Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за избор на СУВ

    Здравейте, след доста ровене из форуми съм ограничил избора си до 4 модела:
    HONDA CR-V 2.2 CDTI (4 gen.) > 2012г.
    AUDI Q5 2.0 TDI
    Volvo XC60 D4 или D5
    Mercrdes ML 320CDI w164 > 2009г.

    Въпреки, че не са от един клас габаритите им са почти еднакви (ML е една идея по-голям).
    Цените са почти еднакви, възрастта също е почти еднаква с малко изключение на HONDA, която е по-нова.

    Ще се ползва за основен автомобил и съобразно с пътните ограничения и без offroad изпълнения.


    Идеята е да я ползвам поне 5-6 години.

    Моля за мнения!

  • #2
    От: Помощ за избор на СУВ

    Кю 5 ама 3 литрово.
    По ново и по възможност с история.
    МЛ е стар Хондата много грозна и невървяща, Волвото не знам как е.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за избор на СУВ

      Хондата не случайно е най изгодна - дизелов ДВГ и Хонда!

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за избор на СУВ

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Кю 5 ама 3 литрово.
        С малкия има ръчна кутия, разхода и обслужването е надолу.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за избор на СУВ

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          С малкия има ръчна кутия, разхода и обслужването е надолу.
          И удоволствието от шофиране е надолу също

          2 литровия е мотор за шкоди и гоуфове.

          С 2 литровия по добре тигуанче - по евтинко
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за избор на СУВ

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            И удоволствието от шофиране е надолу също

            2 литровия е мотор за шкоди и гоуфове.

            С 2 литровия по добре тигуанче - по евтинко
            Не е чак толкова по-слаб в топ версиите. А и за ежедневно каране е без значение.

            Q5 е с Торсен диференциал в кутията, като истинско класическо куатро, Тигуана е с напречни мотори и Халдекс. Окачването също е различно.

            Е, ако толкова не те бъркат парите, V6 е по-добро за каране, даже и най-спортната им версия SQ5 е с вариант на същия дизел, но е въпрос на приоритети.

            Четирицилиндровия дизел, имаше някакви ядове с привода на маслената помпа, в някои версии и дюзи, но уж ги пооправят и като цяло не е лош.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за избор на СУВ

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Не е чак толкова по-слаб в топ версиите. А и за ежедневно каране е без значение.

              Q5 е с Торсен диференциал в кутията, като истинско класическо куатро, Тигуана е с напречни мотори и Халдекс. Окачването също е различно.

              Е, ако толкова не те бъркат парите, V6 е по-добро за каране, даже и най-спортната им версия SQ5 е с вариант на същия дизел, но е въпрос на приоритети.

              Четирицилиндровия дизел, имаше някакви ядове с привода на маслената помпа, в някои версии и дюзи, но уж ги пооправят и като цяло не е лош.
              2.0тди 140 и 170кс. помпа-дюза го имат тоя яд, но 177 коньовия, който е комън-рейл, го няма тоя проблем с маслената помпа. Мотора е с ремъчки отпред, докато 3.0. е с два ремъка отпред, но газоразпределението е с 4 вериги и 4 обтегача отзад, и там чепа е голям щото се вади мотора и кутията. За мотора 239кс се отваря клапана на ГНП-то да се види дали няма стружки вътре, и също така се гледа за клампиран маркуч на обратната нафта. Има ли едно от двете - огледа да се счита за приключен и се търси друга кола ...
              Както сам каза, за ежедневно градско е супер, разхода е 8-9, докато шестака в града под 12 не пада.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                2.0тди 140 и 170кс. помпа-дюза го имат тоя яд, но 177 коньовия, който е комън-рейл, го няма тоя проблем с маслената помпа. Мотора е с ремъчки отпред, докато 3.0. е с два ремъка отпред, но газоразпределението е с 4 вериги и 4 обтегача отзад, и там чепа е голям щото се вади мотора и кутията. За мотора 239кс се отваря клапана на ГНП-то да се види дали няма стружки вътре, и също така се гледа за клампиран маркуч на обратната нафта. Има ли едно от двете - огледа да се счита за приключен и се търси друга кола ...
                Както сам каза, за ежедневно градско е супер, разхода е 8-9, докато шестака в града под 12 не пада.
                Значи правилно съм се насочил към 2,0 тди ?

                Наистина за 3.0 тди пишат не добри отзиви относно тея стружки и веригите. Хайде веригите ще ги преживея. Сменят се веднъж и после само карам .... Обаче стружки от маслената помпа ....
                Та за това съм се ориентирал към 2.0 тди .
                Никой нищо не писа за XC60.
                A за Honda освен че невърви друго също ..
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-12-18, 06:59.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за избор на СУВ

                  Първоначално публикуван от nicknamexxx Преглед на мнение
                  Значи правилно съм се насочил към 2,0 тди ?

                  Наистина за 3.0 тди пишат не добри отзиви относно тея стружки и веригите. Хайде веригите ще ги преживея. Сменят се веднъж и после само карам .... Обаче стружки от маслената помпа ....
                  Та за това съм се ориентирал към 2.0 тди .
                  Никой нищо не писа за XC60.
                  A за Honda освен че невърви друго също ..
                  Стружките не идват от маслената помпа, а от ГНП-то, демек нафтовата помпа за високо налягане. И то от алуминиевата. На версията с 239 к.с. се слагат и от старата чугунена (безпроблемната), и от въпросната алуминиева. Въпроса е какво ще улучиш, но с магнита се разпознава лесно. При алуминиевата има едно буталце, което превърта, задира и оттам са стружките.

                  Само да отбележа, че тая помпа се слага и на 2.0тди и при него е основния процент от дефектирали помпи. След 2012 проблема е оправен.

                  3.0 си е много хубав мотор, само че има няколко варианта и всеки с болежката си
                  3.0 224 к.с. код BMK - дюзи, вериги след 250k km., чугунено гнп.
                  3.0 233 к.с. код ASB - подобрени дюзи, вериги след 250k km., ДПФ, чугунено гнп.
                  3.0 239 к.с. код ??? - дюзи като на ASB, вериги след 250k km., ДПФ, чугунено и алуминиево гнп.
                  3.0 245 к.с. код ??? - дюзи евро 5, вериги след 150k km., ДПФ, коригирано алуминиево гнп .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за избор на СУВ

                    Мога да дам малко инфо за Mercedes-a. Карам такъв от 2-3 години. 320 CDI
                    Много удобен, сравнително пъргав за килата си. Разход 11л/100 смесено. В града може и до 18 да стигне, в зависимост от тапите в които седиш.

                    С правилната поддръжка двигателя, окачване, скорости - не мисля че ще са проблемни.

                    НО. Както споменаха по-горе вече е старичък, но за сметка на това бъкан с електроника. Приготви се за много посещения по сервизи заради нея. Под 1к лв за посещение е рядкост. Хубавото е, че след като оправиш нещата ще имаш добра кола, но за доста повече пари отколкото си я купил.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за избор на СУВ

                      Ами то май q5 3.0tdi са само 239кс.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за избор на СУВ

                        Meрцедесът е стар и ще вози комфортно, но ще върви тегаво с този двигател, ако държиш на марката, цели се в W166 поколението, но реално тази кола е един клас над останалите и като цена също, по-скоро GLK е съпоставимо, но не съм го карал, казват, че е тесен отвътре.
                        Волвото съм го карал, с D5 + заводския чип който му слагат във Мотопфое, става около 225 коня. Върви доста прилично, звукът е готин, скоростната кутия я има в два варианта, с 6/мисля/ и с 8 предавки по-новата, определно е по-читава тази с 8-те, другата е леко мудна. На мен лично Волвото от изброените най- ми допада, отвътре е хубаво като изработка и отвън е красиво също, с най-голям просвет е ако това се търси. На неговите пари би следвало да има и BMW X3 F25, мислил ли си го?
                        Явор
                        yavor.nikolov@gmail.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за избор на СУВ

                          Ами разглеждал съм го като вариант (BMW X3 F25) , даже се бях навил на него. Но Братушките в техните сайтове и форуми не пишат хубави неща за него. МНого скъпа поддръжка, двигателите не се славели като издръжливи .... и за това се отказах от него. Имаче за GLK все хубави неща ама малък ми се вижда пък и доста грозноват

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за избор на СУВ

                            Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                            Стружките не идват от маслената помпа, а от ГНП-то, демек нафтовата помпа за високо налягане. И то от алуминиевата. На версията с 239 к.с. се слагат и от старата чугунена (безпроблемната), и от въпросната алуминиева. Въпроса е какво ще улучиш, но с магнита се разпознава лесно. При алуминиевата има едно буталце, което превърта, задира и оттам са стружките.

                            Само да отбележа, че тая помпа се слага и на 2.0тди и при него е основния процент от дефектирали помпи. След 2012 проблема е оправен.
                            Да допълня:

                            Това което е написано е вярно, но ГНП-то (най вероятно BOSCH) се поврежда и при други дизели - да не кажа всички - по скоро зависи от ГНП-то. До колкото ми е известно от не добро гориво. Ефекта е че стружките (алуминиевия прах) повреждат комънрейла и дюзите (+самата помпа), а оттам ремонта излиза много солено - отделно трябва да се промие цялата система, барабар с резервоара, защото през обратната маркучите за обратното гориво се замърсява.

                            Като цяло това е доста лош сценарии, но е абсолютно възможен и единствения сигурен начин да се избегнат част от неприятностите е колата да бъде гаранционна, което в твоя случай май не се разглежда. В тази връзка ако си твърдо за дизел (то не че при бензините избора е кой знае какъв) то подходящия 2.0tdi на Ауди ще е не лош избор. Лошото е че пущините държат доста високи цени, а първите са си бая дърти вече - (ако погледнем от гледната точка на някоя по-сериозна Тойота са си бебета де, но това е друга тема).

                            За дизела на Хонда съм 100% зад думите на Андро! Даже горния сценарии го играха мои близки роднини в много хард вариант. Държа да отбележа, че помпата е Bosch - made in Germany, само дето модела на колата нямаше още 5год. и помпата можеше да се поръча само от Хонда (на "супер" цена), даже в Дойчланд в Бош не я предлагаха и като се почна една сага с тия помпи - уж еднакви, но някакъв маркуч и захващането било различно и т.н. Накрая пристигна точната от Австралия на реалната си цена и заедно с другите части я сглобиха. Чак не повярвах, че отново проработи.

                            Що се отнася до мощността много зависи какъв тип шофьор си, но определено по-големия мотор дава повече в ниските обороти, особено ако сравняваш автоматици.

                            Коя да избереш ли? - ами правилен отговор няма

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за избор на СУВ

                              Q5 го има и с 2.0TFSI 211 коня мотор. Там обаче трябва да се търси кола със сменени (гаранционно или не) бутала и сегменти, защото и там до 2010-та мисля има проблеми с тях и количествата масло, които моторите дърпат са потресаЮщи.
                              Но ... даже и да се наложи смяна на 4 бутала пак излиза по-евтино от смяна на ГНП, подкачаща помпа, 6 дюзи и промивка на горивна система.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X