Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем студена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем студена

    Я да се допитам и аз до колективния разум


    M111.944, демек 200 компресор 192 кобили.
    Пали и държи празен ход
    При подаване на газ пука прекъсва глъхне
    Сменени
    - свещи
    - горивен филтър
    - регулатор налягане
    - температурен датчик

    Дюзите работят
    Не смуче въздух
    Кабели и бобини са проверени с вода
    Бензина е сменен със 100 октана

    Дросела е изчистен

    Дебиломера е нов (не съм го сменял аз)

    Като загрее леко се оправя и така до следващия напълно студен старт.

    Нещо взех да се изчерпвам откъм идеи


    https://youtu.be/eNAN9ij7Xy4

    https://youtu.be/fX_uZinTVnM
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Проблем студена

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ...Дюзите работят...
    -ама как ? Не че е в тях проблемът в случая де .
    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ...Кабели и бобини са проверени с вода...
    Е , някоЙ ги проверяват с вода , други - с пипане , трети - на компа . Хора разни .

    ПС. Не знам кой , къде и какъв "дебиломер" е сложил , ама моя компресор го знаеш . Имах същата картина . С нов "дебиломер" (за къмто стотина кинта ) ра`лтатат се избистри и сите кобили (почти 192 ) си се впрегнАха да се потят както си требе .

    ПС. 2 .... забравих ! Малко преди проблема с дебитомера смених едната бобина . Щот пак пукотевеше подобно . Ся съм с една Беру и една Бош . ..обаче само като му викна : "Газ д`ейба твойта мама фашистичка , д`еба , газ ! "... и ме лепва за седалката ! Душата му излиза и пали гуми , хем шпер и ала-бала ...
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 22-12-18, 19:41.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем студена

      Бнзинова помпа.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем студена

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Бнзинова помпа.
        Налягането е в норма, какво на помпата?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Проблем студена

          Моя правеше такива магарии преди време, в момента пак + бонус нестабилни обороти на газ. Предния път го изцерих случайно - Стар диагностика, оказа се дросела за обучение. След училището всичко заспа. Сега трябва пак да го закачам на Стар, ама най-близкия ми е в Стара Загора, пък ме смързява. На диагностика закачан ли е?
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Проблем студена

            Старец имам. Не е там драмата
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Проблем студена

              Компютър? Закачи един осцилоскоп. Всичко ще си покаже. Провери и управлението на дюзите. Ако имаш друг компютър под ръка, направо го смени и тествай. Ако са няколко под ръка - още по-добре.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем студена

                При заминаваща си помпа в началото не прави достаъчно бързо налягане и се влошава с времето. Другото е да губи вакуум от някъде и да работи кофти докато се натрупа в системата.

                Мерил ли си налягането на студено след 4-5 часа?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем студена

                  След такова "обгрижване" и да се инати.........
                  Ще подкрепя мненията за по обстойна проверка на запалителната система (със разрядник да се провери енергията на бобините, ако няма под ръка специализиран уред)
                  -За успокоение на душата да се направят два оборота на коляновия вал= за усещане съпротивлението при сгъстяване и задължителна проба с разкачена генерация преди катализатора - имам случаи там да е заровено..............

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем студена

                    Което ме стряска е кое от тия неща се оправят след пет минути работа на място.

                    Догодина ще видим с нов дебиломер как е.

                    ПП. Може да звучи като да сменям наред, но предвид че каляската е двайсет годишна те повечето така или иначе са си за нови.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем студена

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Което ме стряска е кое от тия неща се оправят след пет минути работа на място.

                      Догодина ще видим с нов дебиломер как е.

                      ПП. Може да звучи като да сменям наред, но предвид че каляската е двайсет годишна те повечето така или иначе са си за нови.
                      Няма лошо в системата-проба-грешка,а "обновяването" не пречи на машината, а на джоба.
                      "Дебиломера" принципно не се оправя с времето,а се задълбочава проявата му............,за разлика от другите възможности.
                      Бензиновата помпа и регулатора отпадат защото тяхната проява свършва за кратко и не се влияе от температурата. Проблемна "пикаеща" дюза също може да предизвика тази "аритмия" в режим на подгряване. Бързо откриване става с гасене щом почне да прекъсва и оглед на свещите за овлажнена.
                      В режим на подгряване при обогатена и лошо хомогенизирана горивна смес може да се получават пропуски на запалването и от по слаба искра.
                      Частично запушване или замръзване на вода в генерацията също пречат на цилиндровата вентилация и вкарват във филми...
                      Че ще "лъсне" причината е ясно,важното е да има методичност и упоритост в търсенето-тогава кефа е пълен!!!
                      Успех и ще чакаме положителния резултат.
                      Т

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем студена

                        Малко развитие - не е дебитомер.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем студена

                          Мнда
                          Кабели и свещи също не са
                          Компресията е 10 навсякъде.

                          Ъъъ
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем студена

                            Температурен датчик. Като не е този в дебиломера, може да има (не познавам конкретиката) на антифриза, маслото или горивото. Те също говорят на компа да обогатява на студено. Може някой да го лъже...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем студена

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Температурен датчик. Като не е този в дебиломера, може да има (не познавам конкретиката) на антифриза, маслото или горивото. Те също говорят на компа да обогатява на студено. Може някой да го лъже...
                              Има на антифриза, сменен е с нов
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X