Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с паленето на студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблеми с паленето на студено

    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    .... Ако всичко е в норми ще се ходи на сервиз да мерят налягане.....
    Ако регулаторът "си е тръгнал" ,изобщо няма да имаш ей това :
    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    ...След запалване колата работи стабилно и не гасне. После паленето е песен...
    Впрочем ,
    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
    ...Колата я имам от 3 зими... .
    А тези свещи , дето казваш , че са на 20 000 - от кога са ти ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Проблеми с паленето на студено

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Ако регулаторът "си е тръгнал" ,изобщо няма да имаш ей това :

      Впрочем ,


      А тези свещи , дето казваш , че са на 20 000 - от кога са ти ?
      Вече 2-ри комплект сменям за 50хил. Тоест грубо са на 25хил.км. Нищо не пречи да отвия днес една да видя какво е дереджето.

      Коментар


      • #33
        От: Проблеми с паленето на студено

        Май заека изкочи от храста. След забучването на 10килоома резистор в буксата на датчика колата запали все едно сега е загасена. Това би трябвало да отговаря на 0, -1градуса, а температурата, ако се вярва на синоптиците е +1. Днеска отивам да купувам датчик и ще пиша за крайния резултат допълнително. И оборотите след запалване са с 200-300 по-малко от преди. Преди държеше към 1500, сега са към 1200-1300 оборота. Някакви марки да избягвам?

        Коментар


        • #34
          От: Проблеми с паленето на студено

          Датчикът е сменен. Колата за сега сътрудничи. Пали доста лесно, нищо общо с преди. При замерване на съпротивлението на датчика се вижда разлика от 6-7градуса повече от реалната температура. Явно оказва влияние. Благодаря на всички за съветите и имаме участник, познал верния отговор.

          Коментар


          • #35
            От: Проблеми с паленето на студено

            Пиша отново, защото търся съвет по друг проблем. Зер паленето оправихме, ама е забелязах, че пука в ауспуха при връщане на газта. Чува се на място, със свален прозорец при рязка газ. Не пука при подаването на газ, а когато я върна рязко. Разбира се набедих свещите без да са виновни. И с новите е същата работа. На газ повече пука от на бензин, но и при двете горива го прави. На тъмно кабелите не светят, не може да ги различиш в тъмното, нито се виждат каквито и да са проблясъци. В движение нищо не се усеща, работи и поема равномерно. Проверих и сместта на газ, бензиновата и газовата криви се препокриват във всички режими, така че сместта не беднее. Може и от доста време да е това пукане, ама аз рядко е форсирам на място. Междудругото бензиновите инжектори затварят при принудителен празен ход, малко бавничко реагират, ама може би е нормално. Някакви насоки? Освен да са кабели?
            ПС. Имам и скъсана шпилка на колектора, така я купих. Покрай него малко изпуска, ама не дразни. Все още е нежно.

            Коментар


            • #36
              От: Проблеми с паленето на студено

              Кабелите по индианския метод се тестват с пулверизатор с вода.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: Проблеми с паленето на студено

                Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                Пиша отново, защото търся съвет по друг проблем. Зер паленето оправихме, ама е забелязах, че пука в ауспуха при връщане на газта. Чува се на място, със свален прозорец при рязка газ. Не пука при подаването на газ, а когато я върна рязко.
                Проблеми в газоразпределянето или нехерметичност на изпускателни клапани. (Изключвам момента на подаване на искрата-малко вероятно)

                Коментар


                • #38
                  От: Проблеми с паленето на студено

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Проблеми в газоразпределянето или нехерметичност на изпускателни клапани. (Изключвам момента на подаване на искрата-малко вероятно)
                  Една проверка на компресията би дала яснота по проблема?
                  Ако са клапани, то би трябвало и на съответните цилиндри да е намаляла компресията.
                  Има ли вариант да е от не плътния изпускателен колектор?
                  На всички свещи беше опушен изолатора, там където лягат кабелите. Черното се чисти лесно и със сух пръст.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблеми с паленето на студено

                    Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                    Една проверка на компресията би дала яснота по проблема?
                    Ако са клапани, то би трябвало и на съответните цилиндри да е намаляла компресията.
                    Има ли вариант да е от не плътния изпускателен колектор?
                    На всички свещи беше опушен изолатора, там където лягат кабелите. Черното се чисти лесно и със сух пръст.
                    Замерването с манометъра може да ВИ подведе! В такта сгъстяване на всеки цилиндър се пуска въздух под налягане през свещите. Двигателя се блокира- на скорост и спирачка. Ако са клапани -през аспуха излиза въздух и се чува.
                    Изолатора от външната страна може да се опуши в два случая- лошо затегнати свещи или пропуск между изолатота и металната част на свеща.
                    При Вас вероятно има лошо херметезиране на свеща към главата. Оправете проблема и може да се оправи и другия проблем.(лошо притягане-лоша електрическа верига с повишено съпротивление-пропуски в запалвнето при обедняване на горивната смес)

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблеми с паленето на студено

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Замерването с манометъра може да ВИ подведе! В такта сгъстяване на всеки цилиндър се пуска въздух под налягане през свещите. Двигателя се блокира- на скорост и спирачка. Ако са клапани -през аспуха излиза въздух и се чува.
                      Изолатора от външната страна може да се опуши в два случая- лошо затегнати свещи или пропуск между изолатота и металната част на свеща.
                      При Вас вероятно има лошо херметезиране на свеща към главата. Оправете проблема и може да се оправи и другия проблем.(лошо притягане-лоша електрическа верига с повишено съпротивление-пропуски в запалвнето при обедняване на горивната смес)
                      Ако съм разбрал правилно, свещите са добре стегнати към главата. Пък и миналите аз съм ги стягал. Смятам, че ги стягам достатъчно, на усет, не хамалската. А опушването е в идеален концентричен кръг в долната част на изолатора.
                      Тази вечер ще проверя и кабелите, дано не се наложи да се сваля главата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблеми с паленето на студено

                        Първоначално публикуван от venkabg Преглед на мнение
                        Ако съм разбрал правилно, свещите са добре стегнати към главата. Пък и миналите аз съм ги стягал. Смятам, че ги стягам достатъчно, на усет, не хамалската. А опушването е в идеален концентричен кръг в долната част на изолатора.
                        Тази вечер ще проверя и кабелите, дано не се наложи да се сваля главата.
                        Без да съм чел цялата тема,опушването е ток.Лоша връзка или напукани или стари лули и т.н.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблеми с паленето на студено

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CFC4A7AD-94AB-4749-BD12-F4EE28994A2E.jpeg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5805944
                          Ето такова е опушването. Снимката не е моя, взел съм е от нета. Даже моето опушване е доста повече. Доста по-черно и доста по-плътно.
                          Кабелите са на 50000км, Тесла.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблеми с паленето на студено

                            Не светят пущините, ама искрици има, макар и не постоянно. Ту между два кабела, ту между кабел и лула, пък накрая и моя пръст взе да гони. Ще се сменят, ясно е. Дано това е достатъчна причина за фоерверките в ауспуха.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблеми с паленето на студено

                              Не е и от кабелите. Днес ги смених. Пак пробвах и на бензин, и на газ. На бензин да приемем, че го няма, долавям нещо, ама не е много сигурно, че са гърмежи. На газ си пука доста. Идните дни ще погледна със софтуера на газта какво се случва. Белким схвана виновника. Някакви идеи?
                              Скоро гласих кривите да съвпадат, така че не схващам какво се инати. Ще взема да поскъся маркучите от рейката към колектора, че са дългички, ама там пък съм ограничен, поради мястото на монтаж.
                              Относно газоразпределнието, поне от гледна точка на ангренажа, белезите съвпадат, както трябва, ни на пред, ни назад. Все съм виждал гърмящи коли(таксита), ама такава като моята, да гърми при връщане на газта не бях.
                              Последно редактирано от venkabg; 03-01-19, 13:18.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблеми с паленето на студено

                                Много дълъг маркуч след изпарителя
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X