Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Градска винетка

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Това ако си го адресирал към мен, малко си се объркал, с цифри и числа боравя добре!
    Целта е да се намали трафика и автопарка въобще в големите градове. За целта се търси вариант тези които нямат неотложни нужди от кола в града да не натоварват изрично градската среда. Не става въпрос за насилствено бъркане в джоба.......

    Трябва ли да се намали автопарка, да или не? Ако имате идея как да се случи, споделете както го направиха някои колеги.
    Не,не трябва да се намали автопарка.Трябва да се повиши качеството му и намали вредата от него.Когато има удобен и качествен транспорт хората и без това го предпочитат.
    Не знам що Германците не въвеждат градски винетки и т.н. Е да,ако нивото на изгорелите ти газове превишава нормите,колата не минава преглед,ма да не издребняваме.
    Та общо взето - затягане на контрола на ГТП -тата,качествен и достъпен общестен транспорт.Не на последно място,с какво се отопляват жилищата в населеното място-щото като от парно и ток се двъщат към въглища и дърва,качеството на въздухът се влошава.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #32
      От: Градска винетка

      Трафикът на лични автомобили в Сингапур бил силно ограничен, казват. Административно. Обаче въздухът не се поддавал на административни разпоредби и си бил пак толкова мръсен. Що така?

      Не става с наказания, такси, винетки или глоби, друго трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Градска винетка

        Със замърсен от автомобили въздух нито един български град няма проблем, освен инцидентно, за кратко и в отделни точки. Друг проблем няма, защото броят на колите не го предполага. В тази връзка няма как да се копират мерки от 10-12 милионни градове, защото там си имат реален проблем. Тук в цялата държава нямаме толкова автомобили в движение, колкото има само за един ден по пътищата на L.A. примерно...
        Това ГТП не знам защо се размахва толкова, аз с буса го минавам съвсем редовно, без никакви манипулации- 30-годишен милионник на нафта.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Градска винетка

          Честита Коледа!

          Относно по-чистия въздух из големите градове, смятам че по-правилно би било държавата или общината, на всеки който би искал да купи и кара 100% електрическо МПС, то съответната община или държавата да поеме част от сумата за чисто нов 100% електрически автомобил, смятам че така трябва да се стимулира за по-чист въздух, а не само чрез глоби и вдигане на данъци, чиито приходи отиват за всичко друго но не и за по-чист въздух.

          Аз много искам да имам 100% електрически автомобил, но пусто средната ми работна заплата не ми позволява това, ако има помощ от държавата, не само аз но и други ще бъдат стимулирани за това и съответно ще има и по-чист въздух.

          Коментар


          • #35
            От: Градска винетка

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Трафикът на лични автомобили в Сингапур бил силно ограничен, казват. Административно. Обаче въздухът не се поддавал на административни разпоредби и си бил пак толкова мръсен. Що така?

            Не става с наказания, такси, винетки или глоби, друго трябва.
            Щом и Сингапур намесихме да се и изкажа за там.
            Най евтината нова азиатска кочинка мини автомобил струва 70000 сингапурски долара или 45000 евро
            Държавата е много много миниатюрна но си имат превъзходни пътища/магистрали/тунели традиционно 4-5 лентови в посока.
            Проблем с трафика няма ама сульо и пульо не може да има кола там.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #36
              От: Градска винетка

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              ...
              Проблем с трафика няма ама сульо и пульо не може да има кола там.
              Ти за въздуха кажи, аз не съм бил там.

              Коментар


              • #37
                От: Градска винетка

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                ... евтиното билетче да накара повече хора да спрат автомобилите си; ...
                Казаха ти вече. Няма да ги накара. Имам безплатен и удобен транспорт до работното място, обаче не го ползвам. Защото, ако трябва преди/след работа да отида до някъде, транспортът е проблем, ако не съм на колела.
                Майка ми живее на до 10 минути с кола. С градския транспорт съм пътувал час и половина. Даже пеша щях да стигна по-бързо ...

                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                ... Целта е да се намали трафика и автопарка въобще в големите градове. За целта се търси вариант тези които нямат неотложни нужди от кола в града да не натоварват изрично градската среда. Не става въпрос за насилствено бъркане в джоба.......
                Разбира се че може да стане. Или като в Северна Корея, или както го предлага Русев. Така че коли да имат и да карат само правоимащите другари и богатите. Другите да го духат.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #38
                  От: Градска винетка

                  По темата "екологичен транспорт" двуличието на общините проличава най-ясно, защото самите те продължават да инвестират в автобуси, вместо да преминат изцяло на електротранспорт. Град като София може безпроблемно да замени абсолютно целия си дизелов парк с електрически, в това число и крайградските линии. Безпроблемно и бързо. Но не го прави, въпреки, че електротранспортът е пъти по-евтин като оперативни разходи. Просто мащабите на далаверата с всичко по веригата са гигантски и това е без да включваме нафтата, която шофьорите крадат.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Градска винетка

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Трафикът на лични автомобили в Сингапур бил силно ограничен, казват. Административно. Обаче въздухът не се поддавал на административни разпоредби и си бил пак толкова мръсен. Що така?

                    Не става с наказания, такси, винетки или глоби, друго трябва.
                    Това 'друго' си го чел нали, та какво пише там?
                    Що не вземеш да напишеш как става, а иначе как не става......виж нагоре колко има писано.

                    Електроавтомобили, автомобили на газ...... Тясно е, не може да се движиш нормално, да паркираш нормално, да се движиш по тротоара нормално. Блок до блок, кола до кола.
                    Изумявам се, че това на някого му харесва, а за други било приемливо, защото нам си къде било и по зле.....
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Градска винетка

                      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                      ... Тясно е, не може да се движиш нормално, да паркираш нормално, да се движиш по тротоара нормално. Блок до блок, кола до кола.
                      Изумявам се, че това на някого му харесва, а за други било приемливо, защото нам си къде било и по зле.....
                      Градоустройството е такова. Стар квартал, застроен в първата половина на миналия век с еднофамилни къщи, които сега се заменят от кооперации на по 5-6 етажа със съответен брой апартаменти. Улиците са си същите от миналия век ...
                      Там пък, където уж имаше повече място, набацаха едни блокове на такова отстояние, че хората от срещуположни сгради могат да си общуват през балконите.
                      Като тъпчеш много хора на единица място какво очакваш? Няма начин населението на една страна да се натъпче в малък брой големи градове и да няма проблеми.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-12-18, 20:39.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Градска винетка

                        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                        Това 'друго' си го чел нали, та какво пише там?
                        Що не вземеш да напишеш как става, а иначе как не става......виж нагоре колко има писано.

                        ....
                        Какво да ти напиша, че трябва първо да ми е по-лесно без кола и чак тогава да ме таксуват ако въпреки това я ползвам? Ми това става с мисъл за поне седмица напред, не как и от кого да съберем пет лева за утре, за купона.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Градска винетка

                          Боже, колко мъка има по тоя свят, Боже.
                          Ако спрете да се топлите на кюмбета и техните производни, много бързо ще се изчисти въздуха. Не, че никой не го знае, ама от колите(собствениците на коли) най-лесно се цоцат пари!!!
                          Весела Коледа.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Градска винетка

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Казаха ти вече. Няма да ги накара. Имам безплатен и удобен транспорт до работното място, обаче не го ползвам. Защото, ако трябва преди/след работа да отида до някъде, транспортът е проблем, ако не съм на колела.
                            Майка ми живее на до 10 минути с кола. С градския транспорт съм пътувал час и половина. Даже пеша щях да стигна по-бързо ...
                            Ти си караш в София, платил си си данъците там.



                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Разбира се че може да стане. Или като в Северна Корея, или както го предлага Русев. Така че коли да имат и да карат само правоимащите другари и богатите. Другите да го духат.
                            Не знам как е в Северна Корея, предлагам нещо алтернативно на това, за което говори Русев, защото последното се случва леко, полеко и е доста 'по-солено'.
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Градска винетка

                              Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                              Ти си караш в София, платил си си данъците там. ...
                              А като тръгна на някъде и минавам през Х, У, Z и им правя калабалък по улиците? А софиянци, пловдивчани и т.н. като се занесат в Банско или по морето?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Градска винетка

                                Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
                                Единствено след повишаване на доходите до ниво с 5 средни заплати да може да се купи нов автомобил от ниския ценови клас може да се мислят ограничения за автомобилите.

                                Дотогава.който политик си го позволи ще се катурне без време и без да може да се върне на власт и да реагира.

                                Интересно дали на предстоящите избори избирателя ще реши, че повече не може(винетки, данъци МПС и недвижими имоти,осигуровки, заплащане за Олимпик ЗАД, за фалита на КТБ и всички останали простотии докарани му на главата от неадекватни Калинкови назначения) и ще си го върне на управляващите...????
                                Мисля, много важно съображение. Не можеш да "пренатегнеш гайките". Политик, който не е спечелил умовете и сърцата на достатъчно голям брой хора с идеята си, няма шанс за успех, дори да е фараон, да не говорим при някакво приближение към демокрация. Та с печките и автомобилите трябва много пропаганда още, защото си е директно бъркане в джоба. Даже се чудя това с личните казанчета за ракия, дето ги криминализираха, как ще се отрази при следващите избори.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X