Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно виене ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странно виене ?

    Здравейте колеги! Преди няколко седмици докато карах ферозата чух някакво виене (свирене), от дясната страна, но не можах да разбера, кое по точно вие. Виенето няма нищо общо със скоростта и оборотите. Прави го когато си го иска. Тези дни започна да го прави по-често ? Взех да се замислям и я закарах на майстор, той каза, че може да е някой лагер, но няма как да го намерим без да се счупи или се повреди нещо, защото имало много лагери.
    Днеска обаче забелязах,че първата степен на парното ми не работи.Нямах възможност за дълъг път и го тествах из града. Забелязах обаче, че при изключено парно не вие. Аз винаги я карам през зимата с работещо парно, защото хем е студено без него, хем стъклата се замъгляват.Днеска карах без парно нямах никакви проблеми, още докато го включа на около има няма 300метра започна да вие, изключих парното след около 10 секунди спря и звука, но не веднага. ?
    Не мога и да спра, когато вие и да се ослушвам от къде точно е проблема. Тръгвам да спирам и спира да вие.
    На място на парно няма проблеми (поне за сега).
    Въпроса ми е може ли вентилатора нещо да се е запушил с боклуци и да се затрудни ? Но странното е,че по някога в продължение на 15км. изобщо не вие. Понякога още на първия километър започва ?

  • #2
    От: Странно виене ?

    компресор има ли?

    Коментар


    • #3
      От: Странно виене ?

      Явно причината ти е във вентилатора на парното!Той няма как да се запуши,а по скоро трябва да се свали и да се смажат втулките или да се смени лагерче,ако има такова!!!Не съм сваля вентилатора на Ферозата докато я имах,за това само предполагам,но шумовете които описваш водят на там!!!

      Коментар


      • #4
        От: Странно виене ?

        Мотора на парното е на втулки,след смяна не кара много.Пробваи със смазване,може да кара повече,ако не с него в някоя морга.На много японски коли моторите са идентични разликата е в турбината,слагаш твоита и си ти.

        Коментар


        • #5
          От: Странно виене ?

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          компресор има ли?
          Да колега, при другите степени си работи нормално.

          Коментар


          • #6
            От: Странно виене ?

            Благодаря Ви колеги за бързите отговори !
            Ще пробвам да видим със смазването на втулките.
            И весело посрещане на празниците !

            Коментар


            • #7
              От: Странно виене ?

              Виенето може да е от лагер, но липсата на първа степен eвентуално да е от резистор. Ако лагера е износен, въртенето на моторчето се затруднява, откъдето се уврежда резистора. Понякога се вижда и малко корозия по него или по жиците.

              Коментар


              • #8
                От: Странно виене ?

                Колеги вчера извадих моторчето поизчистих го, смазах го с wd-40, но забелязах, че има луфт в него, може би е от разбит лагер ? Не можах повече да го разглобя и да видя отвътре какво става, само му смазах жиците и го поставих на мястото. Не можах да разбера тези втулки къде се намират ?
                Когато завъртя моторчето на ръка няма много инерция дали е нормално това ?

                Коментар


                • #9
                  От: Странно виене ?

                  Здравейте отново колеги ! Открих проблема от какво е. До миналата седмица радиаторът ми беше леко пропукан отгоре и имах загуба на антифриз, след като го минахме с калай и теча от радиатора спря. Вчера обаче забелязах, че когато паркирам джипа на сухо пак има теч, но не е от радиатора. И тука се свързват вече нещата - заминала водна помпа. Виенето било от него.
                  За много години !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странно виене ?

                    Да, ама не ! Пак си го има виенето
                    Вече нямам си представа от какво ще да е ?
                    При изключено парно пак вие, дали да пробвам да извадя моторчето и да карам без него ? Но според мен няма нужда, щом вие и когато е изключено парното ?
                    Последно редактирано от offroad-daihatsu; 06-01-19, 19:02.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странно виене ?

                      Без вентилатор на парното, пак ли си го има?
                      Щом шумът не зависи от скорост и обороти, значи няма как да е лагер по трансмисията
                      Съсредоточи се по-ролково-ремъчната система.
                      И моята първа степен ма парното не работи и така си е откакто съм я купил. Не ми се занимава да я оправям.
                      На кията ми във вентилатора има попаднало листо илои друг боклук и когато го включа се чува като пърпорене. Не му е сега сезона и на него, но бива почистено.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Странно виене ?

                        Без вентилатора още не съм го пробвал Сашо,
                        но си вие и при изключено парно, имали начин когато го махна да спре ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Странно виене ?

                          Е той вентилатора би могъл да вие, само ако работи.
                          Така че ако не се чува при изключен вентилатор, явно не е от него.
                          Виж там отдясно на двигателя са генератор, хидравлична помпа, не си спомням за ролки, но слушай там.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Странно виене ?

                            Че как мога да разбера дали е от тях ?
                            Таман тръгвам да спирам и спира виенето.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Странно виене ?

                              Това нещо за какво служи, как се нарича ?
                              Можели да е от него ?

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161018_131326.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5806137 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_1.png
Прегледи:1
Размер:460.1 КБ
ID:5806138

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X