Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

    Кутията работеше безпроблемно до лятото на миналата година. След което в нормален-работен режим (загрял двигател) при скорост между 80-100 включва последната предавка (или полупредавка-кутията е с "овърдрайв") с удар. В сервиз (специализиран) казаха,че кутията записва грешка - over heat temperature. Проблема бил в старо масло. Смениха масло(7литра) и филтри. Написаха ми гаранция (каквото и да означава това), казаха да си сложа отделен радиатор за маслото на скоростите (тия кутии редовно прегрявали) и така остана. Проблема разбира се не се реши. Понякога при постоянно подаване на газ до над 110 не се проявява, но друг път при Кик даун, (без значение от коя скорост) при превключване на горната предавка пак става с удар.... Идеи и предложения (предположения)!? Или да си търся здрава кутия...?!

  • #2
    От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

    Само тази грешка? Имаш ли разпечатка, долумент от тях нещо? Според мен си за второ мнение и диагностика някъде където могат да четат кутията. Еди Рангелов от форума е добра опция.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

      Четоха кутията и в други сервизи. Записва само тази грешка. На самодиагностика (с ключа) няма грешки. По таблото нищо не е светвало (и зиме и лете). За Еди Рангелов (и лично) има само положителни впечатления. Притеснява ме само финансовата част. По-скоро търсех някой с подобен проблем (решен) ... Може и предположения...(изключих шарнира на А-рамото, луфт в диференциала, тампоните на кутията...).....

      Коментар


      • #4
        От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

        Хидротрансформатор
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

          Преди другото Весела Коледа!!! А иначе, всичко води към заминаващ lock up... Преди два месеца свалях двигателя... хидротрансформатора беше удобен за ревизия. Препоръчайте сервиз където да пратя един за проверка.... След смяна трябва ли нова адаптация на кутията...

          Коментар


          • #6
            От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

            Никой не каза нищо за допълнителния маслен радиатор за охлаждане на скоростите. В стандартния радиатор има една тръба през която се върти маслото. Освен да загрява скоростите, не виждам как ще ги охлажда... Преди да инсталирам допълнителен радиатор искам да събера малко мнения.

            Коментар


            • #7
              От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

              Първоначално публикуван от steel_petrov Преглед на мнение
              Препоръчайте сервиз където да пратя един за проверка....
              И аз се ослушвам за сервиз наблизо (до Стара Загора). На моето KJ е същата АСК и както си карах на магистралата на пета скорост и Cruise Control с около 120, изведнъж превключи на долна предавка. Тъй като след това не превключи на пета, независимо колко газ давах, спрях на отбивка, угасих и след като запалих и продължих пътя си, нямаше проблеми. До момента не ми е изключвала, но пък и не съм я карал на дълъг път. Също така забелязвам, че когато е студена превключва с удар между втора и трета (на около 30 км/ч), а когато е загряла, в тоя диапазон има едно леко замисляне при превключването. Чух за Пловдив някакъв сервиз, който препоръчват, но се колебая дали по-напред да не пробвам да сменя изцяло маслото, тъй като проблемите дойдоха след спукване на тръбичка и изтичане на малко флуид, след което ми доляха Фукс титан. Нямам идея какво е имало в кутията преди него.
              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

              Коментар


              • #8
                От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                Аз лично сервиз не мога да ти препоръчам. Колегите със сигурност имат по-голям опит. Преди да правиш обаче каквото и да е, намери добър диагностик. Не се хаби (най-вече финансово) да сменяш масло и филтри (около 350 лева) ако не са ти гарантирали решение на проблема (от моя опит). Щото който и да ти прави кутията ще ти налее негово масло (така важи гаранцията). Ако "Фукса" покрива спецификацията не би трябвало да е проблем. Виж нивото...

                Коментар


                • #9
                  От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                  Нивото е наред, Фукс-а покрива спецификацията, но...
                  JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                    На моя бифш джип WJ 4.0 с 42RE така набедена за боклук имаше точно същото ритане. След слушане и четене какво ли не хванах, че проблема ми се е коренил в ТПС-а. Ако трябва да бъда болезнено точен в буксата му, за това след смяна та му джипа ми не се оправи. Та след решаване на проблема изразяващ се в това че не показваше отворен дросел над 50%(примерно) въпросното ритане с времето се елиминира почти до 0. От пряк опит и с 4,7НО бих казал, че имаш начален проблем с аск. Аз бих изпратил във Варна скоростите за тест, и хидрото за рециклиране. Да може и проблема да е в горе описаното, както може да е деботомер който също казва с каква мощност в момента на превключване борави кутията, но счупиш ли я тогава играта става 2000+ и според мен риска е неоправдан.

                    Да прав си, кутията в началото се погрява, а после вече се охлажда със 100 градуса охл.течност. На 4,7НО-то Аз скъсах хидротрансформатора при не агресивно тръгване. След ремонт на скоростите монтирахме и въпросният радиатор. За сега 30 000 няма драма. А ако локъп-а рита само на първо, второ включване е възможно да има проблем с упътнения и клапана за управление за това съвета ми е: диагностика и ремонт във Варна или готовност за проблем!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                      За сега карам или до 80 км без гореописаните проблеми, или над 80 до 110 с повече /постоянна газ(тогава локъпа сработва почти без удар). Взех подходящ маслен радиатор, имам и една турбина (уж работеща). Скоро ще запазя и час за диагностика (мисля да е в клона на МиД в София). Така или иначе те ще рециклират каквото трябва. Приготвил съм нов воден радиатор (тече от време на време), ще купя и климатичен (стария сълзи). Като сглобя всичко ще снимам. Мисля, че ще стане грамотно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                        На моя бифш джип WJ 4.0 с 42RE така набедена за боклук имаше точно същото ритане. След слушане и четене какво ли не хванах, че проблема ми се е коренил в ТПС-а. Ако трябва да бъда болезнено точен в буксата му, за това след смяна та му джипа ми не се оправи.
                        От къде взе TPS сензора,че и моя започна да дава много често грешка и се чудя дали да си поръчам от ebay за 25 лири или да си купя от тук за 90лв?
                        Cherokee WJ 4.0L- NP242
                        Honda Africa Twin XRV 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                          От китайците и не беше добър. От тук по шаси те съветвам. Отделно с диагностика гледай дали реално имаш драма?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                            Най-сетне сглобих радиаторите. Ще приложа снимков материал.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

                              Ако решиш сложи снимки и тук!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X