Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

    Здравейте колеги,

    Продаваме си джипа, Disco 2, 2001, Td5, 235 750 км.

    Основната причина, са ресурсите, които изисква за поддръжка ( в нашият случай, въвеждане в желаното за ползване състояние ). Не прецених достатъчно добре, какво би изисквала колата като $, та от там идва и продажбата.

    Преди около 3 месеца бе извършен ремонт / смяна на главата с такава втора, основно поради загуба на антифриз и повишено налягане в охладителната система. Колата не е била прегрявана, поне в нашите ръце. Оказа се, че ремонтът, най-вероятно е направен некачествено с нужда от повторно отваряне на ДВГ. Антифриз вече не губи, работи равномерно, но се появи леко равномерно тракане ( увеличаващо скоростта си с повишаване на оборотите ) - видео ще кача утре ( 22.12 ). Всичко това, е дискутирано в тази тема, от където можете да се запознаете с цялата история ( ако имате желание ).

    Накратко, спрямо цялостното състояние на колата, козметично и техническо, цената която и търсим е 4 500 лв. В интерес на истината, приемам предложения, т.к. тази цена е като изстрел в тъмното за мен. По-надолу ще бъдат изброени:
    1) екстри;
    2) неща за поправка ( знайни от мен );
    3) правени до момента ремонти.

    Та, моделът е произведен ноември 2001 г., Td5, 5 места + 2 куфара отзад ( не със седалки ), 5 степенна механична скоростна кутия.

    Екстри:
    • Ел. пакет работи:
      • Ел. стъкла - без пасажерски прозорец, описано по-долу;
      • Ел. огледала ( прибират се автоматично ) - ел. частта на пасажерско огледало - описано по-долу;

    • Климатроник - работещ;
    • Бързи / бавни - работят;
    • Няма блокаж на диференциала - не съм проверявал, дали има за извод на раздатъчната кутия.
    • CD player Pioneer;
    • Щора на багажника;
    • Стълба на 5-тата врата;
    • Рейлинг.


    Знайни неща за поправка
    :
    • Лек луфт във волана - утре видео;
    • Лак на покрива - утре допълнителни снимки;
    • Пасажерско стъкло - механизма не прибира изобщо стъклото на горе, което пропада - електромотора работи ( чува се );
    • Пасажерско огледало - няма регулация, както и не се прибира автоматично - чува се "цъкане" при опит за регулиране / прибиране, но няма действие;
    • Зацапана задна седалка - утре ще кача допълнителни снимки;
    • Интервалният режим на чистачките работи странно - ( спират на половината си ход, по-средата на стъклото, след което отново половин "оборот" и отново спират някъде си ) - тема за ремонт. 1-ва и 2-ра степени функционират;
    • Залепени пукнатини на двата предни мигача;
    • Предна броня - счупен целият десен ъгъл ( по посока на движение ) - видно от снимките;
    • Задна броня - счупена и пукната - видно на снимки;
    • Свалени пружинки на бутоните за клаксона - бяха им счупени крачетата, взех втора употреба ( на цената на нови от Англия ) - но и при тях имаше счупено краче;


    Извършени до момента ремонти
    :
    • Септември 2017 г. ( от тогава, до момента, сме изминали 5 801 км. - следени чрез Spritmonitor.de ):
      • сменени масла на диференциали, скоростна кутия, ДВГ;
      • ревизия спирачна система;
      • хидравличната течност беше сменяна малко преди това, но не от мен.

    • При ремонта нa ДВГ, би трябвало да са сменени:
      • горивна помпа;
      • подгревни свещи;
      • ревизия на дюзи;
      • О-пръстен при регулатора на налягане ( входа към ДВГ );
      • гарнитури - което се подразбира.

    • Преди около месец, сменен преден кардан с такъв втора употреба, заради разбит лагер между каретата на "двойната връзка" - старият се пази;


    Колата е с гуми от 20 седмица на 2015 годинa, Bridgestone Blizzak 235 / 70 / R16.

    Скоростната кутия е добре работеща. Предишният собственик е сменял маховика на съединителя, като самият съединител все още е в отлично състояние. Също той, е рециклирал помпата на хидравлика.

    При желание, ще споделя в кои сервизи са извършвани ремонтите, от както колата е в нас ( всички описани неща, са правени на едно място, с изключение на кардана ).

    Възможно е да съм пропуснал нещо, като ще допълвам при сещане. Желанието ми е, да няма изненади и подвеждания. Вярно е, че списъкът с "минусите" не е малък, но пък е реален .

    Обявата е само във форума.

    Намира се в София.

    За контакт:
    +359 895 401425 - Цецо ( както и през Viber, WhatsApp );
    tstephanov_@abv.bg.

    Благодаря на всички за вниманието Ви и лека вечер.

    Пожелавам Весели празници ! ! !

    А сега и няколко снимки:
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от tstephanov_; 21-12-18, 22:52.
    " As slow as possible, as fast as necessary "

    +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

  • #2
    От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

    Бе не видях цена.

    Коментар


    • #3
      От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

      виж пак

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

        Аз също не видях цена.А на обяви без цена не звъня.Мога сам да преценя дали ми изнася.

        Коментар


        • #5
          От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

          Пише 4500 лв
          Land rover 2.5 tdi
          0884035413

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

            “Накратко, спрямо цялостното състояние на колата, козметично и техническо, цената която и търсим е 4 500 лв. В интерес на истината, приемам предложения, т.к. тази цена е като изстрел в тъмното за мен.”
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

              Добра му е цената спрямо това състояние , ако мотор трансмисия са ок .
              Land rover 2.5 tdi
              0884035413

              Коментар


              • #8
                От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                Привет,

                Извинявам се, явно цената, така поставена измежду текста, е по-незабележима. Както са отбелязали колегите, първоначалната е 4 500 лв.

                Моля, ако е възможно, админ и / или модератор, да "открои" я първоначалното мнение ( bold, малко по-голям шрифт - по преценка ), т.к. вече нямам опция за редакция.

                Благодаря и спорен ден.
                " As slow as possible, as fast as necessary "

                +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                Коментар


                • #9
                  От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                  4500 е цената. Написано е в текста.
                  Колега, по празниците, пиши големички цифри, еле в Събота сутрин...
                  Успех с продажбата!

                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                    Аз имам интерес, но имам въпроси, ако може:
                    История на автомобила?
                    Ако в талона има номер на ДВГ, код на ДВГ, защото в заглавието пише 10Р, тоест стария ДВГ, а когато ми се обаждахте за глава, търсехте глава за модифицирания ДВГ, тоест за ДВГ с код 15Р!?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Аз имам интерес, но имам въпроси, ако може:
                      История на автомобила?...
                      Привет,

                      Знайната история на колата за мен, е тази, от както я имаме - всичко описано в темата за главата, както и в тази обява. За начина на ползване от предходни собственици, не зная, както и няма как да гарантирам. При нас, колата е карана сумарно около 6 месеца ( лято, есен и тези два месеца от тази зима ). Стандартното обслужване е направено при покупка - ново такова след това не е имало, т.к. сме минали не повече от 6к км.

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      ...Ако в талона има номер на ДВГ, код на ДВГ, защото в заглавието пише 10Р, тоест стария ДВГ, а когато ми се обаждахте за глава, търсехте глава за модифицирания ДВГ, тоест за ДВГ с код 15Р!?
                      Явно някой друг е звънял, т.к. нашият си е P10.

                      P.S. След снощи, изникна възможност за евентуален ремонт сравнително скоро, та ще ревизирам обявата до края на денят. В този ред на мисли, Вие продавате 10P, нали така?

                      Благодаря Ви и приятен ден.
                      " As slow as possible, as fast as necessary "

                      +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                      Коментар


                      • #12
                        От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                        Извинете, бях останал с впечетлението че вие ми звъняхте за глава!
                        Да, продавам ДВГ с код 10Р на 119 хил. мили.
                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Извинете, бях останал с впечетлението че вие ми звъняхте за глава!
                          Да, продавам ДВГ с код 10Р на 119 хил. мили.
                          Успех!
                          Здравейте,

                          Благодаря !
                          ----------------------------------------------------------------

                          Обявата все още е актуална.

                          По повод историята на автомобила, мога да добавя, че при нас е карана градско / извънградско. Offroad е "видяла" в снеговете пред блока и по лунните софийски пейзажи. При предходният собственик е била по ливади, за пикници. За преди него, нямам представа.

                          Качвам, макар и със забавяне:

                          1) Видео за луфта на волана:

                          ;

                          2) Снимка на падналият лак от тавана:

                          Лека вечер на всички !
                          Прикачени файлове
                          " As slow as possible, as fast as necessary "

                          +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                          Коментар


                          • #14
                            От: Discovery 2, Td5, 2001, P10, 5 ръчна скоростна кутия

                            Здравейте на всички,

                            Първо, Честита Коледа на всички ...

                            Обявата е за ключ, колата ще се ремонтира ( моля админ / модератор ( който се грижи за това ), да я приключи или архивира ).

                            Извинявам се, ако съм подвел някого и благодаря на проявилите интерес !

                            Пожелавам Ви весело и приятно посрещане на новата година.

                            P.S. Актуално състояните на ситуацията, ще се помещава в темата, касаеща ремонта.

                            Весели Празници ! ! !
                            " As slow as possible, as fast as necessary "

                            +359 895 401 425 - Цецо, Disco 2, Td5 P10, 01'

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X