Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем студена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем студена

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Искра подава само при такта сгъстяване,тогава имаме смес ,пробивното напрежение пада.

    В момента на подаване на искра,сгъстяването винаги е еднакво теоритично.На практика и то играе,но е пренебрежимо по отношение на искрата.
    С уважение към комплексните ВИ знания ,но в този случай мисля ,че допускате неточност .
    В запалителните системи "сдвоени бобини" се подава искра едновременно в два цилиндъра (в цилиндър със сгъстена смес и цилиндър с продухване -Пр. 1-4,2-3) и през 180 градуса (за 4 цилиндров)комутатора управлява бобините. При тази схема много добре се изяснява какво става с пробивното напрежение защото веригата на две свещи е последователна и се затваря през главата. Пробивното напрежение в цилиндъра с горивната смес е Пр.13-18кv.,а в цилиндъра където има изпускане на изгорелите газове е Пр. 7-10кv. .
    При повишаване на налягането нараства пробивното напрежение!

    Вярно е твърдението, че в момента на подаване на искрата,сгъстяването е еднакво,Но то е геометрична характеристика заложена от производителя,а налягането в такта сгъстяване се променя от много фактори.В нашия случай е важно ,че с отварянето на дроселовата клапа навлиза по голям обем въздух , повече гориво (обогатява горивната смес, спрямо празния ход) и нарастване на налягането в цилиндъра -по високо пробивно напрежение!!!
    Последно редактирано от petkov_bb; 23-01-19, 11:38.

    Коментар


    • #62
      От: Проблем студена

      Работил съм насочено и с мерак по темата (много отдавна), а и тук виждам най-малко двама, Петков и Кирил, които потвърждават от практически опит, така че Ронин, бъркаш малко нещата.

      Коментар


      • #63
        От: Проблем студена

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Имаш ли оригинални номера или дай година и коне да погледно.
        В момента нямам, иначе Е280 94-ти набор 193 коня
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #64
          От: Проблем студена

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          В момента:
          - пали и държи празен ход
          - над 1500 оборота няма драма
          - при подаване на газ от 750 об глъхне
          - има нерегулярни пукотевици (по-слаби) първите десет (приблизително) изфорсирания
          Не знам това, дето му викате Старец, показва ли графично или цифрово напрежението върху ламбдата. По него могат да се направят някои изводи по време на пукането и прекъсването: излишък на кислород - бедна смес, но и пропуски в запалването; недостиг на кислород - давене с гориво, но и проблеми с клапаните...

          Коментар


          • #65
            От: Проблем студена

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Не знам това, дето му викате Старец, показва ли графично или цифрово напрежението върху ламбдата. По него могат да се направят някои изводи по време на пукането и прекъсването: излишък на кислород - бедна смес, но и пропуски в запалването; недостиг на кислород - давене с гориво, но и проблеми с клапаните...
            Съдейки по цвета на свещите сместа е по скоро богата.
            Не съм гледал какво показва ламбадата
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #66
              От: Проблем студена

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              В момента нямам, иначе Е280 94-ти набор 193 коня
              Налични Беру
              57, 51, 32 см

              140 кинта без малко
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Проблем студена

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Налични Беру
                57, 51, 32 см

                140 кинта без малко
                Нещо май не са тия по спомен, дългия беше 60-61 см. Довечера мога да видя точно. По каталог излиза, да ама не...точно.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем студена

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Налични Беру
                  57, 51, 32 см

                  140 кинта без малко
                  Нещо май не са тия по спомен, дългия беше 60-61 см. Довечера мога да видя точно. По каталог излиза, да ама не...точно. Това комплект или са на бройка?
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем студена

                    То дължината все тая, стига да влиза.
                    Цената е за комплект трите
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем студена

                      Не е все тая, щото не стига 1-6 цилиндър , въпроса беше комплект ли се продават или на бройка. Аз като купувах бяха на бройка, само в един магазин ми ги издириха, по-точно и налични даже бяха. Нещо 170 лв. платих, без отстъпка ги взех.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем студена

                        Да де, това казвам и аз - ако стига дължината е ок. Това излиза по каталог, комплект са, трябва да са с метални лули.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем студена

                          И аз купувах преди време кабели Беру за 104.995 и бяха по-къси с колкото да не станат без сериозно опъване и огъване. Купих едни силиконови Тесла - по-дълги и си направих каквито ми трябваха.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем студена

                            Първият път купих комплект на Тесла, дългия и с напъване не стана. Беруто стават, ама не комплекта, а на бройка. Не са с метални лули. Оригиналните са с червеникави, Беруто е с черни. Абе дърво си е с кабелите за този мотор.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем студена

                              Имах предвид, че купих Тесла от нещо друго по-дълги и ги преправях. Още нямат проблеми.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем студена

                                Червени лули са на Бош.
                                Премери щото ми стана интересно. Като цяло каталога рядко греши
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X