Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
    Младежи , бих проверил сензорите на АБС и после големото проблем с мотора Требе си и хапаратурка Весели празници и успех
    Весели празници. Датчици АБС не се ли следят от конпа и да забиват грешка с изключване на АБС и Др + сигнализация. Иначе има смисъл преди симптомите са сменени заден лагер главина и преден маншон каре. На коя от отказалите системи влияят тези датчици? Защо Лонч диагностика не ги хваща като проблем?

    Коментар


    • #17
      От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

      Щото е възможно да съм прав.Преди ремонта е нямало проблема,нали.
      Да, дават на компа и работи в синхрон с компа на СК.Влияят си за обороти и тяга.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

        Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
        За какво ти е ВИН номера?........................и ДА тук има много умни и кадърни хора, които със сигурност ще ми помогнат, иначе нямаше да пиша. Просто заради празниците никакви ги няма
        Не ти се бъркам в начина на общуване,но точно един от тези дето могат да помогнат и знаят ти иска ВИН-а !

        Коментар


        • #19
          От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Не ти се бъркам в начина на общуване,но точно един от тези дето могат да помогнат и знаят ти иска ВИН-а !
          Реших, че човекът иска ВИН за да разбере далу има ДПФ. А и въпросният актуатор се продава чисто нов Хела и нов китайски, продават се и частите му.

          ВИН. 1J8HCE8M17Y539696

          Коментар


          • #20
            От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

            Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
            ... Калибрация и да иска ще е от ОБД, предполагам, че сам се калибрира при даване на контакт отива в крайно отворено положение.
            Калибрацията не става по ОБД. И сам няма да се калибрира. Ползва се спец програматор.
            Виждал съм и по бабешката - кара се забива грешка, един оборот на реглажа и пак се кара. Така докато спре да забива грешка. Ама това е само за коли за продаване. Ако искаш да е както трябва - необходимо е повече.

            Има и друго - проблеми правят и геометрията на турбото. Необходимо е почистване. Протичат и уплътненията на масления топлообменник. Имаш ли омазняване между кутията и мотора?
            Затова АКО има някакъв проблем с турбото, обикновенно се сваля турбото, дава се за стендоване и ревизиране, сменят се уплътненията на масления охладител, проверяват се всмукателните колектори, че и те страдат ( клапите им), проверява се моторчето на клапите, почиства се всичко основно, слагат се нови гарнитури и болтове/гайки, сменя се гумичките на входа и изхода на турбото, проверява се пластмасовата тръба от филтъра до турбото да не е счупена.

            Всичко останало е половинчата работа за коли за продаване. Трудът и гарнитурите не са евтини за да ровиш там пет пъти.

            Ако пък си 100% сигурен, че проблема е в моторчето на турбото - купуваш, сменяш на място. Какво да смениш - ако го отвориш и има нещо счупено е ясно. Но щом се движи нормално, по скоро ще са му здрави таркалетата. Тогава вече не е толкова лесно. И като му смениш каквото си решил, отиваш някъде да ти го калиброват.
            Може и предварително да разпиташ за такава услуга във фирмите които ремонтират турбо около Пловдив.

            Ако не си сигурен къде е проблема - прескочи до София, Еди или някой който има СВЕСТЕН ( не Лънч) тестер ще конкретизира проблема.

            Пожелавам ти бърз ( и евтин ) ремонт!
            Последно редактирано от onufriz; 29-12-18, 15:30.
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #21
              От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

              Аламо , давай резултата
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                Аламо , давай резултата
                Няма промяна. Тази седмица ще я карам при Еди в София. Доколкото прочетох тази грешка за актуатор на тудбо може да е и от датчици налягане на въздуха и след турбината. Та ще почна със свястна диагностика при Еди Джипът за сега си върви нормално, не съм я настъпвал до ламарината за да видя дали пак ще се прояви тази грешка. Друга възмажна причина може да е сажди в направляващият апарат защото карах почти 400км с едни и същи онороти с круизконтрол и сега с градско каране да се е раздвижил.
                Последно редактирано от Alamo; 06-01-19, 10:18.

                Коментар


                • #23
                  От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                  Проблемът е решен за сега. С 2 думи НЕ ХОДЕТЕ В МАДНЕС ТУНИНГ ПЛОВДИВ!!! Сложихме оригинален софтуер, карах 2 дена във всякакви режими и не изписа никаква грешка, не влезна в авариен режим, няма пушеци, сажди...... В момента е с изключен ДПФ (оказа се изтърбушен, но не спрян софтуерно) и изключен софтуерно ДПФ. Няма пушеци, грешки, лампи, няма и лаг при потегляне. Ще я покарам още 500-100 км и пак ще пиша.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                    Аламо - в началото на темата се оплакваше от проблеми с превключването на предавките. Какво стана с тях?
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Grand Cherokee wk 3.0 CRD. Придърпване при ускорение

                      Оправи се. Скоросната кутия си е ок, просто не е достигала мощност и за това е сваляла предавките. С новият софтуер всичко е ОК. До колкото разбрах трябва да я покарам стотина километра да се напасне кутията с новият софт, трябва и километри за да се адаптира. За сега разхода на гориво поне по показания ми харесва 7.8 извънградско и 11 градско. Според тунера може да му се вярва-вдигнал е импулса с 3% а в софта на Маднес беше 30% с махнати всякакви ограничители.
                      Последно редактирано от Alamo; 11-01-19, 11:22.

                      Коментар


                      • #26
                        Здравейте колеги
                        имам подобен проблем и с моята джипка
                        Само че проблемите са започнали след смяна на алтернатор и слаб акомулатор
                        Възможно ли е да прави същите проблеми като на колегата Алмо ?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X