Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безплатно отопление - възможно ли е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Безплатно отопление - възможно ли е?

    Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
    е ако имате къща в гората, няма ток, вместо саларни панели, магнитен двигател с алтернатор
    ДЪрва.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Безплатно отопление - възможно ли е?

      Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
      видях да ползват такъв инвертор 3000w свързан към акомулатора на автомобил и използваха някакъв китайски къртач 1300W. колата си работеше на обороти и те си къртеха
      Така де - 30% от инвьртьра като и алтернатора е поне 30% от батерията като ползваш на 90% натоварване 30% от времето.

      Колата на обороти,ти искаш алтернаторчето на 1000,че и да се топлиш.Аз имам печица 800 вата,алтернатор 110мампера трудно я подържа за повече от 15 минути без да загрее алтернатора до положение в което регулатора да го скопи на 50%.

      Имай в предвид,че аз говоря и за 110 волта,не за 220..........

      И като кажеш къртеха ммммммм я покажи кьртач 1300 вата да видя колко и какво се кърти с него?
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Безплатно отопление - възможно ли е?

        Пуканки! Записвам се.
        Колега, топлата вода отдавна е открита, колелото, и то. Не се занимавай с глупости.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Безплатно отопление - възможно ли е?

          Значи,пълниш слънчева топлина в буркани,слагаш 2 аспирина,затваряш и вариш 8 минути за капачките.
          Ползва се през зимата,ако остане.
          Нищо не мога,и нищо не знам...

          Коментар


          • #20
            От: Безплатно отопление - възможно ли е?

            Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
            Здравейте и весели празници на всички, таа върти ми се идея за безплатно отопление. Имам алтернатор 90A и един акомулатор 100Ah. Ако алтернатора се върти с 1000 оборота (зарежда с около 14.2V) и е вързан към акомулатора (следователно го зарежда), ако свържа един ukc инвертор 4000W (пише, че реално дава 2500W) и вече имам 220v ток и мога да включа някакъв отоплителен уред ( малък климатик или някаква духалка). Въпросът е дали това би било възможно и ако да, отоплителният уред е 1000w, 1500w или 2000W за колко време би се изтощил акомулатора?
            Ясен ще затвори темата без да ти обяснява....

            Чети какво е мощност при постоянен ток, учи се в училище до 8-ми клас - https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Електрическа_мощност

            Та твоя алтернатор, 90А по 14V, може да даде до 1260W. Теоритично. На практика при 1000об/мин вероятно около половината - 600-700W. Как те ще се превърнат в 2500W, при положение, че има и загуби при превръщането?!
            Отделно, че за да ги получиш тия 700W, трябва някой да върти алтернатора с механична мощност от близо 1000W. Това за да е безплатно, трябва да е примерно от вятъра или нещо подобно, щото от двигател с вътрешно горене, струва поне 0,3л/ч само за тая мощност, отделно с вътрешните му загуби поне 0,5-1л/ч в зависимост от двигателя.

            А за колко време би се изтощи акумулатора се смята що годе лесно, поне приблизително, но няма смисъл.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Безплатно отопление - възможно ли е?

              Ей това затваряне бреееее,после странни теми имало.Не барайте темата поне докато не видя кьртач 1300 вата какво кьрти
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Безплатно отопление - възможно ли е?

                С хамстери и въртене няма да стане.
                В тубата се върти едно клипче на вело-олимпиец срещу нормален тостер-700вата.
                Докато опече филийките щеше да припадне.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #23
                  От: Безплатно отопление - възможно ли е?

                  100 ампера алтернатор са си 4 коня грубо казано,но пък с колелото ще се сгрееш почти без пари

                  Я дай колоездача да се посмеем малко
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #24
                    От: Безплатно отопление - възможно ли е?

                    Аз не разбирам оравнението, кое е повече, Пешо Шматката на колело или 4 коня? Даже и да сложим Шматката в скоби, и да го умножим по “луд умора няма”, все си мисля, че пак конете ще надцакат.

                    Абе вярно са празници, ама някои хора прекаляват...
                    Наздраве!

                    Ясенееее...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Безплатно отопление - възможно ли е?

                      Какво Ясене бе,какво Ясене.......тъкмо стане интересно и

                      Нама Ясене,празници са ма и 4 коня са си 4 коня,по 30 ампера на кон и 30% загуби
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: Безплатно отопление - възможно ли е?

                        Винаги съм се чудил как ги броят тия коне Че от личния ми досег с няколко магарета и един катър съм запомнил как "ампеража" им рязко спада при претоварване и как необяснимо се покачва ей тъй, заради идеята и ината. А после искат дълга почивка и обилна храна. Тук намерих нещо на достъпен език.
                        Общо взето като че ли кой да е щепсел в контакт е по-предсказуем като възможности от истинската конска сила, гарнирана със собствено мнение по някои въпроси.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Безплатно отопление - възможно ли е?

                          мерси за мненията

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X