Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е тая фабрика за насекоми дето щели да я правят в Лозен?

    Коментар


    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      тези са в основата и лични приятели с Киро, Министъра спря овос , че били най чистите на земята, А хората от Елин Пелин реват от миризмата.
      Темата е за политика, Всички от Елин Пелин са гербери и крадци корумпирани и саботират правителството.
      И хората в Лозен са от герб искат да изложат министърпредседателя

    • Kozzzec
      Kozzzec коментира
      Редактиране на коментар
      Бебето на съседите се насра...мисля, че Киро е виновен...

  • А как гепс бе. Кметот на лозен е независим
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      няма независим щом саботира Насекомо, е платен от Герб
      Лично сандов каза няма миризма.

  • А дали в София някой ще се сети да измие улиците от тоновете сол наръсени зимата, или чакаме пролетните дъждове, както винаги. Миналата седмица вятъра предизвика пустинна буря от прахоляка по улиците. Нооо това е най-скъпото действие от чистотата, що да не си крадем и от тая дейност и да набедим старите дизели!!

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      В интерес на истината всяка вечер след 22 ч. цистерни задръстват булевардите. Карат, поливайки, в насрещното, в еднопосочни улици и т.н. Предполагам ударно се усвоЙват средства. Така, че - мие се. То сол по кварталните улички, и то по тротоарите от загрижени да не ги глобят граждани, не съм виждал някой да слага.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Учудващо ама от доста години тоя петък миеха квартала . Сол и калциев хлорид някой да ръси то е по големите улици и булеварди заради градския транспорт . Виж извън градовете е страшно . На Витиня е стигано до 300 тона сол и калциев хлорид за 24 часа .

  • Това е най-големият проблем за решаване според мен. Изключително лош е въздухът понякога след като дори и с просто око се вижда сивотата.

    Решението за мен е много удобен градски транспорт + много озеленяване. В центъра на Берлин например имаше една висока статуя. Не си спомням името ѝ. Когато се качиш отгоре обаче накъдето и да погледнеш виждаш парк. Огромен парк и зеленина. Както се казва окото не ти стига да видиш къде е краят на парка. В толкова голям град като София са ни нужни подобни паркове и растения, които да пречистват въздуха + градския транспорт. Според мен само това е решението.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от joropetkov93 Преглед на мнение
      Това е най-големият проблем за решаване според мен. Изключително лош е въздухът понякога след като дори и с просто око се вижда сивотата.

      Решението за мен е много удобен градски транспорт + много озеленяване. В центъра на Берлин например имаше една висока статуя. Не си спомням името ѝ. Когато се качиш отгоре обаче накъдето и да погледнеш виждаш парк. Огромен парк и зеленина. Както се казва окото не ти стига да видиш къде е краят на парка. В толкова голям град като София са ни нужни подобни паркове и растения, които да пречистват въздуха + градския транспорт. Според мен само това е решението.
      Берлин също е тръгнал, откъдето всички:



      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot (288).png Прегледи:0 Размер:627.9 КБ ID:6862723

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:42366211_403.jpg Прегледи:0 Размер:60.1 КБ ID:6862722




      https://www.the-berlin-wall.com/vide...st-berlin-678/


      Преди да почнат да чистят са спрели да се.ат. Заводи, отопление на твърди горива, МПС-та от екологичния /анти/ клас на Камаз и Вартбург. Друг начин не е измислен засега
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Тези машини са ташак и половина, изобщо не ги гледай, само ти размътват мозъка.

        Относно озеленяването и ролята му за прочистване на въздуха-това еедин голям мит. Хайде-не мит, тя зеленината реално върши работа, но е силно преувеличена ролята и. За да има някакъв осезаем ефект, па макар и едва-едва-за софийския смог трябва да се грижи гора с размерите на няколко Софии. Ефекта от прочистващата способност на горите е в глобален мащаб, за дребни площи като един град няма никакъв видим ефект.

        За другото-просто поразгледай метеорологични сайтове, има и такива с анимации, мащаба на атмосферните явления и човешката дейност се вижда. Няма как с едно строителство да влияем на толкова могъщи и огромни по мащаба си атмосферни фронтове.

        И аз не се заяждам, просто си пишем по темата

      • turtey
        turtey коментира
        Редактиране на коментар
        Кольо, София е на кофти място и има твърде много маймуни. Съответно и малко строене без мисъл има голям негативен ефект.

      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Разбира се. Това е главната причиа за мръсния въздух, никой не го оспорва това.
        Аз казвам на Нисана, че както и да се строи-не може да се влияе на атмосферните процеси, каквато и огромна постройка да направиш-тя е нищо в сравнение с мащабите на едно малко облаче например. Какво остава за голям атмосферен фронт който настъпва през четвърт Европа...

    • Последния кмет с акъл е Иван Иванов.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • nissan_gr
        nissan_gr коментира
        Редактиране на коментар
        Така изглежда

    • За пореден път служба "чистота" изби рибата, като "чисти" улиците с бензинови духалки. Това вреди откъдето и да го погледнеш:
      * издухването на листата е безсмислено, щото вятърът ги връща на най-ниското - пак на улицата;
      * вдига прах до 4-етаж (толкова ни е блока), който бавно се стели по прането и пред отворените за проветрение прозорци;
      * гори бензин, вероятно 2-тактова смес и смърди;
      * вдига излишен шум;
      * парите за машините, за бензина и заплатите са от нашите данъци.
      Не мога да си обясня какъв е тоя гениален ум, който е измислил това!
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Това е нищо със сравнение като застуди и като се почнат незаконно горене на отработени двигателни масла без от специалните за това котли и филтри в гаражите, а да не говорим при определените "общности" на какво се отопляват бедна ти е фантазията, при което отработената двутактовата смес от духалките ще е като чист планински въздух.....
        Последно редактирано от Еделвайс; 06-10-23, 20:44.

      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        За разлика от печките на дърва ,парцали и въглища от печка на масло не излиза никакъв пушек!

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Има си лицензирани заводски печки и котли които горят отработеното масло съвсем законно . Обикновено са немски и италиански . В циганските махали на никой не му пука какво горят особено покрай избори . Поне в квартала не съм ги видял с духалки . Събират листата в чували и ги извозват .
        Последно редактирано от sek.1; 08-10-23, 08:25.

    • Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      ...Не мога да си обясня какъв е тоя гениален ум, който е измислил това!
      Ами питай "столична община", може би отдел екология. Тук едва ли ще получиш задоволителен отговор.
      Ако търсиш такъв де, а не мрънкаш и цивриш...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X