Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 37 от 37

Тема: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: Мнения Canon EOS 300D VS Canon EOS 30D

Предполагам, че в базара на фотофорума, може да изпадне нещо по-тънко, особено ако е с непрограмируем чип.
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Място
    София
    Публикации
    926
    Точки (при гласуване)
    13

Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

Място
    Сливен
    Публикации
    1,918
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Traqn Savov Преглед на публикациите
    Аз по принцип ще го ползвам с винтиЧ обективи който нямат не само стабилизация еми всичко им е ръчно....
    Човек, не може да ме О-плаши няква си стабилизация, снимал съм с руски апарати с ръчно навиване на лентата
    АКо трябва един моностатиФ шъ взема, ма едва ли чак ще се наложи при скорости от 125 можеш да снимаш миг29 профучаващ покрай теб на пълен форсаж без да замаже..
    Ша подържам висока скорост на затвора, за сметка на апретурата там където е ВъСможно..
    Пс, то като цяло този зум обектив няма да го изтрая много..

Аз така си мисля може да греша.. Ако снимаш отблизо скорост от 125 и нагоре ти е напълно достатъчна..
    Ако снимаш пейзажно и си със затворена апертура за да ме маже баКграунда, вдигаш ИСО то за да подържа висока скорост на затвора при затворена бленда..

Пъ кат не стане ще пробвам други варианти.. това е убавото на дигиталната фотография..
    В общи линии виждам изписани много редове без да е казано нещо смислено. Използваш думички с цел да покажеш знания и се престараваш с умишлените правописни грешки - определено не правят написаното по-забавно, смислено или интересно. Ако трябва да съм честен, някъде към средата на първа страница изгубих интерес. Вземай нещо и отивай да щракаш. Има достатъчно можещи и знаещи хора тук (аз не съм от тях) които да те оценят и дадат съвет. "Иде ми-дойде ми" е похват, който не помага.
    42

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

Еми взимай, взимай ама трябва да заработят КУР-рерските фиРми... чак след 2-ри и нататък..
    До тогава на всички тук пожелавам наздраве, и весело посрещане на празниците, и Ша са видим под масите....
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

Взех го, 40D 16 гига карта китов обектив с оптична стабилизация, цъкнах една снимка в еконта офиса само за да го пробвам...

Когато го разцъкам по сериозно ще дам отзиви и снимки естествено..

Име:  IMG_9529.JPG
Прегледи: 109
Размер:  969.9 Кб
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

След малко по сериозна проба и разцъкване, апарата снима добре за сега, обаче километража му е навъртян доста близо 200000 кадъра (при 100000 живот на механизма на затвора) и копчето за снимачката малко заяжда, 8 долара е бутончето но..
    Това означава че няма да му се радвам на този апарат много дълго за жалост..
    Така е с вторите ръце техники..
    ПС: гледам излезнал е фирмуер за апарата V1.1.1 мога да го флашна, да му е*а майката съвсем..
    Име:  camerra.jpg
Прегледи: 97
Размер:  81.3 Кб

Място
    София
    Публикации
    635
    Точки (при гласуване)
    13

На тези обикновено бутона има нужда от почистване. На моя 40D имах подобен проблем - шприцнах го (с извадена батерия) откъм гнездото за батерията с малко изопропилов алкохол и го оставих да изсъхне, проблема на 90% изчезна.

180к кадъра са доста... Към края на живота си е, да не кажа, че всяка снимка ще е подарък Ама то затова първо се пита преди да се купува.
    "Нуждата е учен,
    умеещ да превръща в скъпоценност и
    най-долните неща."

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

Е те всички са "малко" ползвани, то е ясно дет има една приказка, получил си това за което си платил, като нямам 2К за чисто нов ще се ебавам с вторите употреби..

Място
    София
    Публикации
    635
    Точки (при гласуване)
    13

Не е съвсем така - ако човек прояви търпение и дебне редовно из фото форума изникват бройки на малко кадри. Обикновено са бивши втори тела на професионални фотографи, които са на нещо от сорта на 30-50к кадъра. Аз така докопах моята 40-ка навремето на 23к кадъра. Естествено това не й попречи да си скапе затвора две хиляди кадъра по-късно, така че всичко е на късмет.
    "Нуждата е учен,
    умеещ да превръща в скъпоценност и
    най-долните неща."

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Moята 40-ка я взех на 42к , продадох я на около 50к с леко матирано горно екранче точно от поливането с изопропиловия спирт. След поливането обаче, при мен спусъка стана като нов. До скоро, бройката още се препродаваше из фотофорума.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

Ако не друго! поне Ъпдейтнах фир-муера на апарата EOS 40D Firmware Update Version 1.1.1 кошмарни 5 минути

Firmware changes

Firmware update Version 1.1.1 incorporates the following fixes and improvements.

1. Fixes a malfunction that in rare occurrence causes a low battery indication to be displayed when using the EF 85mm F1.2L II USM lens. Depending on the battery check timing of the camera, the battery level displayed on the camera's LCD data panel may shows Battery will be exhausted soon or Battery must be recharged, even though the battery capacity is sufficient.
    2. Fixes a malfunction that in rare occurrence causes an Err 06 Self Cleaning Sensor malfunction to appear on the camera's LCD monitor and LCD data panel, even when the Self Cleaning Sensor Unit is operating normally. This message may appear depending on the timing of when the camera is switch to the ON position.
    3. Fixes a malfunction that prevents correct colors from being printed when direct printing. RAW images captured using the camera's custom Picture Styles (Emerald, etc.), which have been downloaded from Canon's Web site and registered under User Def. 2 or User Def. 3.
    4. Modifies the level of subject brightness that causes the AF-assist beam to fire when using an external Speedlite.
    5. Enables an external flash connected to the camera's synchro terminal to fire even when the camera's built-in flash is popped up.

Version 1.1.1 firmware is for EOS 40D cameras with firmware up to Version 1.1.0. If the camera's firmware is already Version 1.1.1, it is not necessary to update the firmware.
    Before downloading the firmware update, please be sure to read the entire contents of this page.
    Не ми се чете какво оправя, но е официален Канон релийз така че викам да се мятам на клона...
    Ver. 1.0.4
    Име:  104.jpg
Прегледи: 67
Размер:  452.1 Кб

Ver. 1.1.1
    Име:  111.jpg
Прегледи: 68
Размер:  489.5 Кб

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

Аз понеже ще го ползвам с едни винтич обективи, които имам от време отдавна, стоковият така или иначе няма да го ползвам..
    Дали ще струва нещичко, дали ще се търси, някой ако има представа да каже колко пари може да му се вземат, по добре отколкото да се търкаля из рафта....

С ултрасоник мотор, с авто и ръчен фокус превключвател, със стабилизация на образа IS оригинален Канон обектив...

Снимки:

Име:  DSC00070.jpg
Прегледи: 65
Размер:  206.0 Кб

Име:  DSC00071.jpg
Размер:  217.1 Кб

Име:  DSC00072.jpg
Размер:  227.1 Кб

Име:  DSC00073.jpg
Прегледи: 66
Размер:  213.8 Кб

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Ееех, ако само със смяна на капачката можеше да се присади ултрасоник мотор... на EF-S обектив Така като гледам, обектива е като ритана зелка, но едни 50-тина лева може и да му вземеш. Аз бих си го запазил все пак. Скоро ще ти омръзне заглавичкването с "винтич" обективите - пробвано е многократно и от много "пробвачи" .
    Последно редактиран от коко келеша ; 06-01-19 в 02:48

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,099
    Точки (при гласуване)
    9

На първо време, големият проблем е че трябва да се преборя с бутона, трябва бая силно натискане за да задейства, то има начини да се оправя, ама с оперативна намеса, и не се знае после пациента ще оживее ли .

ПС. Верно това само от капачката го докарва на USM

Място
    София
    Публикации
    5,967
    Точки (при гласуване)
    19

Така и така си го прежалил, накисни го с изопропилов спирт и се моли да не стигне до екранчето, като при моята бройка.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,010
    Точки (при гласуване)
    23

Ако не ти трябва тоя обектив, трябва ми лентов кабел за AF
    Между другото,точно тоя обектив с IS накрая е доста приличен за парите си.
    Аа..40Д си е класика,аз много го харесвам.
    Последно редактиран от Roninn ; 06-01-19 в 08:47
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Canon G1X Мнения
    От Иво Томов във форум Canon
    Отговори: 6
    Последно мнение: 16-07-14, 07:38

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми