Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ за избор на СУВ

    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
    ... п.п. Не е задължително колегата да си избере Хондата от горе изброените, но за това което му трябва, ще остане доволен.
    Подкрепям.

    Ама за автомата не си прав, бате Емо.
    Питай ме, как се кара в задръстване, час и половина с 18-тонен камион с ръчна кутия с бавни и бързи скорости. Движението беше постоянно мърдане с 1-2 дължини на камиона. Като излязох от задръстването спрях да източа. Ми източвах като куче, заден ляв крак във въздуха, беше фира.
    Сутрин като отида на работа и видя, че ще карам един от двата камиона с ръчка, и преобладаващо градско, ми става зле. Останалите 5 са автоматици със DSG кутии и едни копченца "М/А", "+", и "-". Приказка. Добре поне, че всички имат круиз контрол.
    Последно редактирано от krasi-mir; 13-01-19, 08:45.
    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

    Коментар


    • #47
      От: Помощ за избор на СУВ

      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
      Абе Тедо , то че е 21 век е ясно, ама автомата е за мързеливци като тебе, а за младежите като мене (гонещи 55) е ръчката !
      Нищо лично, но когато оставя колата да избира на коя скорост да карам, значи съм тотална щета, или не трябва да карам въобще.
      Колега, така казано си прав, но с уточнението, че съвременните автоматични скоростни кутии могат да се управляват доста добре от водача, било то с педала на газта, било то с лостчетата на волана, и реално ти избира сама предавката само при спокойни условия, при изпреварване или нещо по-напрегнато ти си преценяваш в кой диапазон на обороти да излезеш в насрещното и т.н. А в ежедневни условия, кой каквото ще да казва, автоматика е меко казано удобство. Иначе и мен ме кефи да си ръчкам Самурая, ама то е защото го правя само за забавление, а не постоянно
      Явор
      yavor.nikolov@gmail.com

      Коментар


      • #48
        От: Помощ за избор на СУВ

        Като собственика на Х3 от предното поколение (Е83, 3.0д, '08 г.), бих предложил X3-F25 с бензинов 28i мотор, и 20-ката и 28-цата са с двулитров 4 цил. турбо мотор (184 срещу 245 кс), като цяло моторите са еднакви, но има лека разлика в електроника, и някои части по мотора. Като цяло прилична към отлична динамика (245 кс.) и прилична надеждност за това поколение автомобили.Невероятна 8-степенна автоматична скоростна кутия ZF. Burger motors продват жокерчета за тези мотори и лесно може да се заиграе човек. Това което дава Х3-то, е динамика и отново динамика....не говорим за супер проходимост все пак това е СУВ, но не му пречи да поддържа магистрални скорости и да предлага завидна управляемост и т.нар agility в своя клас. Преди 3 г. заложих на Е83 и досега му радвам на "всестранния" талант. Кола за всичко без да преувеличавам! ДА, все пак моята е 6 цилиндров дизел, но и по-новите 4 цил. турбо бензини са ОК.

        Коментар


        • #49
          От: Помощ за избор на СУВ

          Собствениците на S-class, Q7, Range Rover от една страна и GT-R, 911 и много други са за изхвърляне и хич ги няма, да
          На подобен тип автомобили, въобще не съществува опцията "механична скоростна кутия"
          Та дори вече няма и едно Субари "ръчка"...
          Защо ли?

          Иначе за другото, както казах, подкрепям - Cr-V 2.2 IDTEC 150 , АВТОМАТ , мисля, че беше 8-степенен! и пей сърце

          Коментар


          • #50
            От: Помощ за избор на СУВ

            Ей няма се обиждаме на старци бре,аз съм на 44,имам стари автомати 3 броя и един 21 век мислен,не си ги давам за ръчка освен ако не е много тежък офроуд или много работно добиче което асфалт няма да види.

            Всеки си знае,аз да ръчкам за няма нищо мммммми не,ръчках и се нарьчках,вече си държа кафето с тая ръка и ритка лекичко долу там кой подал трябва.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Помощ за избор на СУВ

              Колеги, не съм писал доста време, но бях зает. В крайна сметка взех Honda CR V 2014г. 2.2 дизел. Благодаря за съдействието.

              Коментар


              • #52
                От: Помощ за избор на СУВ

                Здравейте. За да не започвам нова тема, въпросът ми е подобен на колегата. Обмислям покупка на СУВ като бюджета е 30-35к за втора ръка автомобил. Нямам особени претенции към марка. Изискванията са да е с автоматични скорости, 4х4 и да е доволно широко и удобно. Търся нещо 2-4 годишно, в което да има още хляб. Обмислям покупка на кола върната от лизинг, а мога и да си внеса от чужбина. По възможност да не е малолитражка и кончетата да са поне 170-180(в момента карам бмв 204 коня и търся нещо, което да не е много по слабо от него). Да не е много чупливо и скъпо за поддръжка. Благодаря

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ за избор на СУВ

                  Здравей, приятел. Не се сърди, но или сериозно вдигни бюджета или трябва да понамалиш критериите (имам предвид най-вече този да е широко с цел да имаш избор). Големите СУВ, особено пък за тази цена и до 4 години са трудни за намиране. Все пак - Santa fe ти покрива всички критерии. Ако не търсиш чак такова вътрешно пространство - Sportage, Tucson, x3, cx-5. Почитател съм на японските автомобили, харесвам и южнокорейските от последните им поколения, но комбинацията при BMW от 2.0 d 190 кс с 8-степенния автомат е невероятна. И като разход и най-вече като динамика!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ за избор на СУВ

                    Извинявай, не съм се изразил правилно. Не търся от големите сувове, по скоро оглеждам модели като тюсон/тигуан/спортидж/цр-в/х3/кашкай/атека/кодиак. Като че ли за момента фаворит е тигуан, но не с голяма преднина. Бюджета мога да го вдигна до към 40к, но при много добра оферта.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ за избор на СУВ

                      Колега, ако мога да ти пимогна с избора. Хондата, която взех аз мисля, че ще те устрои и теб. Голяма, удобна, 150 коня вървят доста добре. Имам и пасат 150 коня 1.8 турбо и вървенето е еднакво според мен. Само дето хондата гори 6 на сто а пасата 10. Това е среден разход
                      Поздрави.
                      Първоначално публикуван от Fixing Преглед на мнение
                      Извинявай, не съм се изразил правилно. Не търся от големите сувове, по скоро оглеждам модели като тюсон/тигуан/спортидж/цр-в/х3/кашкай/атека/кодиак. Като че ли за момента фаворит е тигуан, но не с голяма преднина. Бюджета мога да го вдигна до към 40к, но при много добра оферта.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ за избор на СУВ

                        Първоначално публикуван от nicknamexxx Преглед на мнение
                        Колега, ако мога да ти пимогна с избора. Хондата, която взех аз мисля, че ще те устрои и теб. Голяма, удобна, 150 коня вървят доста добре. Имам и пасат 150 коня 1.8 турбо и вървенето е еднакво според мен. Само дето хондата гори 6 на сто а пасата 10. Това е среден разход
                        ...
                        Хондата сигурно дава разход /50км, а не /100км като другите... Или е като бившата ми Сузуки Гранд Витара, която /не знайно защо/, даваше разход км/л, а не л/км...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ за избор на СУВ

                          Ами нали като зареждам на колонката и виждам колко километра съм минал с количеството гориво и всичко излиза точно. Или километража ми брои един километър за два?
                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Хондата сигурно дава разход /50км, а не /100км като другите... Или е като бившата ми Сузуки Гранд Витара, която /не знайно защо/, даваше разход км/л, а не л/км...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X