Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГРАНД ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГРАНД ВИТАРА

    Здравейте, от около два месеца съм собственик на гранд витара 2.0 i 2002г.Смених всички масла. И дойде време за газов инджиксион, сложих и него. И сега проблема е, че когато карам с 100км. на петта скорост и дам газ нищо не се случва освен, че взима да бучи. НЕ НАБИРА. Много трудно набира до 100-120км. и то само ако равен пътя или има леко надолнище. На червърта скорост е горе долу същата работа. Някой може ли да каже от къде може да е проблема. Моя майстор каза, че имало леко тропане от веригата, която не съм сменял. Витарата е на около 200000 км.

  • #2
    От: ГРАНД ВИТАРА

    Здравей,
    На бензин работи ли нормално.

    Коментар


    • #3
      От: ГРАНД ВИТАРА

      Задръстен катализатор? Не става ясно двигателят 4 или 6-цилиндров е.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: ГРАНД ВИТАРА

        ако според "майстора" причината е във веригата - сменяй майстора. веригата се сменя на 140 х. км. според Миркат. аз лично моята я смених на 250 х. км. след като почна да се обажда при първоначално палене . има писано за веригите и за марките ,които се представят добре . и наистина не си писал на бензин как е и дали 4 или 6 цил.
        899180483

        Коментар


        • #5
          От: ГРАНД ВИТАРА

          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
          Задръстен катализатор? Не става ясно двигателят 4 или 6-цилиндров е.
          Гранд витара няма двигател 2.0 бензин 6 цилиндров, само 4цил редови.

          Относно проблема, преди поставянето на ГИ, сменихте ли свещи(иридиеви ако не се лъжа), кабели, бубини, ако е нужно?
          Отделно по ОБД2 ли се управлява ГИ, какъв и е компютра и ако е втора употреба, проблема може да е от него.
          Изключете го и сравнете.

          Коментар


          • #6
            От: ГРАНД ВИТАРА

            Витарата е 2.0i 4-ри цилиндъра. На бензин е горе долу същата работа. Газовате не знам точно каква е но и друг път съм слагъл газ при този майстор и е нямало проблем. Днес се видях случайно с друг майстор и той ми каза запушено гьрне или катализатор и се разбрахме към първи втори да му я закаръм.

            Коментар


            • #7
              От: ГРАНД ВИТАРА

              филмът започва . какъв ли ще края .
              899180483

              Коментар


              • #8
                От: ГРАНД ВИТАРА

                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                Гранд витара няма двигател 2.0 бензин 6 цилиндров, само 4цил редови.

                Относно проблема, преди поставянето на ГИ, сменихте ли свещи(иридиеви ако не се лъжа), кабели, бубини, ако е нужно?
                Отделно по ОБД2 ли се управлява ГИ, какъв и е компютра и ако е втора употреба, проблема може да е от него.
                Изключете го и сравнете.
                правилно . шестцилиндров 2.0V 24 се монтира на Витара до 1998 г. . извинявам се за неточността . благодаря за корекцията колега .
                899180483

                Коментар


                • #9
                  От: ГРАНД ВИТАРА

                  А за смяна на диференциал от дизелова гранд витара какво трябва да гледам, или всеки става.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГРАНД ВИТАРА

                    Първоначално публикуван от Yordanov87 Преглед на мнение
                    А за смяна на диференциал от дизелова гранд витара какво трябва да гледам, или всеки става.
                    Кой диф и защо искаш за го сменяш. Дизела е 10/43 а на твоята е 8/39.
                    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГРАНД ВИТАРА

                      Нали на бензина е алуминиев а на дизела е чугунен и е по-здрав. Става въпрос за малко по агресивни гуми защото с чисто зимните закъсвам на места като ходя на лов.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГРАНД ВИТАРА

                        Можеш да монтираш кални гуми, каквито успееш да събереш като размер. Не ги мисли дифовете, не са толкова кекави-това не е унгарски Игнис...
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГРАНД ВИТАРА

                          моя съвет е като го счупиш тогава го смени . и мисля , че ще ти трябва само корпуса (банджо + капак лагерен). касетата и дифа (пиньон +корона)ще са от твоята.
                          аз съм чупил капак лагерен , но на предния модел Витара и от глупост . наложи се да тегля един умник който се беше окопал в нещо като блато между две ниви . единственото възможно решение беше дърпане с лебедката +40 метра въже на заден ход. а и той беше с дълга база дизелова Витара. Естествено ,че се натовари предният мост и капака гръмна . и аз ходя в с кални гуми и я режа яко , често се дърпаме и засега нямам проблем . решението си твое . упражнението не леко и скъпо.
                          899180483

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГРАНД ВИТАРА

                            Много благодаря за съветите Ще ви послушам

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X