Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

    Привет и весели празници! Днес забелязах следният проблем: при ускорение и кик даун ускорява, но след като мине на по-горна предавка връща пак на по-ниската и така до 5-та. На 5-та/ директна почва да превключва 5-4-5-4-5 и така докато не върна газта или докато не спре ускорението, с гадно придърпване и колебание на оборотите. Преди да тругна на път по джипа са сменени задна лява лагер - главина и преден маншон на полуоска-външен. Ще съм Ви благодарен за всякакви насоки и идеи.

  • #2
    От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

    Последно от днес: при ускорение задържа 4-та доста високи обороти, светна червена лампа- светкавица без да влиза в авариен режим. След гасене и повторно палене светкавицата изгасна. На диагностика дава гршки за ДПФ и актуатор на турбото и скоростна кутия не разпознава положение на лоста. . Предполагам, че проблемите идват от актуатора на турбото.

    Коментар


    • #3
      От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

      То ДПФ едва ли има.
      По скоро турбото ти проваля празниците.
      Ама най вече скоростния лост...
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
        То ДПФ едва ли има.
        По скоро турбото ти проваля празниците.
        Ама най вече скоростния лост...
        DPF най-вероятно няма, но софтуерът си го търси и си вкарва гориво за регенерация. Актуатора най-вероятно е за смяна или ремонт не знам. Някъде имаше тема как се почиства платката за положение на скоростният лост, макар, че според мене си е наред, при плавно ускорение си превключва нормално в нормални обороти, ръчнота смяна на обороти също си работи. Та актуатора се сменя или подлежи на ремонт?

        Коментар


        • #5
          От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

          По принцип не се сменя.
          Има обаче фирми които го правят отдавна.

          За ДПФ-а - имах предвид, че никога не е имал.
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            По принцип не се сменя.
            Има обаче фирми които го правят отдавна.

            За ДПФ-а - имах предвид, че никога не е имал.
            Имал е навремето, в момента корпусът е там ама бие някакси на кухо и постоянно е с един и същ процент на запушване. Или тотално е избит или е продупчен. Въпросът ми е какво да правя с актуатура на турбото. Нов или ремонтен комплект?

            Коментар


            • #7
              От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

              За турбото - зависи от къде си.
              Като цяло - във всички случаи трябва да го дадеш на подготвени, можещи и знаещи хора. Сам не можеш да го смениш.

              За ДПФ - да не се обидиш, колко си запознат с материята?
              Да не е катализатора?
              Почти съм сигурен, че не е имал такъв филтър...
              Най ме е страх от хора без мечти...

              Коментар


              • #8
                От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                Турбото си е здраво и не мидля да го пипам. Прецакан е актуатора, който мести направляващият апарат на турбото. Той си е отделен агрегат свързан с лостче към турбото. Запазнат съм достатъчно за да знам, че има катализатор и след него ДПФ. Софтуерът също разпознава ДПФ. Колата е Grand Cherokee WK 3.0 CRD 2007 и със сигурност има ДПФ

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                  От кой град си?
                  Напиши си тук VIN номера.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                    От кой град си?
                    Напиши си тук VIN номера.
                    От Пловдив. Актуатора е Hella 6nw 009 660

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                      Аз имах предвид VIN номера на автомобила.
                      Има разни сайтове, някой тук може да ти помогне.
                      Най ме е страх от хора без мечти...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                        Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                        Аз имах предвид VIN номера на автомобила.
                        Има разни сайтове, някой тук може да ти помогне.
                        За какво ти е ВИН номера? Ако е за ДПФ няма смисъл. Виждал съм ги и съм ги попал даже катализаторът и ДПФ и наистина бие на кухо. Да има мнодо сайтове и ДА тук има много умни и кадърни хора, които със сигурност ще ми помогнат, иначе нямаше да пиша. Просто заради празниците никакви ги няма. Та пак пи темата този актуатор ремонтира ли се с ремонтен комплект за 16 лв -зъбни колела, червяк и лагери или е добре да се вземе нов. При палене и гасене актуатора си работи добре без вибрации и луфтове. Чек енджин лампата светна при кик даун и високи обороти. Въобще има ли начин да се тества този актуатор дали е изправен?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                          Ами нали ти писах вече - като оригинална резервна част го няма. За тестването - тества се с тестер или на стенд. Даже и да го намериш някъде ще е целия. Но ти няма как да го смениш, защото след това не можеш да го калиброваш.

                          Какво се получава - нямаш възможност да го разбереш дали е в него проблема, няма от къде да го вземеш, не можеш да го смениш, не можеш да го калиброваш, най вероятно и самото турбо няма да можеш да свалиш. Че изглежда лесно, но на Гранд Чероки...

                          Какви мнение искаш от хората във форума, защо ще откриваш топлата вода...

                          Отиваш във фирма където знаят и могат, правят диагностика, свалят турбото, рамонтират моторчето, правят му калибрация, монтаж с нови гарнитури и си караш колата.
                          Най ме е страх от хора без мечти...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                            Ами нали ти писах вече - като оригинална резервна част го няма. За тестването - тества се с тестер или на стенд. Даже и да го намериш някъде ще е целия. Но ти няма как да го смениш, защото след това не можеш да го калиброваш.

                            Какво се получава - нямаш възможност да го разбереш дали е в него проблема, няма от къде да го вземеш, не можеш да го смениш, не можеш да го калиброваш, най вероятно и самото турбо няма да можеш да свалиш. Че изглежда лесно, но на Гранд Чероки...

                            Какви мнение искаш от хората във форума, защо ще откриваш топлата вода...

                            Отиваш във фирма където знаят и могат, правят диагностика, свалят турбото, рамонтират моторчето, правят му калибрация, монтаж с нови гарнитури и си караш колата.
                            Има от къде да го взема чисто нов, ползва се в една камата автомобили, бусове....мерцедес,волво, Ауги..... Всичко що е с Гарет-Хела турбо. Има от къде да взема и резерни части за механиката-елекртомотор, зъбно колело, червяк, лагери. Закречен е с 4 скоби и зегерка към турбото. Калибрация и да иска ще е от ОБД, предполагам, че сам се калибрира при даване на контакт отива в крайно отворено положение.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                              Младежи , бих проверил сензорите на АБС и после големото проблем с мотора Требе си и хапаратурка Весели празници и успех
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X