Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем студена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Проблем студена

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Работил съм насочено и с мерак по темата (много отдавна), а и тук виждам най-малко двама, Петков и Кирил, които потвърждават от практически опит, така че Ронин, бъркаш малко нещата.

    Мнение на Roninn
    Въздух под налягане и искра.Според мен пробивното напрежение трябва да е по ниско.

    При по ниско налягане,пробивното напрежение трябва да е по високо.Тук визирам чист опит,без промяна на температура,влажност и т.н




    Силно невярно. Даже е точно обратното.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #77
      От: Проблем студена

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      С уважение към комплексните ВИ знания ,но в този случай мисля ,че допускате неточност .
      В запалителните системи "сдвоени бобини" се подава искра едновременно в два цилиндъра (в цилиндър със сгъстена смес и цилиндър с продухване -Пр. 1-4,2-3) и през 180 градуса (за 4 цилиндров)комутатора управлява бобините. При тази схема много добре се изяснява какво става с пробивното напрежение защото веригата на две свещи е последователна и се затваря през главата.
      !
      Това не го разбрах.Искра при такта изпускане?

      Относно видове запалване,разбира се има различни.Имаше едни рена...които имаха и междинни впръсквания както и неколкократно разреждане на искрата с цел оформяне на фронта на запалване...По горе визирам запалителна система от общ характер,изобщо нямам в предвид две,или четери бобини,и по усложнени такива,а по принцип.




      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Работил съм насочено и с мерак по темата (много отдавна), а и тук виждам най-малко двама, Петков и Кирил, които потвърждават от практически опит, така че Ронин, бъркаш малко нещата.[emoji2]
      Кое по конкретно имаш предвид.
      Последно редактирано от Roninn; 23-01-19, 21:40.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Проблем студена

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Това не го разбрах.Искра при такта изпускане?
        .
        Колега, всеки занаят иска да "гориш" в него . Откъснеш ли се - неминуемо се натрупват пропуски.

        Коментар


        • #79
          От: Проблем студена

          Ако не се лъжа този мерцедес е точно с такова запалване,мисля че това клипче ще е полезно.

          Коментар


          • #80
            От: Проблем студена

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Червени лули са на Бош.
            Премери щото ми стана интересно. Като цяло каталога рядко греши
            Следобед се надявам да остане време, ще разровя архива с частите. Може и на Беруто да му изнамеря каталожния номер, ако не съм затрил етикетите.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #81
              От: Проблем студена

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Следобед се надявам да остане време, ще разровя архива с частите. Може и на Беруто да му изнамеря каталожния номер, ако не съм затрил етикетите.
              То е по интересно да видиш дали дължините от комплекта стават.
              Иначе ако дадеш номера мога да намеря всичко.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #82
                От: Проблем студена

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Налични Беру
                57, 51, 32 см

                140 кинта без малко
                Тоя комплект определено могат да си го...Кабелите са 2 бр. х 64/5 см. и един 50 см. Номер Беру 0300811599 и 0300811598. Старите ми на Бош са същите дължини. Комплекта, който бях купил и не става е на Бреми.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #83
                  От: Проблем студена

                  Ха. Много дълги ми се струва. Снимай да видим

                  Искаш ли да ти търся кабели?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #84
                    От: Проблем студена

                    Не са дълги, идеални са. 57 см. може да се смести на 2-4 цилиндър, но не си минава от където е правено заводски, ами "напряко". Кое да снимам, само не ме карай да снимам кабелите монтирани , че нали знаеш къде са навряни. Иначе кабели не искам, смених ги преди две години.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #85
                      От: Проблем студена

                      Е монтирани.
                      Ама щом не ти се занимава няма смисъл

                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: Проблем студена

                        Нищо особено на монтажа, същото е като на 4 цилиндровите, тука е + по един кабел и бобина. Просто кабелите вървят отстрани, не директно отгоре централно. Ето го, снимка от нета, моят е 1:1:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4887631709.jpg
Прегледи:1
Размер:402.9 КБ
ID:5807899
                        Последно редактирано от Asen Kushlev; 26-01-19, 16:50. Причина: снимка
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #87
                          От: Проблем студена

                          Знам къде вървят
                          Явно ми се струва по къс шестака
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Проблем студена

                            4-ката и още 30 см. горе долу, добавих снимка от нета, моят е същият.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #89
                              От: Проблем студена

                              Моите неволи:

                              Слизам сутринта рано да е студено.
                              Паля.
                              Избутвам снега - 5 минути
                              Влизам, давам газ - работи като часовник

                              Женско е, неговата

                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Проблем студена

                                Хубаво е темите да се приключват.


                                Очевидно беше натрупване на много дребни проблеми, но за двайсгодишна е очаквано.



                                На следващото обслужване може да забода едни иридиеви свещи
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X