Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем студена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем студена

    Бъркат се понятията енергия на искрата и пробивно напрежение. Второто определя момента на започване на отдаване на тази енергия и силно зависи от разстоянието между електродите. И колкото е по-голямо то, напрежението е по-високо, но искрата е по-къса като време, за да се спази закона за запазване на енергията.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем студена

      Много въпроси и много отговори.Трудно ми е да пиша за всичко.Комутатора определя колко да е насищането на бобината ,той комутатора при високи обороти между цикъла сгъстяване има милисекунди да зареди първичната намотка.Колкото по късо става това време,толкова по не заредена е бобината.При чукче наковалня от инертноста ,резултатите при много високи обороти са отчайващи.Бързодействието при комутатора,отчасти доста успешно решава повечето проблеми.



      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Бъркат се понятията енергия на искрата и пробивно напрежение. Второто определя момента на започване на отдаване на тази енергия и силно зависи от разстоянието между електродите. И колкото е по-голямо то, напрежението е по-високо, но искрата е по-къса като време, за да се спази закона за запазване на енергията.
      Вадиш от контекста.По същия начин питам,разстоянието на електродите променя ли се по времето на работа на бензинов двигател в реално време.

      Приеми че при норма 1 мм. Разстоянието за по лесно на всички свещи е станало 1.5 мм и давай да нищим нататък кой определя пробивното напрежение.

      Аз казвам че ,пробивното напрежение спрямо разстоянието на електрода при реална работа е константа.То (напрежението )в случая не се променя,то е такова ,колкото е.

      При условие че разстоянието между електрода не се променя в нито един режим на работа.Пробивното напрежение се променя ОСНОВНО от двата фактора ъгъл на затворен контакт и вида на сместа.Разбира се има и още,но те в много малка част влиаят.

      Кирил.Налягане на въздух свеща не я интересува.При такта сгъстяване при който очакваме да разреди искра,имаме гориво образувана смес кислород,азот и бензин ,не съм бил силен в химията никога,но там процесите протичат различно в сравнение със само въздух.


      И не съм съгласен че ако приемем теоретично.

      Въздух под налягане и искра.Според мен пробивното напрежение трябва да е по ниско.

      При по ниско налягане,пробивното напрежение трябва да е по високо.Тук визирам чист опит,без промяна на температура,влажност и т.н

      Няма глупав ток.Искрата трябва да мине по нещо.

      За последното не споря,не е било предмет нито на практически опит нито на теория да сме го учили.
      Последно редактирано от Roninn; 22-01-19, 07:53.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Проблем студена

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Аз казвам че ,пробивното напрежение спрямо разстоянието на електрода при реална работа е константа.То (напрежението )в случая не се променя,то е такова ,колкото е.

        При условие че разстоянието между електрода не се променя в нито един режим на работа.Пробивното напрежение се променя ОСНОВНО от двата фактора ъгъл на затворен контакт и вида на сместа.Разбира се има и още,но те в много малка част влиаят.
        Не може да е константно напрежението, защото както казваш и ти, при РЕАЛНА РАБОТА в цилиндъра условията се променят, променя се следователно и диалектричната проницаемост на средата между електродите, ерго се променя и напрежението на пробив.
        Отдавна няма термин "ъгъл на затворено състояние", откакто компът замени чукчето и наковалнята.

        Коментар


        • #34
          От: Проблем студена

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Въздух под налягане и искра.Според мен пробивното напрежение трябва да е по ниско.

          При по ниско налягане,пробивното напрежение трябва да е по високо.Тук визирам чист опит,без промяна на температура,влажност и т.н
          Силно невярно. Даже е точно обратното.
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #35
            От: Проблем студена

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Понеже прочетох няколко противоречия за пробивното напрежение.

            Пробивното напрежение се променя основно от вида на горивната смес.При богата смес пробивното напрежение е по ниско.

            п.п С две думи,turtey,обаждам ти се,да ти кажа ,че не мога да ти помогна .
            А промяната в налягането (в горивната камера) как влияе на напрежението, че малко се обърках?

            Коментар


            • #36
              От: Проблем студена

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Имай впредвид,че за 10-20кв напрежение перфектната гумичка не е никакъв проблем,особено ако волтовете са подпомогнати от влага или масълце.На менте Беру не съм попадал,но съвсем скоро смених менте кабели на NGК,собственоръчно ги поставих лятото,гарантирано никой не ги е пипал или вадил,работеха 3 от 4,единия нацяло умрял.
              Странното е, че тая гумичка нямаше проблеми 30 х.км. и около 18 месеца, сега изведнъж проблем. Видимо няма никаква разлика от преди и сега. Ронин спомена за горивната смес - на диагностиката ми споменаха за богата смес. Иначе колко е истинско Беруто не знам, за тази кола кабели НЕ се продават, включително в Балкан Стар и Ивайджет. Намерих ги в една пловдивска фирма, продава части за VW и Мерцедес.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: Проблем студена

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Странното е, че тая гумичка нямаше проблеми 30 х.км. и около 18 месеца, сега изведнъж проблем. .
                Дошло и е времето и аз преди 30г имах по различни "физични величини" ама пусто стареене на "материала".
                Що се отнася до напрежението то дори надхвърля 30-35 кв.,НО при отворена вторична верига иначе реално 10-15 кв. са достатъчни за пробив между електродите на свеща и формиране на гореща плазма която е с висока проводимост.(няма нужда от задълбаване във фазите на искровия разряд)
                Тези които са работили със старите бензинови коли и камиони помнят как можеше да се почисти(изгори) нагара между електродите на прекъсваща свещ само с кратко изтегляне на лулата. Повишеното напрежение пробиваше и запалваше нагара.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем студена

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Странното е, че тая гумичка нямаше проблеми 30 х.км. и около 18 месеца, сега изведнъж проблем. Видимо няма никаква разлика от преди и сега. Ронин спомена за горивната смес - на диагностиката ми споменаха за богата смес. Иначе колко е истинско Беруто не знам, за тази кола кабели НЕ се продават, включително в Балкан Стар и Ивайджет. Намерих ги в една пловдивска фирма, продава части за VW и Мерцедес.
                  За кое няма кабели?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем студена

                    Аз си играх тия дни с няколко комплекта бобини кабели и щекери.
                    Не е от тях.

                    Да е капризна към свещи??? Нови са но знае ли човек.

                    Пикаеща дюза дали има шанс да се оправи след две три пет минути работа?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем студена

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Аз си играх тия дни с няколко комплекта бобини кабели и щекери.
                      Не е от тях.

                      Да е капризна към свещи??? Нови са но знае ли човек.

                      Пикаеща дюза дали има шанс да се оправи след две три пет минути работа?
                      А четете ли "идеите" които се предлагат........
                      Върнете на 11 пост.
                      Вижте и 16.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем студена

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        .. Повишеното напрежение пробиваше и запалваше нагара.
                        Не беше заради това. Сещаш ли се защо?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем студена

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Не беше заради това. Сещаш ли се защо?
                          И се повишава температурата на централния електрод.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем студена

                            Тц, ще си припомниш. Напрежението се повишава само до изтеглената лула. След като пробие, това върху електродите на свещта е същото като преди, НО фронтът на нарастване на напрежението е много по-стръмен и то вече няма време да лази по нагара, а директно прескача. Даже на коли, които често цапаха свещите се слагаха искрови разрядници... бакелитче, но вместо резистор вътре имаше електроди на няколко мм разстояние

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем студена

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              , НО фронтът на нарастване на напрежението е много по-стръмен
                              Май сте прав и имаше нещо такова в диаграмите на тока и на напрежението .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем студена

                                И понеже емпирична проверка ми е под ръка в "сервизчето",веднага проверих "какво става". Чиста свещ, 10 ат. нормална искра при отделяне на кабела от свещта моментно усилване в проблясъка и стабилизиране . Дигнах на 16 ат. искра между електродите отсъства,при отделяне на кабела от свещта има проблясък вътре в камерата между електродите за част от секундата и пак се губи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X