Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Moже би компа се побърка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Moже би компа се побърка?

    Здравейте.Оня ден следобед, идва един колега и ми казва че задната чистачка работи.Понеже оставаха 15 мин до паузата,викам си няма какво да бързам.Коментарите наоколо бяха,че сигурно съм я забравил.Знаех че не е от това,защото тя не работи при изключен контакт а ключа ми е в джоба.Отиваме и гледаме.И задната и предните чистачки работят,едното стъкло свалено(колата заключена),габарита свети.Отключвам,опитвам се да запаля-цък и толкоз.Запалихме я с кабели но нищо не може да се изключи,дори светнаха и фаровете.Приборите работят, но копчета и бутони,не.Паркирах я на по удобно за палене с кабели място,откачих акумулатора и се върнах на работа.След 2 часа я запалихме. Всичко работи,включва се ,изключва се.Предполагам,че компютъра нещо се е побъркал и след рестарта се е излекувал.Да очаквам ли обаче още такива кризи или да взимам някакви мерки?Казаха ми,че ако ще я чеквам,да е само в официалния сервиз.Другите нищо нямало да открият.Колата е MINI COOPER ,ако има значение.

    Поздрави и весели празници!
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

  • #2
    От: Moже би компа се побърка?

    Звучи като влага/вода в комфорт модула. Тоест "компютъра" който се грижи за всички вклющени и мигащи неща дето си описал.

    Коментар


    • #3
      От: Moже би компа се побърка?

      От акумулатора е - съвременната електроника очаква адекватно захранване. Заредете батерията и вижте дали ще прави пак така.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #4
        От: Moже би компа се побърка?

        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
        От акумулатора е - съвременната електроника очаква адекватно захранване. Заредете батерията и вижте дали ще прави пак така.
        Е..ем ти и електрониката! Паркирана и заключена кола от паднал акумулатор с включени чистачки и фарове, и свалени стъкла. Направо да вземат да махнат ключалките. Зер споделянето на возила е модерно.

        Прекалено много индийци се навъдиха из R&D отделите!
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Moже би компа се побърка?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Звучи като влага/вода в комфорт модула. Тоест "компютъра" който се грижи за всички вклющени и мигащи неща дето си описал.
          Сигурно си прав.Тъпия модул.Влажно му е и пуска чистачките,отваря прозореца да се проветри,светва габаритите за да го видят,обаче не отваря шибедахада,щото може да завали.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #6
            От: Moже би компа се побърка?

            Акумулатора е от април.Вечерта го сложих на зарядното(някакво от амазон за 30Е с лед лампички).Показа 50% след30 минути беше на 100.Два дни няма проблеми.Когато го свалях,забелязах,че минуса е леко хлабав.
            Последно редактирано от Krelion; 29-12-18, 14:19.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Moже би компа се побърка?

              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
              Сигурно си прав.Тъпия модул.Влажно му е и пуска чистачките,отваря прозореца да се проветри,светва габаритите за да го видят,обаче не отваря шибедахада,щото може да завали.
              Така са за съжаление вече съвременните Хавтомобили

              Коментар


              • #8
                От: Moже би компа се побърка?

                На бус мерцедес, съвсем не толкова съвременен, ми е правил подобни магарии , отваряне на прозорци , мигачи , отключване на врати. Проблема се реши , като сложиха правилния акумулатор, беше монтиран , по-малък. Не исках да повярвам ,че е от това и лично сложих малкия , да проверя ... ами не му харесва на добичето и почва да "реве"
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Moже би компа се побърка?

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Е..ем ти и електрониката! ....

                  Прекалено много индийци се навъдиха из R&D отделите!
                  Около Коледа на съседката комбито седи със свалени предни ляв и десен прозорци, пуснах и СМС да и кажа да си вдигне прозорците.

                  На другия ден тя ми обясни, че ако два пъти отвори вратите без да заключи с аларма или нещо такова, колата след това автоматично сваля двата предни прозореца, еб.м ти логиката ама Се Ла Ви ))
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Moже би компа се побърка?

                    Така, така. На следващата генерация автомобили можем да очакваме следната автоматизация. При включване на чистачките, без да вали, се блокира термостата и се отваря малко клапанче на картера.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Moже би компа се побърка?

                      Е да де ама всеки иска като цъкне едно копченце и всички врати да се отключат,после като ги заключим и всички стъкла да се вдигнат,фаровете да ни изпратят,като цъкне веднъж копчето и стъклото да се вдигне само,седалката да помни на кой как му е удобно,чистачките да тръгват сами,при наличие на толкова и още два пъти по толкова екстри няма как без комфорт модул.Вече защо ги навират по такива прекрасни места,акъла ми не го побира.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Moже би компа се побърка?

                        Не е до прекрасните места. Всичките изброени функции и хардуерно и софтуерно са никакъв проблем, за кадърен екип, а не за някой дето мисли с гъза си и друг някой, дето го е наел щото му е евтинко.

                        ...това като изключим някои "национални" станности на всеки производител. Например на Skoda Fabia 2005 - за да включиш задната чистачка трябва да си поне на габарити. Аз логика в това не мога да намеря, колкото и да се напъвам. Аз съм се и отказал да търся каквато и да е логика в немски софтуер.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Moже би компа се побърка?

                          Siemens е и ... един годпод знае кой индиец или китаец му е писал софта .....
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Moже би компа се побърка?

                            Доколкото ми е известно на новите mini-та софтуера поне за таблото се пише в България от българи. За старите не знам.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Moже би компа се побърка?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Не е до прекрасните места. Всичките изброени функции и хардуерно и софтуерно са никакъв проблем, за кадърен екип, а не за някой дето мисли с гъза си и друг някой, дето го е наел щото му е евтинко.

                              ...това като изключим някои "национални" станности на всеки производител. Например на Skoda Fabia 2005 - за да включиш задната чистачка трябва да си поне на габарити. Аз логика в това не мога да намеря, колкото и да се напъвам. Аз съм се и отказал да търся каквато и да е логика в немски софтуер.
                              Те мерцедес са ги решили от преди 50 години,даже и с хидравлика,но опираме до въпроса колко струва.Не съм много в час с пазара на новите коли,но едва ли има вече дори от най-евтините сапунерки без централно или без поне 2 ел стъкла,а като бръкнем малко по-дълбоко с кесията за глезотийки и става страшно,та на всичкото хубаво не може и без някоя издънка.Моя братовчед на фолсваген има друга странна екстра,като включиш на задна при потегляне,затваря клапата за въздух отвън и почва да върти само в купето, да не си дишаш изгорелите газове,които уж трябва да са по-чисти от планински въздух.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X