Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

    ..не бях гледал тази тема по-рано.., но админа като ми прехвърли въпроса и разгледах снимките, видях няколко плюса летвите .., с моята джипка тази пролет за пръв път влязох в гората, на по-сериозно каране и сега цяло лято я подобрявам, че ме изложи малко.. или аз съм очаквал повече от колкото може .., но "не се дави този, който не влиза в морето.." .. аз имам малка лебедка, но ще помисля и за нещо за повдигане..

    Коментар


    • #92
      От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

      Веднъж с джак, завинаги с джак . За мен това е най-важното оборудване в джипа.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #93
        От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

        За новаците с тая техника. Това е колкото полезно, толкова и опасно оборудване. Много мислете и се пазете за да не стане белята.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #94
          От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

          Първоначално публикуван от I&V Преглед на мнение
          .., с моята джипка тази пролет за пръв път влязох в гората, на по-сериозно каране и сега цяло лято я подобрявам, че ме изложи малко.. или аз съм очаквал повече от колкото може .., но "не се дави този, който не влиза в морето.." .. аз имам малка лебедка, но ще помисля и за нещо за повдигане..
          Ванка,на разходката за която говориш карахме по екстремите на Варнеското трофи около Долище,трудничко си беше трасето особенно за не добре подготвени джипове.Чакаме те на следващите
          разходки, да видим какви подобрения си направил по ЛУАЗ-ката.В Патрола имам 60 инчов джак,ще видиш защо на джип повдигнат с 15 см и с 33-ки гуми му трябва такова желязо....
          NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
          ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

          Коментар


          • #95
            От: Въпроси за хай джак

            Първоначално публикуван от I&V Преглед на мнение
            Дано въпроса ми да не прозвучи несериозно, но засега нямам голям опит в "извън пътя", затова ме интересува дали наистина Ви се налага да използвате такива високи крикове в гората.
            Налага се и още как. Ето един нагледен пример - виж последните 4 снимки от пост 12 - http://www.offroad-bulgaria.com/show...72#post2236472
            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
            BMW F650CS
            Радо о885 5о 59 5о

            Коментар


            • #96
              От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

              Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
              Ванка,на разходката за която говориш карахме по екстремите на Варнеското трофи около Долище,трудничко си беше трасето особенно за не добре подготвени джипове.Чакаме те на следващите
              разходки, да видим какви подобрения си направил по ЛУАЗ-ката.В Патрола имам 60 инчов джак,ще видиш защо на джип повдигнат с 15 см и с 33-ки гуми му трябва такова желязо....
              Жорка, радвам се че не сте ме забравили.. През лятото случайно срещнах един колега от разходката и той ми вика - не се появи повече и си помислихме, че се уплаши.. .. напротив, не съм от тези.. ядосах се, че подцених "разходката".. мислех си, че ще е като тези на които съм излизал сам.. колата въобще не беше подготвена, мотора слаб, съединителя от преди си беше заминал.., бензина ми изтече от скъсан маркуч.. печката не работеше като хората.. спирачките се прецакаха.. на вас може и да не ви е направило впечатление, но за мен си е - излагация..
              .. захванах се малко да я позтегна, даже като видях, че още две седмици няма да има екшън, пак я разхвърлих цялата, само че този път отдолу.., ще ми отнеме и малко време, докато се оборудвам напълно и да изчистя разни евентуални недостатъци от ъпгрейда, но се надявам после да не ми се налага много често да вадя джака..

              Коментар


              • #97
                От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                Малко и от мен


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC03716.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5606245 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC03715.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5606244


                Освен крика, решаващо беше солидното количество подложки (греда 10х10 нарязана на парчета по метър) и здравият труд на два комплекта яки ръце



                Сваляне на гума - отлепяне на много упорита, добре ръждясала джанта:


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00012.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5606247 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SNC00013.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5606246


                Тук се справихме след обилна "почерпка" на главината с два литра кока-кола

                Коментар


                • #98
                  От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                  Препоръчайте крик. Автомобила е Hilux, без лифт кит или някакво друго окачване (стоков тъй да се каже - 30см клирънс, 17" гуми). Имам отзад американски теглич, който точно за това съм го мислил (е, и за издърпване на приятели от калта, както се случи последно на едно барбекю след няколко бири). Силова броня нямам, няма и да слагам понеже се кара джипа в чужбина и там правят проблемации (ограничен съм само да слагам road legal модификации / с TUV NORD сертификат) - на един познат му стоя BMW-то един близо 2 седмици на наказателен паркинг, заради нестокови джанти.

                  То е ясно, че ще е поне 60" (1.5м), но:
                  - Има ли разлика между марките - 130лв "китайско" Farm Jack или на Iron Man / HiLift (над 200лв) или всичко би ми свършило работа?
                  - Какви други аксесоари ми трябват? Куки за джанти, основа, друго?

                  И за накрая ето едно полезно, според мен, видео за начинаещи, в което се казва какво да НЕ се прави, за да не ходите при чичо доктор: https://www.youtube.com/watch?v=hUL-l9Yi3Ws
                  Тел / Viber: +359 889 396 793

                  Коментар


                  • #99
                    От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                    Да повдигна малко темата.Дали има място за захват и повдигане със джек на стоково Паджеро 2,5 къса база.Тоест дали са достатъчно здрави броните или степенка. Обмислям вариант с шегел за задния теглич или от пред за куката за теглене.

                    Коментар


                    • От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                      Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                      ... Тоест дали са достатъчно здрави броните или степенка. Обмислям вариант с шегел за задния теглич или от пред за куката за теглене.
                      Няма пластмасова броня, която да издържи на вдигане с джек. Не че има и къдe да го запънеш де. Щатни декоративно-ламаринени степенки имат навика да се мачкат, когато отдолу ги натисне нещо или тръгнеш да вдигаш за тях.

                      Вдигане за теглич отзад принципно е възможно, но обикновено първо трябва да разкараш резервната гума, и второ (и по-важно) - при вдигане с крик, разположен близо до средата, се повдигат и двете гуми, поради което колата става изключително (и опасно) нестабилна и забрави да се опитваш да правиш нещо по нея, ако преди това не сложиш някакви подпори! В доста случаи ще си падне на едната или на другата страна още преди да си свършил да вдигаш.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 31-07-18, 15:02.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Няма пластмасова броня, която да издържи на вдигане с джек. Не че има и къда да го запънеш де. Щатни декоративно-ламаринени степенки имат навика да се мачкат, когато отдолу ги натисне нещо или тръгнеш да вдигаш за тях.

                        Вдигане за теглич отзад принципно е възможно, но обикновено първо трябва да разкараш резервната гума, и второ (и по-важно) - при вдигане с крик, разположен близо до средата, се повдигат и двете гуми, поради което колата става изключително (и опасно) нестабилна и забрави да се опитваш да правиш нещо по нея, преди това ако не сложиш някакви подпори! В доста случаи ще си падне на едната или на другата страна още преди да си свършил да вдигаш.
                        Благодаря за бързия отговор.По малко ще се започне доработка първо явно ще са броните.

                        Коментар


                        • От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                          Колеги понеже изчетох темата кой за какво и как ползва въпросните крикове "Hi-Lift'' смятам че е редно да се разясни кое е оригиналният продукт на тези крикове и неговият китайски заместител който също наричат ''Джак'', ''Джек'','' Хай джак'' и т.н. Смятам че е редно всеки собственик да знае какво точно ползва и съответно да каже аз ползвам това от тази марка и е такъв модел.Защото масово ги слагат колегите под общ знаменател ''Джек'' и това е.На повечето подобни крикове цветовете приличат на оригиналът демек Американската фирма ''Hi-Lift'',обаче реално на доста от тях пише ''Farm Jack'' което ме навежда на мисълта че това най вероятно е китайският еквивалент на ''Hi-Lift''.Ще помоля по вещите от мен да помогнат за разнищването на този въпрос за да е ясно за всички които ги интересува но не знаят истината.

                          Коментар


                          • Въпрос,да не отварям друга тема - колко може да е мръсен джака преди да откаже да работи или по-точно да изпусне та да ми направи беля?

                            идеята е да го закрепя на височината зад задната броня която е стандартната за Секвия 2ро поколение,то горкото е комби и за това ми трябва джака,стандартните калобрани има,хвърля си малко кал,пясък и киша на задника та ми е интересно като се ошляпа джака дали ше държи или да го качвам на тавана.

                            Знам за неопрени разни които го пазят уж чист като му го наденеш,идеята е колко мръсен работи без проблеми модел от оригиналните 50-60 инчови модели.

                            Мерси
                            Последно редактирано от BENZBOSS; 24-10-19, 19:22.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • Работи и много кален.
                              То е нещо като калашника-има толкова много луфт, че никакви боклуци не го плашат.
                              Единственото тънко място е дето тънките пружинки бутат едни "буталца". Там ако запече-спира. Ама с човъркане с някоя клечка да с емахне калта, оръскане с някакво WD, или подобно-и работоспособността му се възстановява.
                              То и долу-горе чист механизъм е добре да се опръсква от времне на време, че започва да запича по малко, ама то се усеща. Не спира да работи, просто трябва малко да мамчиш...

                              Това за истинските джекове. Китайскит още от нови се ебават...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • Аз за това питах за оригинал или най-кофти Смити моделите,че им голяма петата макар,че аз пета си имам.

                                Значе компресора да се почисти и яко мазило,щом е като Калашника мммммммного става.

                                Мерси Коле,следващия проект значи е на свинче звьнче,само Джак нямах


                                Ето я идеята долу,реднек парктроник макар,че и сега си имам желязо там.

                                https://www.gowesty.com/product/hitc...k-hitch-mount-

                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X