Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

    Здравейте съфорумци и весели празници! За 2 години вече през 8 9 месеца ми се появява грешка 702 за упрвлението на скоростите. Чистя я и пак след месеци се появява. Сега обаче ми се появява през 2 3 дни и тъй като колата се движи и си сменя скоростите си помислих, че няма да е от платката под лоста ами ще да е от някоя хлабава връзка/букса. Гледах в ютуб клип и реших да сваля подлакътника та да стигна до буксите. Извадих ги всичките и ги напръсках с контактен спрей и пак си схлобих всичко. Минаха се 4 5 дни каране и пак ми светна. Явно не е било проблема в тях значи. Сега незнам дали ще е от платката и да я пращам ли към София да ми презапояват всички чипове на ново или ще да е нещо друго. Маслото на кутията съм го сменил преди 1 година. Някой случвало ли му се е такова нещо и може ли да даде идея кое още да погледна преди да пристъпя към платката. Благодаря предварително на всички отзовали се!

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

    Акумулаторът какъв ти е? Колко е нов? При първо палене ли ти го прави?
    WG Limited 2.7 CRD 02
    WG Overland 2.7 CRD 04/05

    Коментар


    • #3
      От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

      На 2 години е Duracell но е в перфектно състояние волтажа си е 14 волта както си е бил от самото начало. Не е при 1во палене а в движение и то когато реши може да е днес може да е след 1 година може след 2 месеца.

      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

        Акумулатора ми е на 2 години Duracell но си е като в началото показва си ми 14 волта т.е. е хубав нямал съм проблеми с него а иначе ли го прави това в движение когато реши може да е днес може да е след година може и след 2 месеца.

        Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

          Електрониката, особено на скоростите страда силно от не правилният акумолатор. Трябва да е поне 95 mАh и пусков ток минимум 820. С чисто нова Varta с 800 пусков ми го направи още на първата година. 702 е обща грешка, трябва ти DRBIII за да се локализира точно и изтрие в дълбочина. Иначе с всичко друго само ще ти гасне чека и евентуално няма да си в авариен режим, но проблемът ще стои. Може и да е платката (за което DRBIII ще каже), но почни от по -евтините неща, като диагностика и евентуално друг акумолатор.
          WG Limited 2.7 CRD 02
          WG Overland 2.7 CRD 04/05

          Коментар


          • #6
            От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

            Благодаря ти Евгени, ще послушам съвета ти и ще потърся тази DRBIII и дано ми каже от какво е с точност, да не бързам да купувам платка и да се окаже че проблема е в нея.

            Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

              Първоначално публикуван от Евгени Евтимов Преглед на мнение
              Електрониката, особено на скоростите страда силно от не правилният акумолатор. Трябва да е поне 95 mАh и пусков ток минимум 820. С чисто нова Varta с 800 пусков ми го направи още на първата година. 702 е обща грешка, трябва ти DRBIII за да се локализира точно и изтрие в дълбочина. Иначе с всичко друго само ще ти гасне чека и евентуално няма да си в авариен режим, но проблемът ще стои. Може и да е платката (за което DRBIII ще каже), но почни от по -евтините неща, като диагностика и евентуално друг акумолатор.
              Абсолютно вярно. Мога само да допълня с няколко важни подробности.
              Разпоените платки в 2.7 почти винаги са над три. Имам DRBIII. Шифтър, управление на скоростите управление на двигателя и т.н. От там колата казва че има най невъзможни, фантастични и нереални грешки.
              Дори и да се презапоят всички платки, което е доста скъпо, вероятноста да се разпоят в рамките на година заради лош акумулатор е много голяма.
              Лош акумулатор е този който ПРИ ПАЛЕНЕ стрелката на акумулатора влиза в червения сектор. За да не си губите времето и парите в търсене на добрия акумулатор ще кажа че 95 амперчаса AGM става. Да скъп е, но пък цената му е колкото презапояването на едната платка. Трябва да се изреже малко кутията за да влезе и е много важно да се сменят оловните заводски клеми на колата с яки стоманени.
              Разбира се 95 AGM не ни решава проблемите окончателно и завинаги, но поне имаме същия резултат за по-малко пари.

              Коментар


              • #8
                От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

                Тази грешка в двигателя, нищо конкретно не значи. Тя, е обща електрическа грешка, свързана със скоростната кутия. Сподели какви са грешките в скоростите. Само така може да се локализира проблема.
                Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                SSang Yong Kyron 2.0xdi
                Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                Коментар


                • #9
                  От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

                  В скоростите нямам грешки, колата си ги сменя всичките гладко, няма ритане няма нищо. Когато ми светне лампата и е тази грешка P0702 тогава остава на 2ра само и рита между Д и Р. Чистя я и пак си върви безпроблемно може и с месеци. Тъй като съм от Свиленград още търся къде в Хасковска област има сервиз с тази програма DRB III за да го закача там и да ми каже по-детаилно преди да купувам. Макар че сега съм свалил подлакътника и нарочно карам така. И преди 2 дни като ми остана в сервизен режим на втора, изключих колата, извадих буксата към платката, сложих я и запалих колата и пак си тръгна безпроблемно и си мисля пе най-вероятно ще е платката...

                  Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

                    Какво направих днес след съветите които събрах? Отидох първо да ли замерят акумулатора и разбрах че е перфектен както и не съм се съмнявал, винаги е палел с 1вият път но въпреки това отидох. Относно до клемите, всички казват че по-добри няма да намеря и няма смисъл да ги сменям защото моите са си оригиналните и са доста големи а и няма да е от тях проблема. Намерих и сервиз с програмата на БОШ и го закачихме и излезна грешката P0702 но при сериозно прочитане си изписа "грешка в лоста за смяна на предавките", обясниха ми че си е от платката проблема. Човека от сервиза ми каза че има колега специалист от Хасково по електрониката или по-точно по платките на мерцедес където и друг път му е пращал и ги правел с гаранция. Свалих платката и лостовете както човека поиска и му ги закарах лично до Хасково за да не губя време. Сега до няколко дни трябва да е готова и да ги монтирам и тогава ще си кажа мнението и дано наистина се спася от тоя проблем, че ми омръзна а и не е евтина част да се купува лесно.

                    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand cherokee WJ 2004, грешка код 702

                      Привет на всички. Платката ми пристигна, монтирах я, изчистих грешката и сега карам и ще наблюдавам дали ще има проблеми или не. За сега няма нищо всичко е ок. Ето какво е сменено по нея. R10 с нов чип 511, явно той ми е бил изгорял.

                      Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X