Страница 2 от 13 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 250

Тема: Градска винетка

Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Градска винетка

Ако дадат заплати 3000лв. ще плащам. А до тогава съм в сивия сектор.

Място
    Хубава си, моя горо, миришеш на младост
    Публикации
    357
    Точки (при гласуване)
    9

Единствено след повишаване на доходите до ниво с 5 средни заплати да може да се купи нов автомобил от ниския ценови клас може да се мислят ограничения за автомобилите.

Дотогава.който политик си го позволи ще се катурне без време и без да може да се върне на власт и да реагира.

Интересно дали на предстоящите избори избирателя ще реши, че повече не може(винетки, данъци МПС и недвижими имоти,осигуровки, заплащане за Олимпик ЗАД, за фалита на КТБ и всички останали простотии докарани му на главата от неадекватни Калинкови назначения) и ще си го върне на управляващите...????

Място
    Варна
    Публикации
    2,471
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на manta2005 Преглед на публикациите
    .... Живея във Велико Търново, тук съм роден както и майка ми както и баба ми. В момента в града не са останали автомобили, защо не мога да си отворя прозореца, избирал съм си квартала на живеене, включително и според розата на ветровете. От две три години всяка вечер е гадост никакъв шанс за дишане. .......
    Моля моля,
    Търново като град за живеене е голяма скръб.
    Учил съм там средното образувание преди има няма 30 години.
    Пак такав смрад си беше щото просто е котловина без вятър а има печки
    А тогава имаше и промишлено производство чат пат че даже беше и по зле.

п.п.
    Сега живея на Добруджанското плато от северната наветрена страна на селищното образувание
    Вервай ми че зимата ти се разказва играта от студ и вятър ама по чист въздух и у балкана няма.
    Последно редактиран от rosen_offroad ; 25-12-18 в 18:05
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,227
    Точки (при гласуване)
    15

Хубаво е да се разграничи данък от такса. И не става дума за задължителна такса, като такса смет, а искаш/налага ти се да караш в голям град - плащаш, иначе си оставяш колата някъде покрай него и с автобуса. Кое е робовладелско не знам, след като има право на избор. Сега съществуващите винетки ограничават ли ви? Тол такси трябва ли да има или не, защото сме бедни. В Гърция пък и не само, магистралите подминавате ли ги или ги ползвате? Цената на горивата също ограничават.....

Скоро, много скоро и да искаш да си платиш, пак ще бъде ограничено движението във все по-голям периметър около центровете на големите градове.
    Целта на дискусията е да се търси възможен начин за намаляване броя на автомобилите, които не само замърсяват с двигателите си но и със самото движение, пречат, заемат много място, което не може да бъде зелена площ и т.н. Е, то първо презастрояването трябва да спре, но Иванчева е в ареста/макар и домашен/.....и е друга тема.
    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,863
    Точки (при гласуване)
    6

Обясни ми с какво ще подобрят състоянието на нещата...примерно 30 милиона лева годишно в бюджета на общината, освен, че съвсем обективно ще те спрат да си вършиш работата и да си адекватен на пазара. Ще са 30 милиона повече за крадене. София има 50 милиона от паркиране годишно. Осъзнаваш ли цифрата каква е? 50 милиона...! Това е 20 пъти приходите на "Българската Коледа" и 3 пъти бюджета на Фонда за лечение на деца в чужбина. Не си говорим за проценти, а за пъти! Всичко се краде до последната стотинка. Колосални средства потъват без остатък.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

emanuilis е офлайн
    Емануил Найденов
    Старши участник | ОС || +ПЛ |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    3,085
    Точки (при гласуване)
    21

Мдаа, факт.
    Jeep Cherokee, 2.8 CRD
    Chevrolet Aveo, 1.2
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,382
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Bobi67 Преглед на публикациите
    Ако дадат заплати 3000лв. ще плащам. А до тогава съм в сивия сектор.
    Заплати никой не дава. Налага се да си ги заработваш.

Място
    Русе
    Публикации
    3,247
    Точки (при гласуване)
    21

За София не се наемам да твърдя как е, но в Русе, ако има проблеми с въздуха заради автомобилите, то вината за това е изцяло на местната управа. Безумно регулирано движение с еднопосочни улици, по които минаваш два-три пъти повече километри за да стигнеш за където си тръгнал, никакъв опит за зелена вълна при светофарите, работещи светофари дори когато на десет-петнадесет минути преминава по една кола и още, и още... През последните пет-шест години захапаха да ремонтират и подновяват къде що се сетиха - къртят здрави плочки и редят нови, къртят здрав асфалт и полагат нов, събориха на кея една пасарелка за да направят нова, велоалеи, тръгващи от нищото и стигащи пак там. И всичко това е свързано с ограничение на платната за движение, създаващи задръствания и смог от автомобили. Калта от строежите и пепелакът в който се превръща тя, е неизменна част от пейзажа на града. Диша ме си го, заедно със солта от зимното почистване.
    Мизерията от всичките тези "обществено-угодни дейности" през последната година обаче вероятно губи в конкуренция с един стратегически инвеститор. Според РИОСВ и общината не било баш така. Кой знае...

бат'Марто е онлайн
    Мартин Кирилов
    Старши участник | +ПЛ || ДВиП |
    Място
    София
    Публикации
    2,916
    Точки (при гласуване)
    20

В селата въздуха е чист, ама нещо няма наплив...За маститите бизнесмени-замислете се как Вашите служители ще идват на работа и колко трябва да им увеличите заплатите, ако трябва да плащат допълнителни налози.
    DISCOVERY 3 TDV6 HSE,Duratrac 255/55/19

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,227
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    Обясни ми с какво ще подобрят състоянието на нещата...примерно 30 милиона лева годишно в бюджета на общината, освен, че съвсем обективно ще те спрат да си вършиш работата и да си адекватен на пазара. Ще са 30 милиона повече за крадене. София има 50 милиона от паркиране годишно. Осъзнаваш ли цифрата каква е? 50 милиона...! Това е 20 пъти приходите на "Българската Коледа" и 3 пъти бюджета на Фонда за лечение на деца в чужбина. Не си говорим за проценти, а за пъти! Всичко се краде до последната стотинка. Колосални средства потъват без остатък.
    Това ако си го адресирал към мен, малко си се объркал, с цифри и числа боравя добре!
    Целта е да се намали трафика и автопарка въобще в големите градове. За целта се търси вариант тези които нямат неотложни нужди от кола в града да не натоварват изрично градската среда. Не става въпрос за насилствено бъркане в джоба.......

Трябва ли да се намали автопарка, да или не? Ако имате идея как да се случи, споделете както го направиха някои колеги.

ПП Кражбите и далаверите на са интересни в случая. Не съм прокурор, нито просветен като теб, разбира се!

Място
    София
    Публикации
    3,096
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на agogov Преглед на публикациите
    Това ако си го адресирал към мен, малко си се объркал, с цифри и числа боравя добре!
    Целта е да се намали трафика и автопарка въобще в големите градове. За целта се търси вариант тези които нямат неотложни нужди от кола в града да не натоварват изрично градската среда. Не става въпрос за насилствено бъркане в джоба.......

Трябва ли да се намали автопарка, да или не? Ако имате идея как да се случи, споделете както го направиха някои колеги.
    Не,не трябва да се намали автопарка.Трябва да се повиши качеството му и намали вредата от него.Когато има удобен и качествен транспорт хората и без това го предпочитат.
    Не знам що Германците не въвеждат градски винетки и т.н. Е да,ако нивото на изгорелите ти газове превишава нормите,колата не минава преглед,ма да не издребняваме.
    Та общо взето - затягане на контрола на ГТП -тата,качествен и достъпен общестен транспорт.Не на последно място,с какво се отопляват жилищата в населеното място-щото като от парно и ток се двъщат към въглища и дърва,качеството на въздухът се влошава.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

Място
    Русе
    Публикации
    3,247
    Точки (при гласуване)
    21

Трафикът на лични автомобили в Сингапур бил силно ограничен, казват. Административно. Обаче въздухът не се поддавал на административни разпоредби и си бил пак толкова мръсен. Що така?

Не става с наказания, такси, винетки или глоби, друго трябва.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,863
    Точки (при гласуване)
    6

Със замърсен от автомобили въздух нито един български град няма проблем, освен инцидентно, за кратко и в отделни точки. Друг проблем няма, защото броят на колите не го предполага. В тази връзка няма как да се копират мерки от 10-12 милионни градове, защото там си имат реален проблем. Тук в цялата държава нямаме толкова автомобили в движение, колкото има само за един ден по пътищата на L.A. примерно...
    Това ГТП не знам защо се размахва толкова, аз с буса го минавам съвсем редовно, без никакви манипулации- 30-годишен милионник на нафта.

Място
    София
    Публикации
    3,140
    Точки (при гласуване)
    14

Честита Коледа!

Относно по-чистия въздух из големите градове, смятам че по-правилно би било държавата или общината, на всеки който би искал да купи и кара 100% електрическо МПС, то съответната община или държавата да поеме част от сумата за чисто нов 100% електрически автомобил, смятам че така трябва да се стимулира за по-чист въздух, а не само чрез глоби и вдигане на данъци, чиито приходи отиват за всичко друго но не и за по-чист въздух.

Аз много искам да имам 100% електрически автомобил, но пусто средната ми работна заплата не ми позволява това, ако има помощ от държавата, не само аз но и други ще бъдат стимулирани за това и съответно ще има и по-чист въздух.
    Ако младите знаеха , а старите можеха...

Място
    Варна
    Публикации
    2,471
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите
    Трафикът на лични автомобили в Сингапур бил силно ограничен, казват. Административно. Обаче въздухът не се поддавал на административни разпоредби и си бил пак толкова мръсен. Що така?

Щом и Сингапур намесихме да се и изкажа за там.
    Най евтината нова азиатска кочинка мини автомобил струва 70000 сингапурски долара или 45000 евро
    Държавата е много много миниатюрна но си имат превъзходни пътища/магистрали/тунели традиционно 4-5 лентови в посока.
    Проблем с трафика няма ама сульо и пульо не може да има кола там.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    Русе
    Публикации
    3,247
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    ...
    Проблем с трафика няма ама сульо и пульо не може да има кола там.
    Ти за въздуха кажи, аз не съм бил там.

Място
    София
    Публикации
    23,656
    Точки (при гласуване)
    83

... евтиното билетче да накара повече хора да спрат автомобилите си; ...
    Казаха ти вече. Няма да ги накара. Имам безплатен и удобен транспорт до работното място, обаче не го ползвам. Защото, ако трябва преди/след работа да отида до някъде, транспортът е проблем, ако не съм на колела.
    Майка ми живее на до 10 минути с кола. С градския транспорт съм пътувал час и половина. Даже пеша щях да стигна по-бързо ...

... Целта е да се намали трафика и автопарка въобще в големите градове. За целта се търси вариант тези които нямат неотложни нужди от кола в града да не натоварват изрично градската среда. Не става въпрос за насилствено бъркане в джоба.......
    Разбира се че може да стане. Или като в Северна Корея, или както го предлага Русев. Така че коли да имат и да карат само правоимащите другари и богатите. Другите да го духат.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,863
    Точки (при гласуване)
    6

По темата "екологичен транспорт" двуличието на общините проличава най-ясно, защото самите те продължават да инвестират в автобуси, вместо да преминат изцяло на електротранспорт. Град като София може безпроблемно да замени абсолютно целия си дизелов парк с електрически, в това число и крайградските линии. Безпроблемно и бързо. Но не го прави, въпреки, че електротранспортът е пъти по-евтин като оперативни разходи. Просто мащабите на далаверата с всичко по веригата са гигантски и това е без да включваме нафтата, която шофьорите крадат.

Място
    Пловдив
    Публикации
    1,227
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на сто Преглед на публикациите

Това 'друго' си го чел нали, та какво пише там?
    Що не вземеш да напишеш как става, а иначе как не става......виж нагоре колко има писано.

Електроавтомобили, автомобили на газ...... Тясно е, не може да се движиш нормално, да паркираш нормално, да се движиш по тротоара нормално. Блок до блок, кола до кола.
    Изумявам се, че това на някого му харесва, а за други било приемливо, защото нам си къде било и по зле.....

Място
    София
    Публикации
    23,656
    Точки (при гласуване)
    83

... Тясно е, не може да се движиш нормално, да паркираш нормално, да се движиш по тротоара нормално. Блок до блок, кола до кола.
    Изумявам се, че това на някого му харесва, а за други било приемливо, защото нам си къде било и по зле.....
    Градоустройството е такова. Стар квартал, застроен в първата половина на миналия век с еднофамилни къщи, които сега се заменят от кооперации на по 5-6 етажа със съответен брой апартаменти. Улиците са си същите от миналия век ...
    Там пък, където уж имаше повече място, набацаха едни блокове на такова отстояние, че хората от срещуположни сгради могат да си общуват през балконите.
    Като тъпчеш много хора на единица място какво очакваш? Няма начин населението на една страна да се натъпче в малък брой големи градове и да няма проблеми.
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 25-12-18 в 20:39

Страница 2 от 13 ПървиПърви 1 2 3 4 5 6 12 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Купувам: Търся градска малолитражка
    От stargazer във форум Архив
    Отговори: 1
    Последно мнение: 12-06-17, 11:05
  2. Търся градска кола.
    От Stank във форум Архив
    Отговори: 18
    Последно мнение: 02-06-09, 09:55
  3. Градска Кола до 2500лв.