Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градска винетка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Градска винетка

    Ако искаме да дишаме свободно, в булвалния и преносния смисъл, има само едно решение - високи, много по-високи от сега данъци за МПС. Високи, много по-високи от сега такси за паркиране , сини и зелени зони и забрани за паркиране по улиците(от там инвестиции в паркинги, които ще трябва да се изплащат).

    Защо Ханс дето е богат няма 3-5 коли само по една и то не тупалка?

    Впрочем искаме - неискаме, протестираме с Г класи или не , това неминуемо ще се случи. Надявам се!

    Моабедите за PB номерата с София са тотални глупости.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: Градска винетка

      Малко встрани от темата ама не точно.
      Щото е Коледа и почиваме си говорим с колега грък за такси и данъци


      Разаснява ми човека за данъчната политика на византийците.
      Освен че си имат данък МПС (драстична разлика в пъти под и над 2000 кубика), сгради, общ доход, ДДС и т.н. от скоро си имат и нещо като оценка живот:


      Компютърна програма в данъчното която оценява параметрите ти на живот и генерира една сума.


      Ако тази сума е по висока от декларирания доход се плаща зверски процент от надатъка


      Примерно се оценява следното:


      1. Семейство с двама членове под и над еди колко си години - 10000 евро;
      2. Автомобил с еди колко си кубика - 5000 евро;
      3. Къща еди си къде - 10000 евро - Няма значение собствена или под наем.
      4. Басейн в къщата - 1000 евро;
      5. Яхта - 5000 евро
      6. децата в какво училище ходят и дали е платено или не ...


      и так далле и так далэ...


      предлагам да въведем византийския челен опит при нас.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Градска винетка

        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
        Повечето "ганьовци" не карат "неизправни трошляци", щото са стиснати, ами защото...
        системата им позволява!Минава се проформа ГТпреглед,пести се от застраховки,гяволъци с данъците и т.н.Това с „чудят се какво да сложат на масата“,го подминавам,защото си е нашенското мрънкане.
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • #19
          От: Градска винетка

          Съвременната икономика изисква висока мобилност. Базово изискване за съществуването и.
          Всичко нататък има само една посока-кога малък, кога огромен компромис с всичко, което застане от другата страна на везната на това изискване. Феодализма и неща, които вредят на икономиката, ги забравете-няма да се случат.
          Между другото, марксистите се оказаха прави за едно нещо- класовото осъзнаване е много труден личен акт. Разбиране за собственото место в света, за собствените нужди и перспективи. Виждам, че и тук, както навсякъде, все още има хора неосъзнати, които не знаят към коя точно обществена класа принадлежат и не са наясно със собствените си потребности. Това е голям минус, защото така тази класа не е способна да формира колективен интерес, който да защитава и дори да е в мнозинство, тя остава изпълнител на спуснати решения, най-често в нейна вреда.
          Съжалявам, но крепостничеството е отживелица. И вярвам в гражданската свобода, във всичките и измерения- свободен избор на работа, придвижване, установяване, свободата да притежаваш и използваш вещи по предназначението им и т.н. Всичко, което пречи тази свобода да бъде упражнявана винаги и в пълен размер, е вредно и ненужно.
          Последно редактирано от santaclash; 25-12-18, 16:26.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Градска винетка

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Ако искаме да дишаме свободно, в булвалния и преносния смисъл, има само едно решение - високи, много по-високи от сега данъци за МПС. Високи, много по-високи от сега такси за паркиране , сини и зелени зони и забрани за паркиране по улиците(от там инвестиции в паркинги, които ще трябва да се изплащат).

            Защо Ханс дето е богат няма 3-5 коли само по една и то не тупалка?

            Впрочем искаме - неискаме, протестираме с Г класи или не , това неминуемо ще се случи. Надявам се!

            Моабедите за PB номерата с София са тотални глупости.
            Русев, глобално погледнато си прав. Не съм съгласен конкретно със доводите ти. Но искам да те попитам нещо. Предполагам в Пловдив не е по различно както и в София. Живея във Велико Търново, тук съм роден както и майка ми както и баба ми. В момента в града не са останали автомобили, защо не мога да си отворя прозореца, избирал съм си квартала на живеене, включително и според розата на ветровете. От две три години всяка вечер е гадост никакъв шанс за дишане. Това от автомобили ли е? П.С. плащам данъци в града с най-високите данъци на МПС и какво от това? Имаме си зелена зона? И какво от това.

            Мия си колата през ден!!! Ходя в кал, по иначе асфалтирани улици. Това също го дишам. Фината пепел която я дишам?

            Бил си в Германия, защо колата ти след седмица там, дори и в дъжд е относително чиста. Защо в България трябва да си мия колата през ден зимата и всяка седмица лятото?

            Защото живеем в кочина и го толерираме.

            А с МПСтата е лесно просто трябва да се оправят ГТП и всичко ще си дойде на мястото, дори и единия ми газов ламаринозавър стария В8 перфектен е. Обаче NOx перфектни но СО, мале мале, 3 и нещо и това при съвършени сонди дебитомер и т.н. просто при смес 13.5 няма как да е друго. И катализатора не може да го оправи.

            Те така с дишането.

            Коментар


            • #21
              От: Градска винетка

              Ако дадат заплати 3000лв. ще плащам. А до тогава съм в сивия сектор.

              Коментар


              • #22
                От: Градска винетка

                Единствено след повишаване на доходите до ниво с 5 средни заплати да може да се купи нов автомобил от ниския ценови клас може да се мислят ограничения за автомобилите.

                Дотогава.който политик си го позволи ще се катурне без време и без да може да се върне на власт и да реагира.

                Интересно дали на предстоящите избори избирателя ще реши, че повече не може(винетки, данъци МПС и недвижими имоти,осигуровки, заплащане за Олимпик ЗАД, за фалита на КТБ и всички останали простотии докарани му на главата от неадекватни Калинкови назначения) и ще си го върне на управляващите...????

                Коментар


                • #23
                  От: Градска винетка

                  Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                  .... Живея във Велико Търново, тук съм роден както и майка ми както и баба ми. В момента в града не са останали автомобили, защо не мога да си отворя прозореца, избирал съм си квартала на живеене, включително и според розата на ветровете. От две три години всяка вечер е гадост никакъв шанс за дишане. .......
                  Моля моля,
                  Търново като град за живеене е голяма скръб.
                  Учил съм там средното образувание преди има няма 30 години.
                  Пак такав смрад си беше щото просто е котловина без вятър а има печки
                  А тогава имаше и промишлено производство чат пат че даже беше и по зле.

                  п.п.
                  Сега живея на Добруджанското плато от северната наветрена страна на селищното образувание
                  Вервай ми че зимата ти се разказва играта от студ и вятър ама по чист въздух и у балкана няма.
                  Последно редактирано от rosen_offroad; 25-12-18, 18:05.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Градска винетка

                    Хубаво е да се разграничи данък от такса. И не става дума за задължителна такса, като такса смет, а искаш/налага ти се да караш в голям град - плащаш, иначе си оставяш колата някъде покрай него и с автобуса. Кое е робовладелско не знам, след като има право на избор. Сега съществуващите винетки ограничават ли ви? Тол такси трябва ли да има или не, защото сме бедни. В Гърция пък и не само, магистралите подминавате ли ги или ги ползвате? Цената на горивата също ограничават.....

                    Скоро, много скоро и да искаш да си платиш, пак ще бъде ограничено движението във все по-голям периметър около центровете на големите градове.
                    Целта на дискусията е да се търси възможен начин за намаляване броя на автомобилите, които не само замърсяват с двигателите си но и със самото движение, пречат, заемат много място, което не може да бъде зелена площ и т.н. Е, то първо презастрояването трябва да спре, но Иванчева е в ареста/макар и домашен/.....и е друга тема.
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Градска винетка

                      Обясни ми с какво ще подобрят състоянието на нещата...примерно 30 милиона лева годишно в бюджета на общината, освен, че съвсем обективно ще те спрат да си вършиш работата и да си адекватен на пазара. Ще са 30 милиона повече за крадене. София има 50 милиона от паркиране годишно. Осъзнаваш ли цифрата каква е? 50 милиона...! Това е 20 пъти приходите на "Българската Коледа" и 3 пъти бюджета на Фонда за лечение на деца в чужбина. Не си говорим за проценти, а за пъти! Всичко се краде до последната стотинка. Колосални средства потъват без остатък.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Градска винетка

                        Мдаа, факт.
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #27
                          От: Градска винетка

                          Първоначално публикуван от Bobi67 Преглед на мнение
                          Ако дадат заплати 3000лв. ще плащам. А до тогава съм в сивия сектор.
                          Заплати никой не дава. Налага се да си ги заработваш.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #28
                            От: Градска винетка

                            За София не се наемам да твърдя как е, но в Русе, ако има проблеми с въздуха заради автомобилите, то вината за това е изцяло на местната управа. Безумно регулирано движение с еднопосочни улици, по които минаваш два-три пъти повече километри за да стигнеш за където си тръгнал, никакъв опит за зелена вълна при светофарите, работещи светофари дори когато на десет-петнадесет минути преминава по една кола и още, и още... През последните пет-шест години захапаха да ремонтират и подновяват къде що се сетиха - къртят здрави плочки и редят нови, къртят здрав асфалт и полагат нов, събориха на кея една пасарелка за да направят нова, велоалеи, тръгващи от нищото и стигащи пак там. И всичко това е свързано с ограничение на платната за движение, създаващи задръствания и смог от автомобили. Калта от строежите и пепелакът в който се превръща тя, е неизменна част от пейзажа на града. Диша ме си го, заедно със солта от зимното почистване.
                            Мизерията от всичките тези "обществено-угодни дейности" през последната година обаче вероятно губи в конкуренция с един стратегически инвеститор. Според РИОСВ и общината не било баш така. Кой знае...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Градска винетка

                              В селата въздуха е чист, ама нещо няма наплив...За маститите бизнесмени-замислете се как Вашите служители ще идват на работа и колко трябва да им увеличите заплатите, ако трябва да плащат допълнителни налози.
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • #30
                                От: Градска винетка

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Обясни ми с какво ще подобрят състоянието на нещата...примерно 30 милиона лева годишно в бюджета на общината, освен, че съвсем обективно ще те спрат да си вършиш работата и да си адекватен на пазара. Ще са 30 милиона повече за крадене. София има 50 милиона от паркиране годишно. Осъзнаваш ли цифрата каква е? 50 милиона...! Това е 20 пъти приходите на "Българската Коледа" и 3 пъти бюджета на Фонда за лечение на деца в чужбина. Не си говорим за проценти, а за пъти! Всичко се краде до последната стотинка. Колосални средства потъват без остатък.
                                Това ако си го адресирал към мен, малко си се объркал, с цифри и числа боравя добре!
                                Целта е да се намали трафика и автопарка въобще в големите градове. За целта се търси вариант тези които нямат неотложни нужди от кола в града да не натоварват изрично градската среда. Не става въпрос за насилствено бъркане в джоба.......

                                Трябва ли да се намали автопарка, да или не? Ако имате идея как да се случи, споделете както го направиха някои колеги.

                                ПП Кражбите и далаверите на са интересни в случая. Не съм прокурор, нито просветен като теб, разбира се!
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X