Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на сегменти.Как

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на сегменти.Как

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Темата беше от новите и не беше в групата мотоциклети,та от там.и недоразумението!А по -кротко ,написаното въобще не са глупости ,просто не е за двутактови !Когато съм правил "Балкан","Иж",МЗ и ЧЗ350 ,ти си ходил прав под масата и си питал това ли е небето!Та имам представа ,двутактовите са елементарни...,всеки правил боксери се оправя с тех със завързани очи!Изобще си немаш представа колко ДВГ са ми минали през ръцете .
    На повечето 4т двигатели коляновия вал не се различава много от на иж и балкан.

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на сегменти.Как

      Явно колегата който пусна темата е решил на всяка цена да смени сигментите и за това пита. Първо сваляш ауспуха, след това главата, после цилиндъра и стигаш до буталото. Има специални инструменти с които можеш да свалиш старите сигменти и да сложиш новите, но може да ги свалиш и на ръка. Така има риск да счупиш някой сигмент поради които преди да започнеш да ги сваляш слагаш конци или парцали да покриеш картерите, че ако изтървеш нещо вътре става сложно. Също така може и да свалиш буталото и тогава да смениш сигментите, но при слагането му отново, трябва да го сложиш така както е било, имам предвид посоката на ключовете. Това е. После всичко по обратния ред.

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на сегменти.Как

        А после като цъфне нова тема,смених сигментите и не пали,моля спешно.

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на сегменти.Как

          Eии големи сте бреии!Животе,ти я ми кажи когато беше пишлигарец теми ли пишеше или с изкъртени нокти сегменти чупеше,ами ще чупи чупи па ще се научи1
          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на сегменти.Как

            Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
            А после като цъфне нова тема,смених сигментите и не пали,моля спешно.
            Като цъфне новата тема ,ще му се смеем като на твоята ,с обезвъздушаването...Честита коледа.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на сегменти.Как

              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
              Темата беше от новите и не беше в групата мотоциклети,та от там.и недоразумението!А по -кротко ,написаното въобще не са глупости ,просто не е за двутактови !Когато съм правил "Балкан","Иж",МЗ и ЧЗ350 ,ти си ходил прав под масата и си питал това ли е небето!Та имам представа ,двутактовите са елементарни...,всеки правил боксери се оправя с тех със завързани очи!Изобще си немаш представа колко ДВГ са ми минали през ръцете .
              Имаш невероятно чувство за хумор, лошото е , че ставаш смешен. Балкан , Иж , Чз 350 , ... ще ги пропусна , както и Чз 125, 250 , 380. КТМ 125 съм карал , разглобявал и ремонтирал 1983-84г. , година по-късно и КТМ250. До края на 80-те съм минал и през някои от японските фирми , и съм ги карал , разглобявал и ремонтирал. Налагаше се , защото механиците трудно съчетаваха две длъжности , на механик и на ченге. Сега им е по-лесно , защото са само бизнесмени. Първия четирицилиндров мотоциклетен двигател го разглобих и ремонтирах някъде 90-91г. , без интернет , форум , менуал,....Само биелите не ги свалих , защото не се разглобяваха , бяха с ролкови лагери , а коляновия вал беше с пет ролкови основни лагера , и нямах твоите познания да ги прегледам. Но в днешно време имам достатъчно четирицилиндрови двигатели с плъзгащи лагери и разглобяеми биели. Ще ти предоставя един , аз ще го докарам на центровката която искаш , че ще ти е трудно понеже няма нито ремъчна шайба , нито ротор , нито маховик. Искам да свалиш картера и главата и да направи поне едно действие от глупостите които написа в първото си мнение в темата. Да провериш състоянието на основните лагери. Да смениш биелните лагери. Да извадиш биелите с буталата. Само едно от тези трите.
              Последно редактирано от motor_men; 25-12-18, 10:57.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на сегменти.Как

                На времето много ми харесваше шума на счупен сегмент Дзън, и парчетата летят
                Пък уж внимателно, равномерно.... Ама сега разправят, че пуснали някакви сегменти от 'говнолин', дето идва на тел просто го усукваш около буталото и си режеш колкото ти трябва да докараш ключа
                Вярно е, че така се учи човек, но за да научи нещо, трябва до него да има някой да го държи за ръцете, и най-вече - да не го е страх да си изцапа ръцете...
                Обяснения по форум? Хубаво, но трябва да имаш някакви базови знания и навици за да ги разбереш.. Иначе започваш от нулата, и се налага да преминеш цялата 'еволюция' на човечеството - вероятно няма да ти стигне живота за да го направиш както трябва...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на сегменти.Как

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  На времето много ми харесваше шума на счупен сегмент Дзън, и парчетата летят
                  Пък уж внимателно, равномерно.... Ама сега разправят, че пуснали някакви сегменти от 'говнолин', дето идва на тел просто го усукваш около буталото и си режеш колкото ти трябва да докараш ключа
                  Вярно е, че така се учи човек, но за да научи нещо, трябва до него да има някой да го държи за ръцете, и най-вече - да не го е страх да си изцапа ръцете...
                  Обяснения по форум? Хубаво, но трябва да имаш някакви базови знания и навици за да ги разбереш.. Иначе започваш от нулата, и се налага да преминеш цялата 'еволюция' на човечеството - вероятно няма да ти стигне живота за да го направиш както трябва...
                  На състезателните мотори още от 80-те години , можеше да огънеш сегментите както си искаш , значително по-трудно е да ги счупиш.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на сегменти.Как

                    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                    На състезателните мотори още от 80-те години , можеше да огънеш сегментите както си искаш , значително по-трудно е да ги счупиш.
                    При първия ми случай си мислех ,че са затворили двигателя с "телен" сегмент за продажба............................
                    -Колегата поставил темата няма шанс, сам успешно да се справи с дейност която изисква определен опит и правилния подход неколкократно му подсказахме.
                    А за сегментите още преди повече от 30 г освен чугунени,за форсираните дизелови двигатели горния компресионен изработваха от хромирана високовъглеродна стомана,а японеца и бензиновите. С тези сегменти постигнаха други характеристики на диаметралната еластичност особено при ключа. Проста работа ,ама не съвсем и не е за "гайкаджии" -требе и знания.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на сегменти.Как

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      На състезателните мотори още от 80-те години , можеше да огънеш сегментите както си искаш , значително по-трудно е да ги счупиш.
                      Бяха от стомана затова се огъваха чугуневите се чупят.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на сегменти.Как

                        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                        Бяха от стомана затова се огъваха чугуневите се чупят.
                        Ице , все още са от стомана , това позволява да са значително по-тънки , по-малко триене , по-високи обороти , по-малко загуба на мощност. Най-вероятно още от началото на 70-те ги правят от стомана , но аз съм сменял такива чак в началото на 80-те.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на сегменти.Как

                          Хускварна250 88,ЧЗ 250 87 бяха с един сигмент стоманен,ИЖ спорт беше с три най горният също стоманен по тези имам лично наблюдение може би всички които са с един сигмент са стоманени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Смяна на сегменти.Как

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Като цъфне новата тема ,ще му се смеем като на твоята ,с обезвъздушаването...Честита коледа.
                            Аз нямам пусната такава тема,ползвам тема за обезвъздушаване ама проблема излезна в термостата а не в обезвъздушаването,свери си часовника.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Смяна на сегменти.Как

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              Аз нямам пусната такава тема,ползвам тема за обезвъздушаване ама проблема излезна в термостата а не в обезвъздушаването,свери си часовника.
                              Ако четете редовно мненията на колегата в техническата част, щяхте да спестите тази "препоръка".
                              -Що се отнася до решението на поставения от Вас проблем,ще се радвам, ако само със смяната на термостата се оправи охладителната система.
                              Тези автомобили са за "мазохисти и занаятчии"!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X