Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уаза не пали студен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уаза не пали студен

    Топлината влияе на много на електрониката,и на датчици и на бобинки.Не е лошо да споделиш с какво запалване си,ей така за да не гадаем.Като пример кола с неизправна запалителна бобина може да работи прекрасно докато е студена но изведнъж да изгасне при напълно загрял двигател.Комутатора може да прави точно обрантното,индуктивния датчик също,датчика на хол и той.Не е лошо да споделиш как го палиш,страшно много хора не знаят как се пали карбураторен двигател в студено време.

    Коментар


    • #17
      От: Уаза не пали студен

      Първоначално публикуван от kisito Преглед на мнение
      А защо тогава като е топъл пали отвън без газ като западна кола
      Слушай какво ти пее будилникът:
      Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
      Аз имах подобен проблем и се оказа, че изпарителя на АГУ- то пуска по малко газ нощем и
      на сутринта в цилиндърите има преобогатена смес като палиш на бензин няма палене.
      За да пробваш дали това става можеш да направиш два теста:
      1. Като тръгнеш да палиш, да дадеш на педала пълна газ и без смукач - трябва да запали по-лесно отколкото без него.
      2. Да затвориш газта откъм бутилката, да изгориш каквото има в тръбата и да покараш едно кръгче на бензин. После като изстине на бензин ще пали нормално със смукача.

      Коментар


      • #18
        От: Уаза не пали студен

        Пробвай тоя начин при студен мотор: изтегли смукача, завърти с ключа и чукни рязко и силно педала за газта.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Уаза не пали студен

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Слушай какво ти пее будилникът:


          За да пробваш дали това става можеш да направиш два теста:
          1. Като тръгнеш да палиш, да дадеш на педала пълна газ и без смукач - трябва да запали по-лесно отколкото без него.
          2. Да затвориш газта откъм бутилката, да изгориш каквото има в тръбата и да покараш едно кръгче на бензин. После като изстине на бензин ще пали нормално със смукача.
          Човека пише , че не може да пали освен на бензин така и на газ. Ако смесва двете горива няма да пали и на газ , разбира се ако преди това е изцедил до край бензина след клапана до карбуратура.Освен да има и другия проблем да не му затваря бензиновия клапан и когато пали на газ да му пропуска бензин. Абе става лесно тестването само да знаеш какво правиш.
          Колега виж дали ти работи смукача , т.е. когато го дръпнеш дали клапата затваря напълно въздуха?
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #20
            От: Уаза не пали студен

            Сподели с какъв комутатор си и имаш ли добавъчно съпротивление?
            Където не мога пеш продължавам с Уаза.
            Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
            Съдействие на закъсали автомобили

            Коментар


            • #21
              От: Уаза не пали студен

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Ако електронното е чукче дегизирано с транзисторен усилвател,най-вероятно чукчето се нуждае от регулиране на луфта.Доста изкарах с такъв транзисторен блок и чукче изхвърлях предимно поради умора на пружината или износване на втулката,изкарвал съм над 100 хиляди с едно чукче,най-доволен бях от тези на Doduco,но не знам дали още се срещат по магазините.
              Колегата още не си е направил труда да отговори , а ние тука си фърляме боп.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #22
                От: Уаза не пали студен

                Комутатора , вариаторна и бобината са си уазковото. Купувал съм ги нови от Горски извор. Делото е чисто ново от Карбон. Проблемите станаха като смених колекторите с карбуратора. Бях с еднокамерен а сега съм с двукамарен с кръглите колектори.възможно ли е ако взима въздух да пали трудно студен

                Коментар


                • #23
                  От: Уаза не пали студен

                  Нивото на бензина ? Карбуратора с прозорче ли е? Ако е да горивото трябва да е по средата. Преди палене виж на прозорчето къде е нивото и ако трябва подкачи. Прозорчето всъщност е пластмаса права която от топлото се издува навън. Ускорителната помпа работи ли? Човката трябва да пръска насочено , а не да върти струйката. С поздрав Борето

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уаза не пали студен

                    Първоначално публикуван от kisito Преглед на мнение
                    Комутатора , вариаторна и бобината са си уазковото. Купувал съм ги нови от Горски извор. Делото е чисто ново от Карбон. Проблемите станаха като смених колекторите с карбуратора. Бях с еднокамерен а сега съм с двукамарен с кръглите колектори.възможно ли е ако взима въздух да пали трудно студен
                    -Няма невъзможни неща когато машината стане "сбирщайн",изненади трябва да се очакват.
                    За да отпадне съмнението ,купувате един дезодорант с нарисуван карбуратор (ацетонов спрей) и при работещ двигател пръскате в съмнителните учасъци. Ако улучите мястото-веднага се променят оборотите и нататък е ясно..........
                    -Хайде Новата година да е с повече късмет!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уаза не пали студен

                      Първоначално публикуван от kisito Преглед на мнение
                      Комутатора , вариаторна и бобината са си уазковото. Купувал съм ги нови от Горски извор. Делото е чисто ново от Карбон. Проблемите станаха като смених колекторите с карбуратора. Бях с еднокамерен а сега съм с двукамарен с кръглите колектори.възможно ли е ако взима въздух да пали трудно студен
                      Много вероятна причина ...
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уаза не пали студен

                        Съпротивлението вързани ли са му трите крачета?
                        Където не мога пеш продължавам с Уаза.
                        Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
                        Съдействие на закъсали автомобили

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уаза не пали студен

                          Сутрин преди палене му сипи малко бензин през калкулатора.Ще запали.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уаза не пали студен

                            Бойчо за вариаторна ли питаш дали е вързан, вързаное всичко. Ходих в Бургас при Деян в Металик да и направи центровка и реглаж на газта. Направи човека всичко, нови свещи NGK сложих нов палец и капачка и пак същото. Първото палене при ниски температури големи мъки

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уаза не пали студен

                              Електромотора как върти. Ако върти бавно при добър акумулатор - втулки най вече средната!. Борето

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X