Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на СУВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ за избор на СУВ

    Първоначално публикуван от razhodka Преглед на мнение
    А в реалния живот този Ако се търси лукс и комфорт - МЛ, ако се търси надеждност и еврдидей движение - CRV.

    Може ли да обясниш защо ?
    Хем по лесно ще му е на търсещия.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #32
      От: Помощ за избор на СУВ

      Да , ето и от мен две стинки за ЦРВ-то..Ползвал съм първа генерация , бензинова - лично докарана около 8години, ползвах и една година -четвърта генерация/но по-малко от година/.
      Мога да кажа, че Хонда - бензинова //първа генерация/ е изключително здрава машина, ако е купена читава и оргинална.За около 100хил км. само обслужване - нищо друго/но по каталог сменяш , каквото е написано с такова, не с подобно/.Накрая леко се чуваше заден тампон.Купих я на 72хил.мили, та и навъртях около сто отгоре.Няма как да кажа същото за новият модел - супер капризен към качество на гориво, радиатор просълзи, абе не е това японско качество, като старото.Та, за Хондата - само Бензин! и то само първа генерация.Не случайно с този модел се създава имидж , който ги носи с годините, и им помага да продават следващите поколения, които са бъкани с електроника, по-грозни, и по-кекави!!!
      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

      Коментар


      • #33
        От: Помощ за избор на СУВ

        Първоначално публикуван от nicknamexxx Преглед на мнение
        Значи правилно съм се насочил към 2,0 тди ?

        Наистина за 3.0 тди пишат не добри отзиви относно тея стружки и веригите. Хайде веригите ще ги преживея. Сменят се веднъж и после само карам .... Обаче стружки от маслената помпа ....
        Та за това съм се ориентирал към 2.0 тди .
        Никой нищо не писа за XC60.
        A за Honda освен че невърви друго също ..
        Привет, ако имаш необходимите пари търси си читаво ХС 60. Достатъчно умна, удобна и много сигурна кола. За близо 2 години жената и навъртя 60 хил., цяла България. Миналата година февруари с нея и колегите от клуб ЛРЕ се качихме от Юндола до Белмекен, сняг доволно. Дизел, 215 к.с., търси това, двигателя с 163 к.с. според мен е малко муден, но зависи какво търсите. Добър багажник, добър просвет и сравнително икономичен. Управлява се лесно и се паркира лесно :-) поздрави и успех в избора. А, нашето е 2012 год.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #34
          От: Помощ за избор на СУВ

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Може ли да обясниш защо ?
          Хем по лесно ще му е на търсещия.
          Не разбирам кое да обясня?

          Коментар


          • #35
            От: Помощ за избор на СУВ

            Имал си Мл и Црв и си разбрал че мл а не става за ежедневка и не е надежден.Или не знаеш какво си писал по горе?
            Дай плюсове и минуси от твоя опит.
            Аз пиша само за мл а,за другите модели в темата си мълча.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #36
              От: Помощ за избор на СУВ

              Това, че някой не ме е разбрал, не значи, че не знам какво съм написал. Мисълта ми за МЛ-а беше, че "когато имаш брада, ти трябва гребенче." Иначе казано, получаваш лукс, но на своята цена - потребителят трябва да е готов да плати тази цена - многото електроники, повече системи за обслужване. Говорим за 10+годишен премиум, повече от вероятно със сериозен пробег. Имам наблюдения по отношение на подръжка и сервизирането. Проблеми с въздушно окачване, спукани глави при някои от 320 cdi. Естествено, че ЦРВ-то е също съвременен дизел, с компоненти, чувствителни към гориво и експлоатация, но като цяло е по-спартански автомобил, пригоден за ежедневието. Не на последно място, разходът на гориво, което мисля, че за повечето хора е от сериозно значение, ще бъде осезаемо по-нисък от този на МЛ-а.

              Коментар


              • #37
                От: Помощ за избор на СУВ

                Да Ви кажа честно BMW X3 F25 съвсем го бях изключил от класацията поради лоши думи по руските форуми. Но напоследък започвам да го разглеждам като вариант след като Honda отпадна.
                Бихте ли дали мнение и кой мотор е по-читав (не най-бърз или най-икономичен). Между 2.0i, 2.8i, 2.0d или 3.0d ?

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ за избор на СУВ

                  Знаеш,че е кофти и пак му скачаш?

                  мазохист си ти
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ за избор на СУВ

                    Хондата защо отпадна.
                    Ами Санта Фе като алтернатива?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ за избор на СУВ

                      Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                      ...търси си читаво ХС 60... Дизел, 215 к.с...
                      Е, добре го насочи баш към мотора с двете турбини... аз съм виждал такъв на 40,000км със счупен двигател...
                      185кс е много по-добър, вариант! ... За ХС90 може да се каже, че не стигат 163, но на това малко купенце /ХС60/...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ за избор на СУВ

                        Ами нали Хондата не върви, създава проблеми колкото всички други и освен това тенекиите и лака не толкова добри, колкото на немските коли .... и за тва отпада!
                        Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                        Хондата защо отпадна.
                        Ами Санта Фе като алтернатива?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ за избор на СУВ

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          И удоволствието от шофиране е надолу също

                          2 литровия е мотор за шкоди и гоуфове.

                          С 2 литровия по добре тигуанче - по евтинко
                          Човекът е написал, че ще шофира съгласно ограниченията... за какво удоволствие от шофирането говорим при 80кмч на главен път и 50-60кмч по булевардите в Сф...
                          Само това с ръчните скорости не го разбрах... 21-век да "ръчкаш" като идиот в задръстванията...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ за избор на СУВ

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Е, добре го насочи баш към мотора с двете турбини... аз съм виждал такъв на 40,000км със счупен двигател...
                            185кс е много по-добър, вариант! ... За ХС90 може да се каже, че не стигат 163, но на това малко купенце /ХС60/...

                            Пробвахме няколко " малки " с 163 к. , не ни хареса, пък и 1800 кг. А, и ако го вземе, като нас на над 100000 км. вече му е минал кризисният период / пробег
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ за избор на СУВ

                              Първоначално публикуван от nicknamexxx Преглед на мнение
                              Здравейте, след доста ровене из форуми съм ограничил избора си до 4 модела:
                              HONDA CR-V 2.2 CDTI (4 gen.) > 2012г.
                              AUDI Q5 2.0 TDI
                              Volvo XC60 D4 или D5
                              Mercrdes ML 320CDI w164 > 2009г....
                              Ще си позволя една две забележки:

                              1. HONDA CR-V (4-та ген. от 2012 г.), е с двигател, 2.2 i-DTEC с (150к.с.) , а не с двигател 2.2 i-CTDI с (140к.с.) - това ако има значение и ако правите разлика, а повярвайте ми има доста разлики.

                              2. Мнения на колеги, които нямат и не са поддържали, а само са чули недочули за тези автомобили и версията им с въпросните дизелови двигатели, моля да си ги запазят за тях , или да си ги разправят там далеко....

                              п.п. Не е задължително колегата да си избере Хондата от горе изброените, но за това което му трябва, ще остане доволен.
                              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ за избор на СУВ

                                [QUOTE=Само това с ръчните скорости не го разбрах... 21-век да "ръчкаш" като идиот в задръстванията...[/QUOTE]

                                Абе Тедо , то че е 21 век е ясно, ама автомата е за мързеливци като тебе, а за младежите като мене (гонещи 55) е ръчката !
                                Нищо лично, но когато оставя колата да избира на коя скорост да карам, значи съм тотална щета, или не трябва да карам въобще.
                                / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X