Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Поне оная гнус Кремиковци вече я няма.
    То това е парадокса Кремиковци и още един куп предприятия отдавна ги няма а въздуха в София по замърсен от когато работеха. Сега отивам и аз още малко да го замърся с печката в работилницата
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      ... Кремиковци и още един куп предприятия отдавна ги няма а въздуха в София по замърсен от когато работеха...
      Дали? Твърдят, че било обратно, но не било достатъчно.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        То това е парадокса Кремиковци и още един куп предприятия отдавна ги няма а въздуха в София по замърсен от когато работеха. Сега отивам и аз още малко да го замърся с печката в работилницата
        вЕрно ли си вЕрваш?
        От кога си в София? Че аз съм от 62 години.

        Коментар


        • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
          Правим де. Експлоатационните са основно електроенергия и батерии. На дизела е гориво, масла, ремъци, течности и акумулатор. Гумите са общ разход. За останалите - има ги и при традиционните автомобили. Една от възможните технологии е съхранение на СО2 на дъното на океана в твърдо състояние. За целта трябва да бъде събран, втечнен, замразен и потопен на достатъчно голяма дълбочина, където налягането не му позволява да излезе от твърдо агрегатно състояние. Има и други възможности, достатъчно реалистични при ситуация с липса на алтернатива. Радиоактивните отпадъци са по-сериозен проблем, те ще надживеят човечеството. Пропагандата обаче твърди друго и към сегашната ситуация е трудно да и се противоречи. Производството на соларни панели също има екологичен и въглероден отпечатък. Но - гледай ти докъде стигна една тема за софийския мръсен въздух. Според мен ще си остане такъв в обозримото бъдеще и много, много малко е това, което може да се направи на този етап. Когато достатъчно хора престанат да мислят за ежедневното оцеляване и схванат връзката въздух, храна, здраве, дълголетие, може и да се придвижи въпроса. Четох някъде пример за ефектите от недообмислени мерки. В Индия имало много пострадали от кобри и английската колониална управа решила да стимулира местните да ги избият, като им плащала добра сума за всяка глава на кобра. Главите по едно време взели да пристигат в такива количества, че властите се усъмнили и проверили. Съвсем закономерно установили, че индийците започнали да развъждат кобри заради премията. Естествено, веднага прекратили изкупуването на глави. Индийците моментално изхвърлили развъдените кобри. Така броят на ухапаните от кобри рязко нарастнал - като последствие от мярката, която целяла точно обратното.
          У нас жена ми се занимава с дребните неща - готвене, чистене, пране...А аз мисля за големите - глобалното затопляне, световната криза, глада в Африка...
          Да технологии има, но са енергоемки и пак стигаме до производство на СО2 за да съхраним СО2. Радиоактивните отпадъци са друга тема.
          А доколкото Брус Уилис все още не се е пенсионирал, сценарият с метеорит е малко вероятен
          Весело посрещане на Новата Година!
          It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
          Mark Twain
          https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

          Коментар


          • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

            Първоначално публикуван от Primrouse Преглед на мнение
            Да технологии има, но са енергоемки..
            Следователно ключът е в добив на достатъчно количество енергия от ВЕИ ,
            При наличието на неограничена енергия, въгледвуокиса ще стане суровина и ще може да се контролира съвсем прецизно.

            Но да не забравяме,че всички тия усилия могат да бъдат заличени с едно единствено "пръцване" на голям вулкан или протуберански полъх.

            Весело посрещане на Новата Година
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

              Може да се окаже, че нямаме време, преди поредния катаклизъм, който ще унищожи или върне в каменната ера човечеството. Време за какво - време, което е необходимо на хората да се измъкнат от планетарната клетка и да се разселят из космоса. Така човешката раса става по-трудно унищожима при планетарен катаклизъм. За целта трябва да успеем да запазим благоприятните планетарни условия, за да не спира техническия прогрес, а напротив - да се ускорява. Ако сами си предизвикаме сериозни климатични затруднения или тотална война, нужното ни време ще изтече безвъзвратно, което би било фатално. По-добре да мислим, че нямаме време, щом не знаем как е всъщност. В този ред на мисли, може господ да ни е оставил урана с тази цел и притесненията ни за дългия живот на ядрените отпадъци да са просто смешни. Знае ли човек?
              Весели празници и от мен.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                вЕрно ли си вЕрваш?
                От кога си в София? Че аз съм от 62 години.
                От 1970 тогава съм роден . На една ограда с химически завод който работеше 24 часа 365 дни в годината. 300 метра по нагоре беше и Фурнир .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Станкос много седи и пущи в кафенето
                  Това не го схванах !

                  На мен все неприложими идеи ми се въртят в главата !

                  Коментар


                  • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    От 1970 тогава съм роден . На една ограда с химически завод който работеше 24 часа 365 дни в годината. 300 метра по нагоре беше и Фурнир .
                    Значи, вероятно не помниш, как снега почерняваше половин час след като спре да вали.....

                    Коментар


                    • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Значи, вероятно не помниш, как снега почерняваше половин час след като спре да вали.....
                      Както и сега в някои квартали почернява в други не .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Значи, вероятно не помниш, как снега почерняваше половин час след като спре да вали.....
                        Бре Пенчо аз не съм такъв дришляк като сек1 ,роден съм цели пет години по рано.Ама стига с тая шехерезада де.Не помня снега да е почернявал толкова ,че да ми направи впечатление.Имай предвид ,че съм от квартал кадето да нямаш шейна ,еле па курмилачка си беше ....и всичкото греене беше на пернишки печки и юг супер.

                        Коментар


                        • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Бре Пенчо аз не съм такъв дришляк като сек1 ,роден съм цели пет години по рано.Ама стига с тая шехерезада де.Не помня снега да е почернявал толкова ,че да ми направи впечатление.Имай предвид ,че съм от квартал кадето да нямаш шейна ,еле па курмилачка си беше ....и всичкото греене беше на пернишки печки и юг супер.
                          Знаеш го квартала до 1997 всички заводи си работеха а къща с централно парно до ден днешен няма . Комините димеха от гара Пионер до хотел Плиска . Слава богу Победа все още е действащ завод макар и сезонно . Той работи сезонно ама аз съм му главен механик през цялата година
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Знаеш го квартала .......
                            Знам бе приятелю,.....седем тона въглища всяка есен на лопата ,колички имаха само някой комшии и не ги даваха на всеки ,,,дърва за разпалка цепиш та ум да ти зайде....а за шейните от къдраво желязо на пила се правеха плазовете и се дупчеше с ръчна дрелка....Пенчооооо.

                            Коментар


                            • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Знам бе приятелю,.....седем тона въглища всяка есен на лопата ,колички имаха само някой комшии и не ги даваха на всеки ,,,дърва за разпалка цепиш та ум да ти зайде....а за шейните от къдраво желязо на пила се правеха плазовете и се дупчеше с ръчна дрелка....Пенчооооо.
                              Вкараш ги въглищата един път в мазето от там с кофи цяла зима по печките а от печката пак в поцинкована кофа накрая на улицата като се съберше голяма купчина една газка самосвал на чистотата минаваше и двама братя от боята с лопати товареха сгурията .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Проблема с мръсният въздух над София и начин за решаването му !

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Вкараш ги въглищата един път в мазето от там с кофи цяла зима по печките а от печката пак в поцинкована кофа накрая на улицата като се съберше голяма купчина една газка самосвал на чистотата минаваше и двама братя от боята с лопати товареха сгурията .
                                Така де....Пенчо мъцни бе.Или утре при дъртака на кафе???

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X