Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2251842241745900.jpg
Прегледи:1
Размер:700.1 КБ
ID:5813885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_437752800125060.jpg
Прегледи:1
Размер:659.0 КБ
ID:5813886

    Коментар


    • #17
      От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2459643484124346.jpeg
Прегледи:1
Размер:199.5 КБ
ID:5813892

      Коментар


      • #18
        От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

        Всичко пасна идеално. Но проблемът със скоростите остана. Ходих в още два сервиза. Никой не изказа категорично мнение. Логично всеки се застрахова. За да се реши казуса процедурата трябва да бъде следната - сваляне на кутията, рециклиране на хидротрансформатора, отваряне на кутията, профилактика, смяна на каквото е нужно и обрано... Всичко е ок, но не ми хареса ценовото изражение на това нещо - в добрия случай една трета, по-тежкия - една втора от цената на колата... Та.... Ще търся здрава кутия...

        Коментар


        • #19
          От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

          Първоначално публикуван от steel_petrov Преглед на мнение
          Ще търся здрава кутия...
          Е ти си имаш една такава

          С риск да те подразня а не ми е за цел, дай парите и си оправи колата. Ще я намразиш в агонията да правиш сметки и схеми да минеш тънко! Ако ти е не посилно я продьай с проблема. Автоматика е може би най-важното нещо в един автомобил оборудван с него. Никакви грешки не са допустими, а той си има ресурс. Модела е на 15 до 20 години как точно си представяш "здрава кутия", според кой? Тоя дето е тънкач и е прибрал читава кола с удар и е извил ръцете на обратно на човек в моментна нужда, и го интересува само да удесетори инвестираните дВа боНа за тучА дето е купил.

          Хвърли мислене на кого да се довериш!

          Съвета е от сърце и опит с вземане на подобни решения.

          Коментар


          • #20
            От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

            Имаш право за кутиите с изтекъл ресурс.... Много вероятно да купя нещо по-амортизирано от моето... Но никъде, никой не дава гаранция за ремонт, повече от 10 Хил. Км. И предполагам защо е така... Карал съм различни коли, с различни автоматични кутии. Дуракоустойчиви са. .. Дори и с дефекти, работят дълго в авариен режим... За това се замислям за работеща кутия... А моята ще карам до разпад. Не съм дребнав. Да не обидя някой майстор. Но.... 350-400 лв. сваляне и качване на кутията, 450 лв рециклиране на хидротрансформатора, 100 лв. отваряне на кутията, 350 лв. за гарнитури, о-пръстени, семеринги и т.н. (ала бала 60$ от американските китайски), 350 лв масло и филтри, и до тука ако всичко е наред механично... Не ми се мисли за соленоид, износени пакети, планети, валове и т.н.... Струва ли си?! Харесвам си колата и ще пробвам първо с турбината това лято. Но мисля да съм до там....

            Коментар


            • #21
              От: Дразнещ проблем с АСК 45RFE на WJ

              Последния типтроник на ауди си го правих сам:
              -рециклиране хидро 500 ми взеха неизбежно
              -150 мастер комплект гарнитури
              -300 маслена помпа
              -180 масло и филтър

              Труд взех 600лв като свалях и качвах мотора заради дребни други заигравки.

              МиДавто искат за това дето съм написал около 1800 до 2300 според температура и влажност на въздуха Най-важното 5хп19 почти няма какво да сгрешиш!!! Няма регулировки освен ако не задълбаеш много. При американския туч не е май точно тъй. Там ти стига да има две винтови сглобки и да се наложи да сложиш нов елемент с различен размер. За да сглобиш нещо такова задължително трябва проверка на стенд накрая.

              От мен глас за ремонт. Вече сигурно е на 40к км кутията на 4,7Х.О. което правих. За сега всичко е 6+

              Коментар


              • #22
                Тия дни се рових по колата и се сетих да драсна по темата. Лятото смених хидрото на кутията с рециклирано в "МиД". Всичко работи идеално, но проблема с "ритането" преди последната полупредавка остана. Карам си така... По колата се появи друг проблем и във връзка с него смених повдигачи, свещи, почистих буксите, като след почистването на дросела (със спрей за почистване на карбуратори) кутията престана да "рита".... За няколко дни междуградско и градско шофиране съвсем лекое се усети 3-4 пъти, но нищо общо с предишното състояние... Ще обърна внимание на TPS а и IAC датчиците... Нямам друго обяснение за промяната....

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от steel_petrov Преглед на мнение
                  ....смених повдигачи, ....
                  Не е ли 4.7 двигателя?
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • steel_petrov
                    steel_petrov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да. Обикновения 4.7, но не зная кой точно (колата е 2000г., двигателя 2003г.). Защо питаш за повдигачите?! Смених ги защото имаше теч на масло от гарнитурите, сменях тях (с газовата инсталация си е предизвикателство да се свалят капаци, та реших да направя и другото). А и двигателя не работи равномерно, надявах се да е от повдигачите, но за съжаление нищо не се промени...

                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Как да ти кажа, ъъъъъ този двигател няма повдигачи.............

                • #24
                  Надявам се, че искаш да си екзактен и не се заяждаш залудо. Така е. Не са лифтъри, а са аджустъри..... Но дори и аз знам това. Да кажем, че в лаишките среди си говорим за повдигачи, а те били регулатори... Което обаче не ми отговаря на въпроса защо здрава, перфектно включваща кутия, с ново хидро (казаха, че вече било с карбонови дискове - каквото и да означава това) приритва, когато не и харесват оборотите на двигателя... Има ли мълва в професионалните среди, каква е връзката между TPS, IAC, двата компютъра и всички други сензори и датчици...?

                  Коментар


                  • #25
                    Има едно нещо , дето се вика тракшън контрол - компа на кутията и на двигателя си говорят и като не се харесат - рита. Това лаишки обяснено за да го разбереш. Или казано по друг начин - ако имаш проблем с работата на мотора , кутията не работи адекватно.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #26
                      Супер. Да го опростим още. Кой може да се качи в колата, да си включи таблета (ма не Лънча) и да каже, оборотите на хидрото са нещо си, на кутията едиколко си, на двигателя реално 800 (но датчика отчита 1000), компютъра и кутията (са програмирани да си стиснат ръка на 2100 примерно), но щото TPSа е изтрил пистите, а IACa не отваря на ниските обороти, в спокоен ход, без газ, кутията избързва и заключва локъпа и съответно рита.... Не ме разбирайте погрешно. Не ме притеснява да сменя кутия, двигател или колата (тази точно минава по 10000 км годишно, кара се от жена и не стига до 4та, осен когато аз се кача да заредя акумулатора и да продухам генерацията), но знам, че всеки проблем си има логично проявление и адекватно решение. Сервизите решават проблемите генерално (сменят цели агрегати) и не дават обяснения... Благодарение на това съществуват.

                      Коментар


                      • #27
                        Тц, не може да се опрости, срещу таблета трябва да е някой който знае какво вижда, а не да чака подсказка от софтуера ( пътьом лънча си може доста) от съфорумците започни с Еди Рангелов или бате Стоян пловдивски (тук пише като СССпийд )
                        П.П. " ......на двигателя реално 800 (но датчика отчита 1000)....." - искренно се надявам тази и някои други технически "странности" да са ти втълпени от някое "майсторче", а да не са твое дело......
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #28
                          Ще запазя някой час за Еди след празниците. М/у другото "странностите" са чисти абстрактни примери. Аз, с този автомобил просто си убивам времето и експериментирам. Не твърдя, че съм технически компетентен. Но отговорите на професионалистите не ме удовлетворяват. Няколко уважавани сервиза четоха колата(няма грешки) и толкова компетентно ме посъветваха да си карам или да свалят кутията и ако има нещо щяло да си покаже... За други мои питания не ми се коментира. Все пак благодаря за активността... При всички положения ще сменя двата датчика преди да сменя кутията...
                          ​​​​​​

                          Коментар


                          • дядо владо
                            дядо владо коментира
                            Редактиране на коментар
                            След като изчетох горното, казано на местния диалект - що не фанеш да ми дойдеш на гости....

                        • #29
                          Ще мина. Едно мнение повече не е излишно. Имам подозрения, че ще се захапем за някои подобрения по колата, но това да е... Моите драми са лесно решими (засилвам джипа в дерето и готово), но може да насоча някой със сходен проблем и да му спестя един скъп, безмислен ремонтна здрава кутия. М/у другото съм забравил да спомена един, оказа се май важен факт. Колата има газов инжекцион. От вчера я подкарах само на бензин. И ако не е коледно чудо или някаква идиотска случайност, трябва да има някакво технически логично обяснение. Нито веднъж не направи гореописаните проблеми, докато карах на бензин... Газовия инжекцион е профилактиран няколко пъти, но никой не е споменавал за проблеми по настройките... И сега ако проблема се окаже в газовия компютър, ще потърся немците дето са го монтирали да им го върна...

                          Коментар


                          • дядо владо
                            дядо владо коментира
                            Редактиране на коментар
                            Това поне е лесно проверимо, минаваш пак на газ......😮

                        • #30
                          Да. Така и стана.... Направих около 150 км. тест бензин,газ,бензин,газ... Виенето на лагерите в предния диференциал не изчезна, но проблема с кутията определено е от газовия инжекцион... Много тъпо ми стана... Като сменя компютъра ще пиша...

                          Коментар


                          • s_s1
                            s_s1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            Трябва да се види картата на ГИ, наляганията и бързата и бавна корекции.
                            Кой е производителя на ГИ?
                            От Германия най-често идват с ГИ Принс.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X