Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странно виене ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Странно виене ?

    Това по спомен е филтър за изпаренията от отдушника на резервоара. На моята е премахнат.
    И без него, няма разлика.
    По темата. Пробвай да угасиш двигателя и пусни по инерция и се ослушвай. Трябва да се елиминира едно след друго
    Ако не е от двигателя, ще си покаже.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #17
      От: Странно виене ?

      Със сигурност, когато угася двигателя ще спре и звука, дори
      когато извадя на свободна и се опитвам да спирам(когато вие),
      изчезва и виенето. Но ще пробвам и с угасване да видим ко ще стане.
      Последно редактирано от offroad-daihatsu; 06-01-19, 22:07.

      Коментар


      • #18
        От: Странно виене ?

        Колеги, опитах и с угасването на двигателя - виенето си продължава и при не работещ двигател.
        Обаче забелязах, че когато е студен двигателя почти никога не вие.
        Когато си направи температурите двигателя почва и виенето.
        Сега ще сменя и термостат, защото със сегашния не прави достатъчно градуси (винаги е било така, откакто съм я купил).
        Поръчах 78 градусов.
        Можели да е свързано с охладителната система ? Имам и теч на антифриз и от един маркуч,
        когато сменям термостата ще видя и него.
        Удрям спирачки да спра и да видя под капака, спира виенето още докато спра.
        Дали има нещо в спирачките ? Но пък при спирачната система нямам никакви проблеми.

        Коментар


        • #19
          От: Странно виене ?

          Tова виене съпътствано ли е от вибрация?
          От коя страна на двигателния се чува,вибрации по педалите да се усещат?
          Имах странна случка преди около седмица,някой си беше играл с ХЪБОВЕТЕ на корозата ,десния ЗАКЛЮЧЕН при изключено предно.
          Вие + лека вибрация в педала ,звука наподобява на ЗАДЕЙСТВАНA ABS.
          Правеше го когато си поиска, при завой,на свободна на прав участък,когато му скимне.
          Направи един клип и го качи ,по лесно ще се намери проблема.
          0896 396 700 Димчо Костов.

          Коментар


          • #20
            От: Странно виене ?

            Има резон.
            Колегата казва, че се чува отдясно. Аз имам също идея, която ми хрумна покрай хъбовете. Счупена пружина на десния хъб. Така, гривната се движи свободно вътре и когато се допре до шлиците, се чува този звук. На студено не се чува, докато се загрее смазката и започне да се придвижва лесно навътре и навън.
            Аз бих ги отворил и двата. Една профилактика, винаги им е добре дошла.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #21
              От: Странно виене ?

              В скоро време ще напра клип колеги.
              Така наистина ще разберете по-добре за какво става дума.
              За примера с хъбовете-моите са капачки постоянно зацепени но не знам със сигурност
              така беше ми казал по спомен майстора, който ги прегледа преди около година-две.
              Капачките могат ли да имат пружина ?

              Мен повече ме колебае охладителната система защото за пореден път ми се случва живея в село и най близкия град до нас е на 15км. разстояние.
              И днеска когато отивах до града за втори, трети път вече почти
              на едно и също място почва да вие и след това когато си иска.
              Може би когато се позагрее и става квото става ?

              Коментар


              • #22
                От: Странно виене ?

                Сега не мога да си спомня по спецификация, дали имаше парт тайм с постоянно зацепени предни главини (капачки). За Фултайм версиите е сигурно, че ги има.
                Ако е парт тайм, има вариант да са автоматични (инерционни). Нищо сложно няма в устройството им, или поне нещо, което да не може човек да разбера как действа, като ги разглоби. Не изключвам вероятността да са инерционни и да има нещо повредено. Проучи за хъбовете
                Ако са инерционни, могат да се зацепят постоянно, но за теб това е важно, защото зацепени постоянно, ти вдигат разхода.
                Аз не бих карал с постоянно зацепени. Моята и без това не мога да я сваля под 11-12/100, дори лете. Хем с ръчни.
                Не мога да свържа виене с охладителната система по никакъв начин, освен с водна помпа.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Странно виене ?

                  Петък или събота когато я вкарам в гаража при майстора,
                  ще кажа да прегледа и дясната главина.
                  Благодаря Ви на всичките за помощта, Сашо свързват се нещата при твоят пример,
                  защото наистина когато спирам, спира и звука, значи има някаква връзка с колелото.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Странно виене ?

                    Първият ти пост беше подвеждащ и ме отвя в друга посока. Защото каза, че не се влияе от скоростта и оборотите. От оборотите, добре, но от скоростта би следвало. Дори и да не се променя като честота, то поне зависи от спрял, или в движение.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Странно виене ?

                      Да верно, не съм се изразил правилно първоначално, за което се извинявам.
                      Имах предвид, че при всякаква скорост вие, но не и при спряло положение.

                      Засега ще чакам как ще се развиват нещата докато я вкарам в майстор.
                      До тогава ако мога да направя клип ще направя.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Странно виене ?

                        Здравейте отново колеги !
                        Ето го и видетото като вие:



                        Днеска взех и термостата, чакам дами се обади майстора да го смени,
                        и каза че съм бил с капачки, повече го съмняват накладките.
                        Последно редактирано от offroad-daihatsu; 11-01-19, 16:32.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Странно виене ?

                          Сега вдигната на крик ли е, и от коя страна се чуава?
                          Не ми се струва да вие от накладки. Ако вие от накладки, ще нагорещява диска и джантата.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Странно виене ?

                            На клипа съм в движение, с паузи снимал съм само когато вие.
                            Джантите отпред и двата бяха нагорещени.

                            В гаража на майстора имаше нива в ремонт, чакам ред,
                            утре или неделя трябва да я вкарам ферозата.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Странно виене ?

                              Да направим рекапитуклация. Виенето се появява произволно. няма логика.
                              След натискане на спирачки?
                              Ако след натискане на спирачка продължава, няма общо с дискове и накладки.
                              Отиваме към лагери на главини. Но защо вият от време на време, а не постоянно.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Странно виене ?

                                Да появява се за първи път на около 15 тия километър,
                                и след това когато си поиска, при натискане на спирачки, докато спра, спира и виенето.

                                След теста с угасването на двигателя и продължаването на шума след това, поне
                                вече знаем, че не е свързано с двигателя.
                                При виенето, сина ми, който сядаше на дясната седалка, вика че е усещал звука
                                не пред него (под капака), а под краката му. Със сигурност вече е свързано нещо с колелото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X