Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с паленето на студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с паленето на студено

    Здравейте! Реших да споделя един проблем, който ме мъчи вече втора зима. Миналата година след запушване на ЕГР смятах, че съм решил проблема, но със застудяването се оказа, че колата отново трудно пали. Лятото няма никакви проблеми-пали от четвърт. Ако обаче паднат температурите(дори не под 0градуса), започва да пали с доста въртене(4-5-6секунди), но винаги от първи път. След запалване колата работи стабилно и не гасне. После паленето е песен, но до другата сутрин. При палене с пълна газ изобщо не прави опит да заработи. Единствено леко помага натискането на педала на газта на 1/3 от хода му. Тогава пак иска въртене, но по-малко. Помпата се чува еднократно, при повторно даване на контакт не тръгва(явно бързо качва налягане). За сега съм проверил следните неща:
    1. Регулатора на налягането-мембраната е здрава, не пуска бензин в колектора
    2. Двигателя не дърпа въздух, оборотите са стабилни, налягането във всмуквателния колектор е 35kPa(в норма)
    3.Съмнявах се за неплътности преди дроселовата клапа, но дезодоранта показа, че такива няма
    4. Миналата година смених датчика за температура на входящия въздух-резултат никакъв.
    Остава като проверка температурния датчик на антифриза. Той дава инфо на ЕКУ-то, и то определя сместта и пуска вентилаторите. Последните работят както трябва, тоест би трябвало датчика да е в норма. Може ли да се прецака само на студено, а на топло да показва вярно? Пак казвам, че проблема е силно зависим от температурата.
    Колата е Деу Ланос 1.5 пълна инжекция с ГИ. Дюзите на газта са херметични.
    Горивният филтър е на 20-25хил. Свещите и те. Не съм усетил пропуски в запалването или придърпвания. Колата работи перфектно и на двете горива.
    Кабел за диагностика нямам. Другата седмица ще правя една схема, че колата не е с OBD2, а GM12 и иска K-line адаптер.
    Ще се радвам на всякакви насоки относно решаването на проблема.
    Поздрави!

  • #2
    От: Проблеми с паленето на студено

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    ...Ще се радвам на всякакви насоки относно решаването на проблема....
    Е то тези дни над П-ще е такъв смог , че кислорода е дефицит . Остави го една нощ на Колониите и виж на другия ден как ше запали .

    ..а сега една малко по- сериозна насока : режим за "аварийно/директно " палене на газ имаш ли ? И ако да - на него пробвал ли си ? Това като отправна точка .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с паленето на студено

      Че смени го датчика. Може да се развали така - от минус 20 до плюс 40 да показва еднакво. Освен това струва едни десет лева преко сили

      ПП Владо, от къде тоя смог, нали нямате коли а онова за черпенето дано си го прочел преди да отиде в небитието - напълно съм сериозен
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с паленето на студено

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Че смени го датчика. Може да се развали така - от минус 20 до плюс 40 да показва еднакво. Освен това струва едни десет лева преко сили

        ПП Владо, от къде тоя смог, нали нямате коли а онова за черпенето дано си го прочел преди да отиде в небитието - напълно съм сериозен
        А , нямаме ... сутин и привечер `зЕ да става като у Софето . Като процент на задръстване имам предвид . Та променИх и работното време по този повод - един вид частично ти се осъществи мечтата за CET
        Иначе смога е от кюмура , разбира се .

        Както и да е .
        Според мен не е датчика , ма нека колегата първо да отговори .

        ПС. За черпенето прочетох тутакси , щото подозирах че ше има ..каквото имаше ...
        а и ше ти разказвам с едното (доде си пия бирата ) за... което ти споменах .
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с паленето на студено

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Е то тези дни над П-ще е такъв смог , че кислорода е дефицит . Остави го една нощ на Колониите и виж на другия ден как ше запали ...а сега една малко по- сериозна насока : режим за "аварийно/директно " палене на газ имаш ли ? И ако да - на него пробвал ли си ? Това като отправна точка .
          Тази зима не съм го пробвал. Но, когато имах проблеми с бензиновата помпа се налагаше да я паля директно на газ. Е, не става номера. За да запали температурата трябва да е над 10градуса и то с различни “ритуали”. Пали на газ най-лесно с докрай натиснат педал-първо стои на празен ход и след това изръмжава. Тогава може да пуснеш газта.В случая не мисля, че става въпрос за задавяне. Интересно, че паленето се облекчава при 1/3 натиснат педал на газта, което не знам как да си го преведа. Просто на пълна газ хич не обажда, че има двигател, като върна газта е подобно и като натисна на 1/3 газта усещам как двигателя се оживява. В следващия момент е запалила, оборотите са стабилни, всички цилиндри работят...

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с паленето на студено

            Еми тъй като ми се въртят няколко неща в главата , следваща насока (че нали едно по едно елиминацията ): пробвай една вечер преди да го оставиш да нощува - няколко минути да работи принудително на бензин и тогава го угаси да спи .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с паленето на студено

              Сменяш датчика и горивния филтър. Профилактично.
              Налягане на горивото мерил ли си?
              Регулатора външен ли е или в горивния филтър?

              Теоретично компотера не трябва да чете положение на педала при палене - това ако си с електрически педал.

              Остави я предната вечер със свалени капачка на резервоара
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с паленето на студено

                Налягане на горивото не съм мерил. Когато имах проблеми с помпата я закарах в един хвален сервиз да измерят налягането. Отговора беше, че не могат, щото колата била стара и после не се знае дали ще уплътнят маркучите, скобите и тн. Повече там няма да ида.
                Регулатора се намира на рейката-от обратната страна на постъпващото гориво, един е на брой, вакуум до него стига.
                Педала не знам какъв е. Има датчик дроселова клапа.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с паленето на студено

                  Без манометър няма как да провериш.
                  Тествай това с капачката
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с паленето на студено

                    Благодаря и на двамата за съветите. Още тая вечер ще ги изпълня. Сега ми хрумна да мина да взема 2-3резистора(горе-долу знам колко трябва да показва датчика) и да ги намушкам в буксата на датчика, само за студеното палене да пробвам.
                    Иначе манометри имам, ама за въздух де. Въздържам се да правя неща, които поне 1 път не съм виждал отблизо някой друг да прави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с паленето на студено

                      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                      ...В случая не мисля, че става въпрос за задавяне. Интересно, че паленето се облекчава при 1/3 натиснат педал на газта, което не знам как да си го преведа. Просто на пълна газ хич не обажда, че има двигател, като върна газта е подобно и като натисна на 1/3 газта усещам как двигателя се оживява. В следващия момент е запалила, оборотите са стабилни, всички цилиндри работят...
                      Няма връзка директно с проблема - по-горе се изказват и няма смисъл да потретвам, НО:
                      Принцино бензинови инжекциони и дизели с електронно управление не би трябвало изобщо да подават гориво при опит за палене с напълно натиснат педал на газта. Защо е всеобщо приет и зададен този алгоритъм е тема на друга дискусия.
                      А естествено газовите дюзи следят времената на бензиновите - т.е. щом бензиновите не отварят въобще, няма как да се очаква газовите да пускат нещо при опит за запалване с максимално натисната газ...
                      Пък да не говорим, че каквото и да е подаване на газ по време на палене при всеки съвременен двигател е някъде между безсмислено и вредно - много по-добре е краката да натискат съединителя и спирачката, отколкото да се помпи газта...
                      SUZUKI V-STROM 1000
                      Jeep Cherokee 2.5CRD
                      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                      о889 525 о74 - Владо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с паленето на студено

                        Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                        Няма връзка директно с проблема - по-горе се изказват и няма смисъл да потретвам, НО:
                        Принцино бензинови инжекциони и дизели с електронно управление не би трябвало изобщо да подават гориво при опит за палене с напълно натиснат педал на газта. Защо е всеобщо приет и зададен този алгоритъм е тема на друга дискусия.
                        А естествено газовите дюзи следят времената на бензиновите - т.е. щом бензиновите не отварят въобще, няма как да се очаква газовите да пускат нещо при опит за запалване с максимално натисната газ...
                        Пък да не говорим, че каквото и да е подаване на газ по време на палене при всеки съвременен двигател е някъде между безсмислено и вредно - много по-добре е краката да натискат съединителя и спирачката, отколкото да се помпи газта...
                        Това за пълната газ го знам, явно е направено да се продуха двигателя при задавяне.
                        Добавям, че при престой 4-5часа след като е била в работен режим при температури като днешните, пали преди да ме е видяла.
                        Сега колата е без капачка и изгасена на бензин. Дано утрото се окаже по-мъдро от вечерта!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с паленето на студено

                          Според мен проблемът ти е в настройките на газовата уредба. Лоши настройки базикат корекциите на гориво (fuel trim), които бензиновия компютър прави.
                          Първо си помислих за изпускащи дюзи, но тогава нямаше да пали и на топло време.
                          Ако я оставиш няколко минути да работи на бензин няма да оправи корекциите на гориво. Покарай я 2 дни на бензин и виж как пали. Ще ти е по-евтино, отколкото да сменяш части на сляпо... Или нулирай тримовете, като намериш кабел.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с паленето на студено

                            Ето и моя скромен опит :

                            Аз на ТЛК 90 с бензиновия 3.4 имах подобен проблем.
                            Отначало палеше сутрин на четвърт и после в рамките на година започна да увеличава незабележимо времето на въртене при първо палене сутрин докато го докара в студено до 6 - 7 секунди въртене.

                            Оказаха се хлабави вакумни мъркучлета по двигателя,оттам бавно набира вакум щото мъркучлетата като замръзнат се вкокаляват и изпускат.
                            Някои смених на други сложих скобички и паленето сутрин пак си стана на четвърт.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с паленето на студено

                              Нямам късмет. Днес същият театър. Добре, че ми е як акумулатора.
                              Другата седмица ще измеря съпротивлението на температурния датчик на студено. Изнамерил съм стойностите, които трябва да показва. И ако е в норма ще ида в някой сервиз да измерят налягането в рейката. То май друго не остана.
                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X