Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация :)

    Здравейте, скоро си купих въпросния джип. И много неясни неща има. Като например маслото !!! Едни казват 5w30, други - 5w40 и трети - 10 w 40 ... Към тези , които притежават такива джипове, какво масло ползвате ? Джипът е уж на 187000 км ... аз мисля , че 10w40 си е нормално за дизел на толкова години, НО ме притесни, че оборотите са му доста ниски , което означава, че е натоварен двигател иии може би маслото трябва да е по "тънко", затова питам
    Друго , което ме шокира е, че не мога да му намеря крика и ключа за джантите ... все още ги търся... да видим.
    Искам да помоля и за информация за ангренажния комплект, гледам на Гейтс е най-евтин, а те не са някакви смешни части като марка ... дайте ми съвет да ползвам ли гейтс като най-евтина опция или не ?

  • #2
    От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

    Крика трябва да е завинтен за пода под задната седалка зад пътника. Ако го няма, няма го.

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

      Здрасти , за ангренажа Гейтс става , но виж комплектите на INA и SKF + водна помпа .
      Бюджетният вариант ангренаж Gates и “Hepu” водна помпа
      Еди Рангелов : 0885 088 444
      Няма незаменими има незабравими хора !!!

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

        Благодаря Ви за бързите отговори. Крика го намерих, там е !!!
        Засега май няма да го обслужвам понеже най-вероятно скоро заминавам, но като се върна със сигурност ще трябва едно сериозно обслужване , че историята е мъгла ))

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

          Първоначално публикуван от Freshman80 Преглед на мнение
          ...Като например маслото !!! Едни казват 5w30, други - 5w40 и трети - 10 w 40 ... Към тези , които притежават такива джипове, какво масло ползвате?
          За маслото е написано кратко и ясно в Service Manual-a:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard01.jpg
Прегледи:1
Размер:115.6 КБ
ID:5805824

          Не си прави експерименти - слагай синтетика 5W-40. Нито ще спестиш повече ако сложиш 10W-40, нито имат значение километрите пробег. И двата вида масло имат един и същ вискозитет при работна температура на двигателя, а 10W-40 почти със сигурност ще бъде полусинтетика.
          Ангренажен ремък и ролки - това. Поръчвал съм за стария ми Jeep - дойде за 5 дена.

          За крика и ключа - те са прибрани в специална стойка под задна дясна седалка. Завити са с болт за купето. Те така изглеждат:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4689459645.jpg
Прегледи:1
Размер:37.7 КБ
ID:5805825
          "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

          2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

            Благодаря Ви много за информацията !!! ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

              Аз го карам с Red Line 0w40.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

                Здравейте и ЗА МНОГО ГОДИНИ !!! ЖИВИ И ЗДРАВИ И САМО УСПЕХИ ЗА НАПРЕД ...
                Моля ако някой знае дали ето това ще пасне със софтуера на черокито за да знам дали да си го взема от австралия ... https://www.ebay.com/itm/JEEP-KJ-CHE...-/253803489306
                като цяло не искам да режа или загрозявам формата вътре затова гледам нещо да пасне по размер с оригиналния касетофон ... Благодаря Ви предварително

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

                  Здравейте, имам една молба... Ако някой знае доказан майстор да ми даде координатите... Става дума за смяна на ангренажния комплект.
                  Благодаря предварително

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Cherokee 2.8 CRDI 163 к.с. - 2007г , информация

                    Еди Рангелов : 0885 088 444

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X