Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с паленето на студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблеми с паленето на студено

    Днес открих два проблема, които предстои да бъдат оправени.
    Търсих на руски в интернет описаната от мен ситуация, ама нищо не излиза. Пробвах с “гром”(видях от преводача). Каква би трябвало да е правилната дума или още по-добре съчетание, за да даде логични резултати?

    Коментар


    • #47
      От: Проблеми с паленето на студено

      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
      Не е и от кабелите. Днес ги смених. Пак пробвах и на бензин, и на газ. На бензин да приемем, че го няма, долавям нещо, ама не е много сигурно, че са гърмежи. На газ си пука доста. Идните дни ще погледна със софтуера на газта какво се случва. Белким схвана виновника. Някакви идеи?
      Скоро гласих кривите да съвпадат, така че не схващам какво се инати. Ще взема да поскъся маркучите от рейката към колектора, че са дългички, ама там пък съм ограничен, поради мястото на монтаж.
      Относно газоразпределнието, поне от гледна точка на ангренажа, белезите съвпадат, както трябва, ни на пред, ни назад. Все съм виждал гърмящи коли(таксита), ама такава като моята, да гърми при връщане на газта не бях.
      Венка,май изпускателен клапан те такова.
      При твоя казус , бих проверил за хермети(4)ност без РВ цилиндрите.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #48
        От: Проблеми с паленето на студено

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        Венка,май изпускателен клапан те такова.
        При твоя казус , бих проверил за хермети(4)ност без РВ цилиндрите.
        Май на там вървят нещата, за съжаление. Като преборя едната дюза на рейката и сменя едно вакуумно маркуче, което е леко нацепено, но надали смуче от него, тогава ще се ходи на сервиз. Нямам нито компресомер, нито мога да пусна въздух в цилиндрите. Все си мисля, че не е клапан(блажени са вярващите). Би трябвало да даде и някакви други симптоми. Да речем намалена мощност, някой цилиндър да откаже, да тресе на празен ход и подобни гадости. При откачането на дюзите една по една ясно се вижда, че всички цилиндри работят, пък и мотора не ходи из коша. Впрочем едната дюза на газ нещо се бъзика с мен и се усеща разлика, когато я включа само нея. Така че от другата седмица това ще боря.

        Коментар


        • #49
          От: Проблеми с паленето на студено

          Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
          ... Някакви идеи?...
          Абе то идеи не липсват , ама аз този път ще се въздържа.
          Щото нищо чудно пак да спестяваш нещо от "картинката" , подобно на първият ти проблем от темата .
          И по този начин неволно (надявам се не умишлено) се получава или опит за разказ по Агата Кристи , или си играеш на "Познай верният отговор" .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #50
            От: Проблеми с паленето на студено

            Аз пак да си върна на моето, гърми неизгоряла газ в колектора, защото си я преобогатил или защото е много дълъг маркуча, или и двете. Как изравни тези криви на газовата?
            А понеже си я преобогатил бензиновия компютър намалява времето на впръскване, оттам - пали трудно...
            Кара ли я два дни на бензин?

            Коментар


            • #51
              От: Проблеми с паленето на студено

              Първоначално публикуван от Audi_V6 Преглед на мнение
              Аз пак да си върна на моето, гърми неизгоряла газ в колектора, защото си я преобогатил или защото е много дълъг маркуча, или и двете. Как изравни тези криви на газовата?
              А понеже си я преобогатил бензиновия компютър намалява времето на впръскване, оттам - пали трудно...
              Кара ли я два дни на бензин?
              Паленето се оправи със смяната на датчика, от тогава пали много лесно. А проблем с гърмежа категорично не е от дълги маркучи след изпарителя и след рейката, защото е такава дължината от както я имам. Пък колата не е гърмяла. Кривите съм ги изравнил с промяна на коефициентите + допълнителни корекции в таблицата. В крайна сметка се получава така, че са идеално припокрити при всички режими. Не съм карал повече от обичайното на бензин + 1-2пъти, където забравих да сипя газ. Ще я покарам тези дни само на бензин и ще видя дали пукането ще изчезне.
              Vlado_Ts, имам да правя и по-приятни неща от това да занимавам “ей така, за кеф” цял Форум с моите проблеми. Просто се допитвам до по-знаещите от мен. Ако съм заблудил някой, то е единствено от объркаността в моята глава, за което се извинявам.
              Последно редактирано от venkabg; 05-01-19, 13:41.

              Коментар


              • #52
                От: Проблеми с паленето на студено

                Първоначално публикуван от Audi_V6 Преглед на мнение
                .... гърми неизгоряла газ в колектора, защото си я преобогатил ....
                Не гърмеше ли когато е много стисната газта или това е само при обикновенните уредби?Демек обратното.
                ПП На времето карах алфа 33 на газ .Със свещи магнет-марели вървеше на бензин с бош на газ а с едни голден уоч или нещо такова и на двете горива.Да не излезат неподходящи свещи.

                Коментар


                • #53
                  От: Проблеми с паленето на студено

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Не гърмеше ли когато е много стисната газта или това е само при обикновенните уредби?Демек обратното.
                  ПП На времето карах алфа 33 на газ .Със свещи магнет-марели вървеше на бензин с бош на газ а с едни голден уоч или нещо такова и на двете горива.Да не излезат неподходящи свещи.
                  Свещите, с които карах бяха Бош-обикновени, като имаха на единия електрод улей + заобляне в края на електрода под буквата А. Май се води някаква А-line технология. Сега сложих Шампион, пак обикновени, посочени в ръководството на колата. Намалих им разстоянието с 0.1мм и ги качих. Промяна никаква. И двата модела свещи са без платина, иридий, сребро и там каквото се сетите.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблеми с паленето на студено

                    Пука в ауспуха когато върнеш газта - от неизгоряла газ. Когато е “удушена” и смачкаш газта, и тогава гърми, но в другия колектор

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблеми с паленето на студено

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      Не гърмеше ли когато е много стисната газта или това е само при обикновенните уредби?Демек обратното.
                      ПП На времето карах алфа 33 на газ .Със свещи магнет-марели вървеше на бензин с бош на газ а с едни голден уоч или нещо такова и на двете горива.Да не излезат неподходящи свещи.
                      Алфата е силно капризна към газ. В София имаше само един който можеше да ги настрои читаво.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблеми с паленето на студено

                        Вече инжектора е оправен. На газ работи перфектно.
                        Открих дупка в тръбата преди средното гърне и май е доста голяма-пуши през нея като комин пък и водичка тече. Странно, че звука не се е променил кой знае колко, не съм го усетил изобщо. Ще вървя да го заваряват. Тръбите, за разлика от гърнетата са ми доста изгнили, преди време се беше скъсала преди задното гърне.
                        Пък главата няма да я мисля толкова. И без това съм намислил да я свалям като се опарича. Имам 1 гаден теч, а и шпилката на колектора да си извадя. Една смяна на гумички също е добре дошла-гори 1литър на 10000км, но все пак.
                        Благодаря на всички за акъла, насоките и търпението!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблеми с паленето на студено

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7A0A3B78-5A82-4848-991C-A8AF1165642F.jpg
Прегледи:1
Размер:33.9 КБ
ID:5807775Здравейте! Пиша пак, за да дам развитие по въпроса. До сега карах без да обръщам внимание на пукотевиците. Вчера минах преглед и дочух разговор, че ми били малко високи стойностите на CO2. Веднага се намесих и помолих да ми се обясни. Обаче така и не получих смислен отговор. Машината понякога се “бъгвала”. То хубаво, ама аз не повярвях на тази работа и още днес закачих ГИ към кабела да видя какво става с ламбдата. Досега не съм диагностицирал такива неща, но май сондата е свършила тотално. На бензин е заковала на 0.43-0.45в и осцилации няма. Графиката е абсолютно равна. На газ има повече осцилации като са много неравномерни- ту има, после 2секунди няма(или е пренебрежимо малка). При форсиране заковава на една стойност. Отделно, че не е и синусоида. Обикновено стойностите се качват най-много до 0.5-0.55в. Не може да достигне 0.8 или дори по-малко. За съжаление ми липсва опит, но според мен е за смяна. А колата гореше доста, но го отдавам на факта, че е студено и работи до 50градуса, което е гаден режим. Прикачвам и снимки, та по-опитните колеги да потвърдят. Чек не е светил. Сондата е без подгрев(еднопроводна). Измерванията са на подгрят двигател(90градуса). Деленията на графиката са през 1 секунда. За съжаление газовият софтуер няма опция за промяна на мащаба.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48231F36-7623-4E6B-AFF1-6D388DE08D5F.jpg
Прегледи:1
Размер:43.5 КБ
ID:5807776

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблеми с паленето на студено

                            Не съм запознат с конкретния автомобил, но тези стойности са нормални за втора ламбда или тази която седи зад катализатора.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблеми с паленето на студено

                              Първоначално публикуван от Vasilev2140 Преглед на мнение
                              Не съм запознат с конкретния автомобил, но тези стойности са нормални за втора ламбда или тази която седи зад катализатора.
                              То такава няма. Има една, която е забита на изхода на колектора, еднопроводна и без подгрев. При измерванията чаках да стигне 85-90градуса, даже и форсирах, уж да се загрее, но осцилации има само на газ и празен ход(виждат се от графиката), при леко форсиране или на бензин заковава една стойност и графиката става равна.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблеми с паленето на студено

                                Имам няколко въпроса, които не мога да си обясня....
                                Ламбдата е оригинална или поне е сменяна с оригинална. Така е клеясало всичко, че ще се видя в чудо с отвиването. А колата е на 320 000.
                                Защо на газ има осцилации, а на бензин отсъстват? Все едно компютъра не се съобразява с ламбдата на бензин, а само на газ. На високи обороти също трябва да има синусоида, но и при двете горива отсъства. Това, че не достига до над 0.5в, а на газ се колебае от 0.1-0.5 определя ли е като мудна?
                                Проблем ли е да купя универсална и да я запоя към съществуващия проводник с букса? Тоест ще се прецака ли нещо от запояването или да търся такава с букса?
                                Поне е евтина ламбдата-обявиха ми цена за 70лева на Denso...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X