Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

    Здравейте колеги,
    Един приятел ми даде въпросния джип да го ползвам за 3 седмици но ми харчи много...около 17 на 100, като повечето каране е извънградско. Гледам че му дават 9/12 градско /извънградско.
    Пали си, върви си нормално, не пуши, работи добре,. Смених му мъркучетата за излишното гориво че бяха целите в нафта..няма промяна. Смених му и термостата че нещо стрелката на уреда за температурата само се разхожда нагоре надолу, но продължи да си се разхожда..духа си топло от парното, изглежда си загрява.
    Въздушния филтър е чист.
    На 2Н е лоста за 4х4 и само задните въртят.
    Дали има нещо друго дето така на бързо мога да погледна и оправя евентуално че направо ме разби тоя разход..
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

    Така харчи ако се кара само на къси разстояния
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

      До 14-15 съм го докарвал ,ама 17 и на мен ми се струва много за по-голям процент извънградско.

      Коментар


      • #4
        От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

        За три седмици основен ремонт ли ще му правиш или ще го караш?

        Коментар


        • #5
          От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

          Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
          Така харчи ако се кара само на къси разстояния
          Така харчи когато свети check engine в следствие на скапан температурен датчик за компютъра. Единствено така съм докарвал разход 18-20. Иначе повече от 14, каквото и да правя и както и да карам, не съм, включително и на къси разстояния, включително зимата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

            Моето зимата лапа до 17 нафта,но е дълга база автомат и се кара на разстояния което най дългото е 5км.Иначе лятото е 12.5 нафта градско.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

              Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
              Така харчи ако се кара само на къси разстояния
              +1
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                Харчи така и без чек да свети.Палиш минаваш 5-10км и гасиш и после пак така вечерта и може и да го мине този разход,пък и 4х4 ако включиш със сигурност.2,7 си е лакомо в сравнение с 3,0
                "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                0878739299

                Коментар


                • #9
                  От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                  За 3 седмици бая ремонт наистина ) Сигурно е без хъбове, но и това няма да му докара такъв разход, огромни гуми да има? Неработещ въобще или изключен дебитомер? Играенето на стрелката интересно на какво се дължи, че моята от време на време тръгва разко нагоре при палене и се връща след известно време, плюс взе да жужу нещо зад километража...?
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар


                  • #10
                    От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                    Първоначално публикуван от dvdimov Преглед на мнение
                    Харчи така и без чек да свети.Палиш минаваш 5-10км и гасиш и после пак така вечерта и може и да го мине този разход,пък и 4х4 ако включиш със сигурност.
                    Палене, 7 километра, гасене. след 8 часа палене, и обратно 7 километра и пак гасене. 14 ми е максималния зимен разход, който съм засичал. С рошави 31-ци. Това и като пуша по цигара сутрин да загрее, и като направо тръгвам. Лятото е с 2 литра надолу.

                    3.0 при същите условия ми дава между 10 и 11.5 (най-често 10.5 - 11), лятото твърдо 9.5-10.

                    Хъбовете и на двете са включени по цяла зима, разхода се засича след всяко зареждане - навик ми е.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                      Е да де но забрави да споменеш че и двете са къси

                      Дългото си гори повечко мисля
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                        Тераното повече го мори челното съпротивление, отколкото нещо друго. Разликата дълго/късо е под 300 кила. Не вярвам да е нещо съществено. Или поне мойте и двете вървят еднакво, независимо дали съм сам, или е пълно с багаж до тавана, с 3-ма човека и надут климатик. 2.7 след около 110 вече започва да върви тегаво и да няма динамика. 3.0 да речем към 130. Реални, не по километраж (където са -10 - -15 спрямо реалните).
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                          Те ремонтите бяха за половин час,нищо особенно, термостата на най удобното място дет може човек да си представи, мъркучетата и те..само свалих кулера от горе.. ма разхода ми е важен че много километри минаваме, за 2 седмици минах 2000 км...

                          Единствено свети АВС лампа на таблото, нищо друго, не загряват джантите.. нещо да затяга някое колело....
                          Гумите... Да някакви големи са 33 на нещо си пишеше май..
                          Дълга база е..
                          Незнам един колега спомена че съпротивлението му е голямо, а тук все си духа силен вятър та може и това да го мъчи много...
                          Ходихме на дълъг път 350 км каране с 90-100км,почти равен терен и слезе на около 14 на 100..което пак е много...
                          Но и иначе се кара все на по дълги разтояния дори и градско поне 15, 20 км на веднъж.
                          Примирих се вече де...то времето мина...
                          Снощи говорих с един човек дето кара Исузо 3.0 дизел и е автоматик и му харчи 10 на 100 и каза че неговите гуми са по големи от на това терано 36 цола ли....не им разбирам.. Та на това определено му има нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Висок разход на Ниссан Терано 2.7 дизел, 125 к.с., 2002 г

                            Пру гими 33 ще трябва да умножиш показанието на километража по 33 и да го разделиш на 29.

                            Например, минал си по километраж 100км. 100x33/29=113.8км.

                            Тоест ако приемем че си отчел разход 17/100 делейки литрите на показанието на километража, то реалния ти разход е 17*29/33=14.94/100.

                            ...което пак е много, ако не е изцяло градско каране на къси разстояния.

                            Отчетения разход 14/100 съответно стата 14*29/33=12.3, който е що-годе нормален за такива гуми и скорост. Особено ако се регенерати.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X