Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

    Предполагам става дума за скоростен полиспаст:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4247438773.gif
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5346285

    а – силов; б – скоростен; в – степенен

    Но и на мен ми е интересно как става на практика.

    Коментар


    • #77
      От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      Полиспаста на джека, единия край на въжето/колана на дърво или неподвижен предмет, другия на джипа. За метър джек джипа минава два метра, но необходимото усилие е двойно.
      Мене ако ме питаш, тази употреба на джека е вече отчаяна работа. Яка хамалогия със слабо забележим резултат.

      Този Патрул не беше закопан, а просто трябваше да се придърпа по наклона и пак си беше яко зор, а колата едва помръдваше.




      Ако джипът се е заровил в калта, това с джека направо не го виждам ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 10-02-21, 06:29.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #78
        От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Мене ако ме питаш, тази употреба на джека е вече отчаяна работа. Яка хамалогия със слабо забележим резултат.
        Човека питаше дали има вариант - аз му казах че има. Теоретично. Дали е приложим на практика е вече втори въпрос.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #79
          От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

          едно образователно видео
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #80
            От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

            Много полезно видео,но второто устройство което прекрипиха котенцата и захванаха под бронята нещо не го разбрах.Някой може ли да го обясни/илюстрира/на по-български !?
            0888 998 705
            /Георги/

            Коментар


            • #81
              От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

              Първоначално публикуван от GeRaK Преглед на мнение
              Много полезно видео,но второто устройство което прекрипиха котенцата и захванаха под бронята нещо не го разбрах.Някой може ли да го обясни/илюстрира/на по-български !?
              Ако силовата броня на Вашия джип не е равна и нямате възможност да ползвате хай-джек директно, можете да се въсползвате от специалната кука дъра-бъра-дъра-бъра-бла-бла-бла-.......
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар


              • #82
                От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                А бе вързват я за ухото за теглене. Малко не ми се вързва такава броня с джек, ама нейсе.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #83
                  От: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                  Коментар


                  • #84
                    Въпроси за хай джак

                    Дано въпроса ми да не прозвучи несериозно, но засега нямам голям опит в "извън пътя", затова ме интересува дали наистина Ви се налага да използвате такива високи крикове в гората. В някакви канавки ли вдигате с тях на един метър височина ?? На мен не ми се е налагало да ремонтирам в гората, но на равно място не е ли достатъчен един крик тип бутилка, с по-голяма стъпка (или подложка, ако е мека почвата) и с по-голяма височина на повдигане, като за джип ?? До колкото съм се занимавал с автомобили, ми се струва, че тези летви ще са силно неудобни и нестабилни за повдигане на автомобили.. освен това трябва да има подходящо място за захващане на долната човка по шасито и до колкото мога да разгледам крика по снимка, силно се чудя за к'ъв чеп е горната човка, освен да сваля боята по вратите ??

                    Коментар


                    • #85
                      От: Въпроси за хай джак

                      В голямата кал, като започне да потъва крика, ще разбереш що аджеба вдигаме с 1 метър височина..
                      И не само това.. Погледни какъв е просвета на един Патрул с 33" или 35" гуми.. Бая трупчета ще трябва да се носят в багажника, че обикновен крик да свърши работата..
                      А бе като цяло не са 1-2 неща..

                      Коментар


                      • #86
                        От: Въпроси за хай джак

                        Първоначално публикуван от I&V Преглед на мнение
                        Дано въпроса ми да не прозвучи несериозно, но засега нямам голям опит в "извън пътя", затова ме интересува дали наистина Ви се налага да използвате такива високи крикове в гората. В някакви канавки ли вдигате с тях на един метър височина ??
                        ...
                        ми се струва, че тези летви ще са силно неудобни и нестабилни за повдигане на автомобили.. освен това трябва да има подходящо място за захващане на долната човка по шасито и до колкото мога да разгледам крика по снимка, силно се чудя за к'ъв чеп е горната човка, освен да сваля боята по вратите ??
                        Да, наистина се налага. Отговори на въпросите има в тази тема, която е залепена най-отгоре в раздела. Като поразгледаш малко картинките, би трябвало да разбереш защо крик тип "бутилка" не е алтернатива на джек-а и защо понякога и метър не стига.

                        Да, "летвите" по начало са си силно нестабилни и могат да бъдат много опасни, ако не се използват с ум.

                        И пак да. Не са за всякакви автомобили, а само за такива, които имат подходящи места за вдигане с такъв крик.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-10-13, 09:08.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Въпроси за хай джак

                          Ами като легне в калта къде ще мушнеш масления крик ? Те тогава ще се сетиш за какво ги носим тия бастуни със нас.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Въпроси за хай джак

                            И още нещо : Правилно използван, Хай-джека е също и много мощна ръчна лебедка. ( лично изпробвано )
                            First Man, then Machine!
                            Lada Niva
                            Honda XR 400

                            Коментар


                            • #89
                              От: Въпроси за хай джак

                              Отделно, че и най-дългия ми е идвал къс в някой моменти...
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Въпроси за хай джак

                                Остава въпросът ,ходи ли колегата по горите.Ако ходи рано или късно сам ще разбере за какво точно служи "джака". Мен лично най-малко три пъти ме е вадил от сложни ситуации . Единият път на 13000 либри лебедка се счупиха ушите, така яко се беше вакумирал в калта Ровъра
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X