Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с паленето на студено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблеми с паленето на студено

    Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
    Ето и моя скромен опит :

    Аз на ТЛК 90 с бензиновия 3.4 имах подобен проблем.
    Отначало палеше сутрин на четвърт и после в рамките на година започна да увеличава незабележимо времето на въртене при първо палене сутрин докато го докара в студено до 6 - 7 секунди въртене.

    Оказаха се хлабави вакумни мъркучлета по двигателя,оттам бавно набира вакум щото мъркучлетата като замръзнат се вкокаляват и изпускат.
    Някои смених на други сложих скобички и паленето сутрин пак си стана на четвърт.
    Благодаря! А някакъв практически начин до проверя това?

    Коментар


    • #17
      От: Проблеми с паленето на студено

      Нещо малко...някои неща не са така. Не съм виждал кола която да си пуска вентилаторите на радиатора, ползвайки данните от датчика който е на двигателя.
      Няма нужда да го мериш тоя датчик(на двигателя), а просто следващият път го изключи от буксата и виж как ще запалиш. Изключен датчик, максимално съпротивление, отговаря на палене в студ. Ако запали лесно, сменяш датчика и си готов.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Проблеми с паленето на студено

        Зависи от колата. Имам една пред блока която с откачен датчик не само че няма да запали, ами ако стане на запален си гаси мотора.
        Други пък на откачен палят втора степен на вентилатора и всичко им е като на гореща кола.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Проблеми с паленето на студено

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Зависи от колата. Имам една пред блока която с откачен датчик не само че няма да запали, ами ако стане на запален си гаси мотора.
          Други пък на откачен палят втора степен на вентилатора и всичко им е като на гореща кола.
          Тая едва ли е толкова умна. И не струва нищо да се провери.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #20
            От: Проблеми с паленето на студено

            На бившата Мазда 323 1,5 16 винтила, същата работа. Оказаха се клапани. Шлайфаха пулове и се оправи вече след тази интервенция се кара 2 години без никакъв проблем.

            Коментар


            • #21
              От: Проблеми с паленето на студено

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Нещо малко...някои неща не са така. Не съм виждал кола която да си пуска вентилаторите на радиатора, ползвайки данните от датчика който е на двигателя.
              Няма нужда да го мериш тоя датчик(на двигателя), а просто следващият път го изключи от буксата и виж как ще запалиш. Изключен датчик, максимално съпротивление, отговаря на палене в студ. Ако запали лесно, сменяш датчика и си готов.
              Не е баш тъй, лагуна2 има само един терми датчик и той е за всичко.

              Коментар


              • #22
                От: Проблеми с паленето на студено

                Първоначално публикуван от pm03 Преглед на мнение
                Не е баш тъй, лагуна2 има само един терми датчик и той е за всичко.
                Гениално изпълнение, такава кола няма да си взема.
                И какво се случва, когато тоя датчик за всичко, все пак се окаже, че не е вечен?! При съвсем нормални показания за навсякъде, ще си свари мотора заради един датчик за 10лв.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #23
                  От: Проблеми с паленето на студено

                  Този двигател е с два датчика. Единият е еднопроводен и се ползва за стрелката на таблото. Другият е забит под бобината(колата няма “делко”) и е двупроводен. Дава инфо на Еку-то. И то включва и командва вентилаторите. Няма термошалтер на радиатора. Мислех си да го изключа датчика и да проверя паленето, но се опасявах компютъра да не обърка експеримента. Да не вземе да си сложи някакви примерни данни и да кара с тях. Изровил съм един резистор 10килоома, дето би трябвало да отговаря на -1,-2 градуса. Ще го изпробвам още утре.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблеми с паленето на студено

                    На ланоса ЕКУ то командва перките. Ако е с климатик ги пуща по два начина на пътва степен ги "връзва" последователно на втора паралелно.
                    Без клима ако е: има товарно съпротивление първа степен през R втора без R-то.
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблеми с паленето на студено

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Гениално изпълнение, такава кола няма да си взема.
                      И какво се случва, когато тоя датчик за всичко, все пак се окаже, че не е вечен?! При съвсем нормални показания за навсякъде, ще си свари мотора заради един датчик за 10лв.
                      Ми те по умни хора от теб са го мислили (конструктори им казват)
                      А никой не те бие да си купиш каквато и да е кола.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблеми с паленето на студено

                        Първоначално публикуван от pm03 Преглед на мнение
                        Ми те по умни хора от теб са го мислили (конструктори им казват)
                        А никой не те бие да си купиш каквато и да е кола.
                        Точно предвид това, че по-умни от мен... ако бяха по-прости, простено да им е.


                        Все тая, оказа се и че това подобие на Опел за което е темата е на почти същия принцип, аз мислех, че глупостите в тая област почват малко по-късно, моя грешка. Което не значи, че пробата с изключен датчик няма смисъл.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблеми с паленето на студено

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Нещо малко...някои неща не са така. Не съм виждал кола която да си пуска вентилаторите на радиатора, ползвайки данните от датчика който е на двигателя.
                          Няма нужда да го мериш тоя датчик(на двигателя), а просто следващият път го изключи от буксата и виж как ще запалиш. Изключен датчик, максимално съпротивление, отговаря на палене в студ. Ако запали лесно, сменяш датчика и си готов.
                          От доста години са точно така. С един единствен датчик. Тойотата ми е 1999 г с 3S-FE и също е с един датчик. Ако извадиш буксата пуска вентилаторите.Следващите години са все така. Опели след тези години, и те са така. Масово си е. Почти никой не използва вече отделни датчици за табло или терморелета завинтени за радиатора за да пускат вентилаторите.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблеми с паленето на студено

                            Първоначално публикуван от pm03 Преглед на мнение
                            Ми те по умни хора от теб са го мислили (конструктори им казват)
                            А никой не те бие да си купиш каквато и да е кола.
                            На новата лагуна пуска климатика и топли екстериорни огледала
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблеми с паленето на студено

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              .... Което не значи, че пробата с изключен датчик няма смисъл....
                              В случая (конкретния , с оглед на описаната картинка още в пост №1) тази проба наистина няма смисъл . Не че е трудно колегата за изскубне една букса за 5 сек. време .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблеми с паленето на студено

                                Не се препирайте, де. В Форума има място за всяко мнение.
                                Утре ще направя проба с резистора, да видим накъде ще тръгнат нещата. То и не останаха много варианти. Ако не е от датчика, сигурно е нещо по горивната система-регулатор, помпа, дюзи. Лошото е, че мога да правя проби само сутрин. А може би паленето директно на газ ще се оправи като оправя и бензиновото. Впрочем самодиагностиката на колата не показва записани грешки. В понеделник ще направя замерване и с мултицет на двата температурни датчика. Ако всичко е в норми ще се ходи на сервиз да мерят налягане.
                                Благодаря на всички.
                                Колата я имам от 3 зими. Само първата беше без проблем, а имаше и тогава ГИ. Тогава палеше на -20, докато завъртя ключа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X