Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фарове за мъгла - Jeep Grand Cherokee

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фарове за мъгла - Jeep Grand Cherokee

    Кажи две думи за халогените за мъгла в бронята - пробвал ли си да караш само с тях ( само за проба, разбира се).
    Най ме е страх от хора без мечти...

  • #2
    От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

    Пробвах ги веднъж, но не ме впечатлиха...
    По-точно късите светлини светят доста добре, и на техният фон фаровете за мъгла се 'губят'...
    Само на фарове за мъгла не съм пробвал - нужна е комбинация от въртене на върток, неколкократно натискане на бутон и т.н... Все неща, които ми се струват излишни - оставил съм въртока на АУТО и не се занимавам с фаровете...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

      Ъъъъ, твойте не са ли с крушка?
      На ivaningbg са диодни.
      Мисля, че разликата е огромна.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

        Да, щатното оборудване отпред за фейслифта (включително и щатното за ivaningbg) е халогенна крушка на фаровете за мъгла, LED за мигачи, DRL и габарити, ксенон за къси/дълги (биксенон)...
        Дали той е слагал диоди - нямам спомен - нека сподели
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

          Не, на "халогените" на фейса не е с крушки.
          От завода е с диоди. И то много добри.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:myotek-50mm-led-foglampss-.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5805500


            Ама то и фейслифта има фейслифт.
            Малко е объркващо.
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #7
              От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
              Не, на "халогените" на фейса не е с крушки.
              От завода е с диоди. И то много добри.
              Щом казваш Моят е фейслифт, същият моделен ред както на Иван.... Разликата е, че неговият е Summit и има повечко хром, и ксеноните му са 'завиващи'
              LED фарове за мъгла се появяват мисля в моделния ред 2018г... Дали могат да се ретрофитнат на нашите - не знам...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                Прав си - сега се загледах, ето такива са вашите:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l500.jpg
Прегледи:1
Размер:25.3 КБ
ID:5805503



                Ама то и на вашите е имало като допълнителна екстра: premium fog lamp
                Последно редактирано от onufriz; 25-12-18, 23:42.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                  Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                  Ама то и на вашите е имало като допълнителна екстра: premium fog lamp
                  Да, и то не като допълнителна екстра, а стандартно - premium fog lamp са като тези в последното ти мнение и са с халогенки Не те лъжа бе
                  Ето брошурата, където се вижда, че са стандартно оборудване за всички варианти - от Ларедо до Съммит, въпреки, че са 'премиум фарове за мъгла'
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jp.jpg
Прегледи:1
Размер:350.6 КБ
ID:5805717
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                    Обаче има една малка подробност - premium fog lamps има два sales code: LNN какъвто код би трябвало да имат вашите и LN6 за диодни фарчета за мъгла, какъвто код би трябвало да нямате. Не ги знам търговците как са ги нарекли. Има и още един код за LED фарчета - MP1 за SRT. Всичко за което говоря в този пост е за Гранд Чероки след 2015г. Има и трети вариант с други кодове:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:faro-neblina-rh-derecho-jeep-4g-13-15-68187870aa-D_NQ_NP_740825-MLV25486524365_042017-F.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5805722
                    Така, като оставим последния вариант, другите два ми изглеждат абсолютно еднакви ( трябва да се провери) и може би могат да се ъпгрейднат. Даже и буксите им май са еднакви. Ама струват 350 долара (https://moparonlineparts.com/jeep-gr...ts-p-7079.html) . На външен вид няма да се промени колата, но разликата в светенето е огромна.

                    Ако ти се чете:
                    https://jeepgarage.org/f176/new-oem-...all-94871.html
                    Последно редактирано от onufriz; 27-12-18, 16:12.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #11
                      От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                      Чел съм ги - в онзи форум съм от над 5г Просто не видях никакво преимущество в тези фарчета... Знаеш най-добро осветяване на пътя става при по-висок монтаж на фаровете, с изключение единствено при мъгла...
                      Т.е. в 99% от времето фаровете за мъгла са излишни... Като покараш джипката, ще разбереш
                      Бих инвестирал и по-голяма сума за матрични ЛЕД фарове, но не и за мъгла
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                        С темповете на въвеждане на авангардни технологии, JEEP ще въведът матрична технология след 300-400 години. Все пак не забравяй, че нямат още диоди за къси/дълги. Така, че ще почакаш няколко десетилетия. Надявам се не говориш за някакви китайски афтърмаркет простотии, с петно тип облак. Най много да ядеш бой с такова извращение.

                        А за приемуществото на тези диодни фарчета за мъгла - ами светят мнооооого. Въобще не ми е идвало на акъла да ги сравнявам с късите светлини на съвременен автомобил. Няма място за сравнение. Играх си тези дни с едни такива OEM фарчета - само ако и ти видиш как светят, ще разбереш за какво ти говоря. Разликата с халогенните фарчета е като между 6 волтова крушка и ксенон D3S. Светят много повече от късите светлини на някой Опел. Попитах в темата, защото реално не мога да ги сложа на кола и да карам само с тях. Но те разбирам - не на всеки му се дават $350.
                        Последно редактирано от onufriz; 27-12-18, 22:57.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фарове за мъгла - Jeep Grand Cherokee

                          Жоро е абсолютно прав, и моите са халогенни фарове за мъгла, нищо по тях не съм сменял и нямам такова намерение. Много съм си довоелн за сега, особено,както казва Жоро,че в 99% от случаите не ги ползвам. Отделно тук В Северна Германия рядко има мъгла или ако има тя не е гъста. Така,че да се инвестират едни 700 Евро за два фара,дето така и така не ги ползвам....айде няма нужда.
                          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                          Тел: +359 887 847261

                          Коментар


                          • #14
                            От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                            А за приемуществото на тези диодни фарчета за мъгла - ами светят мнооооого. Въобще не ми е идвало на акъла да ги сравнявам с късите светлини на съвременен автомобил. Няма място за сравнение. Играх си тези дни с едни такива OEM фарчета - само ако и ти видиш как светят, ще разбереш за какво ти говоря. ...
                            Карал съм стотици километри нощем с най-съвременни ЛЕД-фарове на върхов клас автомобил... От онези, дето правят тъмно петно само там, където е насрещният автомобил, а пред и зад него си на 'дълги', а дългите са няколко типа, като достигат осветеност на около 800м при висока скорост...
                            Така, че мога да сравня... Късите на Джипа са ми много добри и никакъв фар за мъгла не може да има преимущество пред тях (без да заслепява насрещните)...
                            Защото:
                            1. Има изискване на ъгъл на наклон на лъча на късите. Поради високото разположение на фаровете на Джипа, те светят по-надалеч, и осветеността е 'по-отгоре', отколкото на лек автомобил, чиито фарове са по-ниско.
                            2. Фаровете за мъгла са отрязани отгоре и също трябва да имат известен наклон надолу. Само че са монтирани 30-40см под късите, и затова при равни условия трябва да светят още по-близо до автомобила... А условията не са равни, защото тези фарове не са управляеми и не могат да компенсират натоварена задница... Т.е. в изправно положение би трябвало да светят още по-близо до автомобила, което не е сериозен проблем, имайки предвид, че все пак се включват при мъгла, когато скоростта е доста по-ниска.

                            Смятам за напълно несериозно да се спори дали фаровете за мъгла 'светят по-добре' от късите. В края на краищата фаровете за мъгла имат специално приложение... Също както дългите - то и дългите 'светят по-добре' от късите, но не се използват при всички случаи...
                            Ако вдигнеш достатъчно фаровете за мъгла, то напълно нормално можеш да получиш усещане 'за по-добро светене', което обаче ще е за сметка на насрещните... Защото чисто физически няма как да 'отрежеш' точно лъча максимум до хоризонталната равнина на обект, който е толкова близо до асфалта както фаровете за мъгла - там всяко леко 'приклякане' на автомобила би блеснало в очите на насрещния. Какъвто ефект не се получава при високо разположени фарове. Замисли се какви са допустимите ъгли ако два обекта са на различни височини от асфалта...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: НОВ Jeep Grand Cherokee 3.0L Diesel 184 KW (250 PS) 2017г.

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Смятам за напълно несериозно да се спори дали фаровете за мъгла 'светят по-добре' от късите.
                              Aми то ти спориш единствено със себе си.

                              Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                              ...Въобще не ми е идвало на акъла да ги сравнявам с късите светлини на съвременен автомобил. Няма място за сравнение...
                              Ако лееекинко прочетеш какво съм писал, ще осъзнаеш, че сравнявам фарове за мъгла с крушка тип тел нагрята до оранжево със модерна светодиодна технология. Два еднакви като предназначение фарове с коренно различни източници за светлина.

                              НЕ ги сравнявам с късите. Матричните фарове също нямат работа в темата. Аз съм доста запознат с материята и бих ти отговорил на въпроси за тях, но може би в друга тема.
                              Пък и темата не е дали на вас ви се налага да ги ползвате или пък дали ви се дава 350 долара, а за качествата на тези фарове.

                              Та по темата - диодните фарове за мъгла на Гранда са на щатската фирма Мyotek, една сравнително нова фирма (1997г.), централата е в Калифорния, иначе мисля ги произвеждат в Китай, ама то това е нормално, произвежда само OEM части.
                              Доколкото разбрах, ползват диоди Philips.
                              Светлината им е около 5500К, количеството като я измеря ще пиша.
                              Харчат около 0,8А
                              Най ме е страх от хора без мечти...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X