Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Тая лебедка става ли?

    Първоначално публикуван от doncho Преглед на мнение
    Даа, Даа, даже аз бях опитната мишка

    Ето я въпросната тема: ТУК
    Да допълним темата за практическата употреба на хай-лифта със снимки и видео на колегата Т.Т., публикувани в споменатата тема за една разходка.

    Освобождаване на джип, заседнал на преграда от отсечено дърво (може да е камък или др. препятствие)

    Джипът се повдига ...




    След което просто тръгва напред ...




    Упражнението, заснето на видео
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

      Здравейте, на фронтера с фабрични брони как може да се ползва джек? Самите брони и закрепването за купето достатъчно здрави ли са за тежестта на колата ако се направят отвори в тях?
      Поздрави
      ОФА 2.0 Спорт "96
      Боян 0898642831

      Коментар


      • #33
        До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

        Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
        Здравейте, на фронтера с фабрични брони как може да се ползва джек?
        Аз не бих пробвал да вдигам никой от по-новите джипове за фабричната броня. Нито има как да се сложи стабилно джека, нито пластмасата е предвидена за такава употреба. Ако пък тръгнеш да дупчиш броните, просто ще ги съсипеш.

        За да използваш джек вариантът ти е само вдигане за джантите.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

          Първоначално публикуван от Boby Преглед на мнение
          Здравейте, на фронтера с фабрични брони как може да се ползва джек? Самите брони и закрепването за купето достатъчно здрави ли са за тежестта на колата ако се направят отвори в тях?
          Поздрави
          Зависи каква е Фронтерата! Аз съм с ОФА Къса база с фабричен булбар и си ползвам джeка на булбара отпред и на фабричната броня отзад. Ако е Фронтера след 2000г. мисля, че ще има проблем.
          Последно редактирано от fanatic; 01-05-08, 09:24.
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E4%E6%E5%EA%E0

            Коментар


            • #36
              До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

              Днес виках неволята та намерих още едно приложение на /хай-лифт/ джек.
              По този начин избутах "Нивата" от нивата на тридесетина метра до наклон,защото забравих фаровете и после знаете какво следва.
              1.Установих че номера минава само при отворена врата. Ако трябваше да бутам назад - номера нямаше да мине.
              2.Нямам лебедка,но ако имах нямаше как да ми помогне/ това не означава че съм против лебедката-обмислям вариант за закупване и монтаж/ !
              3.Взеха да ме полазват мисли за една манивела /гайката на КВ е обикновенна а и дупка нямам/ дано не се наложи да ходя до травматологията!
              Прикачени файлове
              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

              Коментар


              • #37
                До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                Днес виках неволята та намерих още едно приложение на /хай-лифт/ джек.
                По този начин избутах "Нивата" от нивата на тридесетина метра до наклон,защото забравих фаровете и после знаете какво следва.
                1.Установих че номера минава само при отворена врата. Ако трябваше да бутам назад - номера нямаше да мине.
                2.Нямам лебедка,но ако имах нямаше как да ми помогне/ това не означава че съм против лебедката-обмислям вариант за закупване и монтаж/ !
                3.Взеха да ме полазват мисли за една манивела /гайката на КВ е обикновенна а и дупка нямам/ дано не се наложи да ходя до травматологията!
                Градски.Вместо да търсиш манивела,си сложи един зумер(или там к се кава) да ти пищи като оставиш фаровете включени.В подфорумът ВАЗ има как?какво?и къде? се слага.Мани с тая компресия на НИВАта ще си изпочупиш ръцете
                Където Бирата, Там и Аз...

                Коментар


                • #38
                  До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                  Кой каза, че хай-лифта не се използва в яхтинга
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #39
                    До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                    Ами това си е преди всичко крик за вдигане на нещо, за събиране, за разпъване... и още кой знае какво.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                      И аз да споделя малко - бях си харесал един голям камък (правя си маса ) , обаче тежи сигурно 100 кила , размерите ми са 60 х 60 х 35 см горе долу , багажника на Диско-то е височък и ето какво измислих : маханх петата и джека стъпи на теглича . С подготвена планка , хваната за телича го стабилизирах да не се клати , вързах камъка с колан и хоп - в багажника ( на два пъти , с подлагане и скъсяване на въжето , щото ми е къс....джека) .
                      Сигурно става и за прасета.
                      Планката обаче е тънка , и пробна , и все пак леко се клатеше , та си мисля че може да се хване джека директно за тялото на теглича , при мен то е от 10 мм желязо , даже мисля да нарежа резба в него и с два болта М10 -12 да закрепя ствола на джека.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                        Може ли някой да ми каже каква е големината на "човката" на джека че съм замислил една броня и се чудя колко големи дупки да и остава да влиза джек евентуално а все още нямам такъв закупен?
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #42
                          До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                          Преди няколко дена ми се наложи да преместя паднало дърво по пътя за вилата. Разполагах само със малка брадвичка, понарязах това-онова, ама като заблъсках стеблото разбрах - НЯМА СМИСЪЛ. Дръпнах го с джипа, почти се отмести, ама пак пречи! Опитах се да го претарколя в страни от пътя.... ама не мога да го вдигна, пък и съм сам, и ми писна. Тогава в багажника видях Farm-Jackа (Китайския аналог на Hi-Jack). Повдигнах дънера достатъчно (около 1,20м) за да го претърколя. И така 2 пъти и вече може и с камион да се мине до вилата.

                          P.S. Кавото нарязах не остана зян - отиде в камината.
                          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                          http://www.cardomain.com/ride/2562837

                          Коментар


                          • #43
                            До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                            Ето нещо което намерих в нета:

                            http://www.youtube.com/TaubenreutherOffroad#p/f/11/0xsV2FJin_A

                            Коментар


                            • #44
                              До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                              Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                              Може ли някой да ми каже каква е големината на "човката" на джека че съм замислил една броня и се чудя колко големи дупки да и остава да влиза джек евентуално а все още нямам такъв закупен?






                              Все пак при различните модели едва ли клюновете са еднакви като размери, тъй че е добре да си оставиш дупката по-разхайдакана

                              Коментар


                              • #45
                                До: Що е то джек (хай-лифт) и как се използва?

                                Мерси много за размерите ще свършат чудесна работа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X