Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с паленето на студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблеми с паленето на студено

    Обикновенно след евтиния опит за решение се стига до правилното с оргинална сонда.

    Коментар


    • #62
      От: Проблеми с паленето на студено

      Кримпват се принципно, но нямаш драма с т.нар. универсални.
      Стига да не е менте
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Проблеми с паленето на студено

        Ламбдата е сменена. Не успях да я скъсам-със стария трик 2 напред-1 назад се отви, макар и малко трудно. Сложих Денсо, уж японска. Намазах обилно резбата с грес(в комплекта си имаше) и я завих. Щеше да е хубаво да пусна един метчик на резбата, ама нямах. Запалих, включих софтуера и зачаках. За мой ужас показанията бяха заковали на 0.18волта и не мърдаха. Форсирах, правих кръгчета и не мърдат. Мина ми през акъла, че сондата е дефектна. Добре, че не я отвих. Явно от лекото опъване се беше откачила на мястото, където газаджията я е съединявал. Малко изолация и всичко си дойде на мястото. Запалих и сондата тръгна. От 0.1 до 0.85, нищо общо преди, чертае хубава синусоида. Най-интересното за мен беше, че сместта рязко се обедни. Бензиновите времена спаднаха с над 1ms, а след автокалибровка газовите с 0.5ms. Цялата карта се измести наляво. Нагласих празния ход и утре ще оправям сместта с кривите. Ще ги правя наново, ще трябва доста да обедня сместта. Ще видим и дали ще припуква. Не вярвам нещо да и стане от 20-30км градско с богата смес. Утре сутринта ми трябва и нямам време да си играя с настройки. Така, че идните дни ще я настроя.
        Явно за да светне check engine-а на тази кола трябва да умрат всички датчици наведнъж. И с откачена сонда да караш трябва да идеш до морето и пак я светнала, я не. Сега очаквам да падне разхода и на газ, и на бензин поне с 1 литър. Само се чудя, защо не я смених по-рано.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #64
          От: Проблеми с паленето на студено

          Здравейте! Работата отива към обезглавяване на двигател. В близко време ще си купя компресомер и ще видя на къде вървят нещата. Все още пука след ламбдата. Сетих се за онзи тест с хартия на ауспуха. Знам, че и при неработещ цилиндър пак симулира засмукване. Факт е, че хартийката “свири” ту навън, ту навътре. Тъй като имах здрава бобина в гаража, реших да я изпробвам. Няма промяна. Пак препуква. Тоест не е ток-и свещи, и кабели са сменени, и бобината е изпробвана. Още търся кабел да видя ъгъла на запалване. Шпонката на кол. вал не е разбита. Шайбата си седи както трябва, та датчика би трябвало да си определя точно предварението. Ще ме е яд да обезглавя двигател, който оня ден си направи макс. скорост, което ясно показва, че мощността си му е там. Нито тресе, нито вибрира. Темата ще има продължение при всички положения, защото аз мисля да свалям главата и да я дам на шлайф-база да я обслужат. Все се кръстя да не е клапан.
          Тоя опелов мотор май има гадния навик да заглажда гърбицата на разп. вал на 4-ти цилиндър. Четох го някъде из руските сайтове. Та ще сваля като остане свободно време капака на клапаните, да сменя гарнитурата, че тъни и ще огледам и вала.
          От датчиците останаха не сменени-датчика на дроселовата клапа, клапана на абсорбера на бензиновите пари, датчик колянов вал и МАП-сензора. Като намеря кабел(или по-скоро си направя) ще огледам и тези възможности.
          Колата не се дава и нон стоп е в движение.Опитвах да се правя на глух, ама ме гложди и все там ми е акъла. Правя си някакви умствени атаки, та ще видим.

          Коментар


          • #65
            От: Проблеми с паленето на студено

            Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
            Здравейте! Работата отива към обезглавяване на двигател. В близко време ще си купя компресомер и ще видя на къде вървят нещата.
            Не мога да разбера защо повечето избират трудния път,вместо да потърсят компетентна помощ при откриване на проблема. Това трябва да е някаква форма на автомобилен "мазохизъм" при който щастието е в инсайта!
            -Компресомера може изобщо да не осветли ситуацията по обективни причини (вероятен минимален пропуск, който при стартерни обороти няма да засечете).
            И за да помогна в "мазохизма"- колата с опъната ръчна ,предно колело във въздуха,включена на директна скорост и от Вас се 'изисква" да клекнете и да въртите по посока на движението. Всеки такт сгъстяване трябва да е "отчетлив" и при преминаване през ГМТ да има "приритване". Трябват Ви четири последователни еднотипни "приритвания" и съмненията в тази насока отпадат. При разлика в някой от цилиндрите-следва втора "мазохистична" серия.

            Коментар


            • #66
              От: Проблеми с паленето на студено

              “Мазохизъм” е тежка дума... Говорим за някаква удоволетвореност + печеленото на знания. Тъй като колата все още вози, не съм преритал за помощ. А ако за всичко ходех на майстор, първо щях да съм назад в икономически аспект, щях да съм нула откъм технически познания, нямаше да си набавям от време на време по някой ценен инструмент и кефа да си човъркам под капака. В началото ходех на майстор и смяната на ангренаж ми се струваше като космическа технология. Това, докато не прегледах няколко източника + сервизното ръководство и си го смених сам за точно 1 час. Много са примерите. Че съм обърквал много неща-факт, има даже теми. Къде със собствена, къде с чужда помощ съм се оправял и научавал. Не троша на хората колите(примерно), а единствено и само моята лична, и то само време на време. Та за мазохизъм не може да се говори.
              Благодаря за съвета, ще го изпробвам при първа възможност(може и още утре, но е кално и не ми се заляга много-много). А ще взема и да скалъпя някакъв преходник за проверка на херметичността, та и с него да видя какво ще стане. Но и компресомера го смятам за задължителен атрибут, та ще заприходя един. Най-малкото да видя състоянието на двигателя.
              На това място пишат много информирани и запознати хора. Та акъл, ако не стига все някой съфорумник удря едно рамо, за което благодаря!

              Коментар


              • #67
                От: Проблеми с паленето на студено

                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                . Говорим за някаква удоволетвореност + печеленото на знания. . А ако за всичко ходех на майстор, първо щях да съм назад в икономически аспект, щях да съм нула откъм технически познания, нямаше да си набавям от време на време по някой ценен инструмент и кефа да си човъркам под капака. . Това, докато не прегледах няколко източника + сервизното ръководство и си го смених сам за точно 1 час. Много са примерите. Че съм обърквал много неща-факт, има даже теми. Къде със собствена, къде с чужда помощ съм се оправял и научавал. Не троша на хората колите(примерно), а единствено и само моята лична, и то само време на време.
                . А ще взема и да скалъпя някакъв преходник за проверка на херметичността,
                Това леко променя посоката-усвояване на знания и умения,но пътя който сте избрали пак е по скъпия.
                Ако се сприятелите с някои механик и в свободното време гледате и помагате, а вечер четете ще стане много по качествено усвояването на "опит" и знания.
                Кефа да се човърка "хоби" не е никак зле,но ако не знаете как се проверява херметичност може извода да е за "кофата".
                Успех и дерзайте!!!

                Коментар


                • #68
                  От: Проблеми с паленето на студено

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Това леко променя посоката-усвояване на знания и умения,но пътя който сте избрали пак е по скъпия.
                  Ако се сприятелите с някои механик и в свободното време гледате и помагате, а вечер четете ще стане много по качествено усвояването на "опит" и знания.
                  Кефа да се човърка "хоби" не е никак зле,но ако не знаете как се проверява херметичност може извода да е за "кофата".
                  Успех и дерзайте!!!
                  Представям си го като накрайник от стара свещ и заварена на него тръбичка, накрая щуцер. Прекарвам на белези двигателя и пускам въздух на 1-ви и 4ти цилиндър. След това завъртам на 180 градуса и проверявам другите два. Предполагам 6-7 атмосфери са добре? Следя за духане през дросела и през ауспуха. На прав път ли съм?

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблеми с паленето на студено

                    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                    Представям си го като накрайник от стара свещ и заварена на него тръбичка, накрая щуцер. Прекарвам на белези двигателя и пускам въздух на 1-ви и 4ти цилиндър. След това завъртам на 180 градуса и проверявам другите два. Предполагам 6-7 атмосфери са добре? Следя за духане през дросела и през ауспуха. На прав път ли съм?
                    Има си алгоритъм на работата и редуцир вентил с разходомер за качествен анализ на пропуските. Ето как изглежда подобно уредче https://www.kupindo.com/Setovi/42343...ja-za-cilindar За преглед на херметичността може и без него,но трябва да се знае какво и как се прави.
                    При някои двигатели, евентуално завъртане обратно на посоката на въртене може да е с последствия.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблеми с паленето на студено

                      Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                      Представям си го като накрайник от стара свещ и заварена на него тръбичка, накрая щуцер. Прекарвам на белези двигателя и пускам въздух на 1-ви и 4ти цилиндър. След това завъртам на 180 градуса и проверявам другите два. Предполагам 6-7 атмосфери са добре? Следя за духане през дросела и през ауспуха. На прав път ли съм?
                      Не съвсем прав път... Трябва да завъртиш четири(или поне три, ако ги броим от ГМТ при "горене" на първия) пъти по 180 градуса, и да проверяваш цилиндрите по реда на работа.

                      Първи и четвърти в ГМТ, единия почва такт горене/работа, а другия още застъпва изпускане и всмукване/пълнене. Т.е. на единия са му затворени и двата клапана, а на другия и двата са отворени(застъпване на фазите на газоразпределение).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблеми с паленето на студено

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                        Първи и четвърти в ГМТ, единия почва такт горене/работа, а другия още застъпва изпускане и всмукване/пълнене. Т.е. на единия са му затворени и двата клапана, а на другия и двата са отворени(застъпване на фазите на газоразпределение).
                        Дали ще е достатъчно това ("алгоритъм") за успешно тестване, като има пропуски в "базата" (справка в изложението на идеята).
                        (Ако присъства някъде при теста, по бързо ще усвои методиката и ще се запознае с интрументариума,пък после да се обзавежда)

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблеми с паленето на студено

                          Днес закарах колата на сервиз. Миналата седмица отворих капака на клапаните, да сменя гарнитурата и разгледах разпределителния вал. Няма никакви износвания, деруги и всякакви признаци, че се е въртял. Даже е доста чистичко, няма маслени отлагания.
                          В сервиза(комисия от 4 човека) бяха много добре настроени и ме изслушаха. Форсираха, гледаха и ме изпратиха с думите, че нямам проблеми с двигателя(и да не се занимавам с глупости). По-скоро проблем с изпускателната система. Ще я огледам на канал.
                          Тъй като ми се иска да сменя гарнитурата на колектора се чудя какво да предприема. Болтовете са ръждясали все едно е на 100 години. Шпилката е скъсана навътре като 5мм. Да се разпробива е възможно, но не бих посмял с повече от свредло 5мм. После може би набиване на торкс, ама като се замисля, за да се скъса тази шпилка, значи нито гайката, нито шпилката е искала да се отвие. Другият вариант е само да сменя гарнитурата, пък колкото изкара. Смятам да напръскам със спрей поне 1 ден преди това-по 4-5 пъти, да може да се разкисне.Вариант е и да понагрея гайките с горелката. После да настроя динамометричния ключ на 30-40N.m(на 40 се стягат), та да не скъсам още някоя шпилка. Чудя се само дали колектора ще може да излезе без да го откачам отдолу. Има мека връзка и би трябвало да има ход. Да се заварява вътре в отвора смятам, че не е добра идея, особено с електрожен(най-малкото ще изгоря витките на резбата). Макар че заваряването май е най-сигурният метод.
                          Има ли нещо в технологията, което пропускам?

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблеми с паленето на студено

                            Да пиша, докъде го докарах. Спретнах един цигарен димогенератор за проверка на херметичността на колектора. Помпата го играх аз(страх ме беше да не предобра налягането). Въпреки спрея и визуалния оглед на всички маркучи се оказа, че смуче въздух. И то според мен на най-гадното място-по оста на дроселовата клапа. Пуши, та се не трае и то при съвсем малко налягане и от двете страни. Има и още едно място, но то е поправимо със силикон. Дроселовата клапа има лек аксиален и едва доловим радиален луфт.
                            Сега. Купуването на нов е невъзможно по разбираеми причини. Възможности са купуването на друг(втора ръка) в неизвестно състояние или ремонта на този(ако е възможно). Та се пита как уплътнява тая ос? Предполагам на нещо като конус или има някакви семеринги? Изобщо разглобява ли се или е непоправимо? Интересно, че освен пукането, много лека неравномерност на празен ход друг проблем не съм усетил. Оборотите са в норма. Има повишение на бензиновите времена(от 1.5 по книга на 2.0мс), но това е сигурно заради смученето на въздух и компютърът е вдигнал времената, за да обогати сместта.

                            Коментар


                            • #74
                              [QUOTE=venkabg;n4885122]От: Проблеми с паленето на студено

                              Май заека изкочи от храста. След забучването на 10килоома резистор в буксата на датчика колата запали все едно сега е загасена. Това би трябвало да отговаря на 0, -1градуса, а температурата, ако се вярва на синоптиците е +1. /QUOTE]

                              Знам че е стара темата, но как мога и аз да повторя теста - взимам резистора и го закрепям на пиновете на буксата на темп датчик ли?
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rezistor-10vt-10-kom-5-1.jpg
Прегледи:105
Размер:148.3 КБ
ID:6896070

                              Коментар


                              • #75
                                Да резистора ще имитира показанието на датчика.
                                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                                Място и хора към които да принадлежи ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X