Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет при избора на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет при избора на джип

    Здравейте, от доста време чета форума и най-накрая дойде ред и аз да пиша.
    Става дума за следното:
    Трябва ми джип, който да е бензинов, автоматик, 4х4 и най-вече да може да дърпа ремарке с лодка около 3,5т. ( и от време на време да се катери до едно забравено от бога село по черен път)
    Оттук обаче идва драмата , харесах няколко, но колкото повече чета за тях толкова повече се отчайвам. Първо все още не съм наясно дали е задължително в моя случай да има бързи и бавни?
    Харесаните от мен модели бяха : Гранд Чероки 4,7 quadradrive, но след много четене не съм много убедена, че това е колата.
    Chevrolet Trailblazer 4.2 ( бил се много чупел а части няма...или са майка си и баща си)
    Форд Експлорер 4,6 , за него нямам много мнения които да съм чела, само заради факта, че е форд.

    Та както виждате можете да добиете представа какво търся горе-долу. И не на последно място да кажа, че бюджета ми е около 10000-11 000 лв макс.
    Благодаря предварително за мненията

  • #2
    От: Моля за съвет при избора на джип

    10 бона.......3.5 тона да влачи......да не се троши и да е евтин за подръжка.......тия ги изяде рьждата май,не всичко може да влачи 3.5 тона,тук е проблема.

    Това с бензина искам да го разбера защо така,газчица ли ще се слага?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет при избора на джип

      Да, газ ще се слага...
      А относно това за бюджета, всеки се разполага според чергата си. Аз искам да знам има ли такова животно, каквото търся а ако бюджета беше поне 3 пъти повече и аз знам какво да взема

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет при избора на джип

        ML 430, 500,55 въпреки, че не съм им фен.
        8)

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет при избора на джип

          Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
          ML 430, 500,55 въпреки, че не съм им фен.
          ML 320 бензин e по-разпространен и малко по-човешки за поддръжка. 220 коня е, фултайм е, има бавни и рама и сравнително добро поведение на асфалт. Не си взимай рядко срещан по нашите ширини автомобил, освен ако не си маниячка (визирам Форда и Шевролета).

          Другото за което се сещам е Паджеро Спорт 3,0 бензин. Но там ще е драма намирането на неизгнила бройка.

          За твоите изисквания мисля, че е добре да има бавни. Най-малкото заради маневриране по криви места с лодката, а и на черен път по-добре да ги има.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет при избора на джип

            Разгледайте раздела за продажби, има много добро Гранд Чероки 4.7 с газ. Паджеро Спорт няма фултайм.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет при избора на джип

              Eдна анатемосвана марка предлага нещо двутонно, което може и да свърши работа ако се намери читава бройка - Ссанг Йонг Рекстън бензин.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет при избора на джип

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Eдна анатемосвана марка предлага нещо двутонно, което може и да свърши работа ако се намери читава бройка - Ссанг Йонг Рекстън бензин.
                Rexton 2 3.2 е фултайм без бавни, което не е добър избор ако ще се дърпа нещо.

                ... но за возене си е 6 !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет при избора на джип

                  Mислим, че си се обръкАл! по-скоро е парттайм с бавни. Даже има и ESP. Справка - плевенска обява в мобилето 3.2 Лукс.

                  П.П. Лапсус калемус - исках да кажа TOD с бавни.
                  П.П.П. От W-тата има и само на задно 2WD.
                  Последно редактирано от коко келеша; 21-12-18, 16:12.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет при избора на джип

                    На МЛ му дават 3.5 тона по документи и бензиновите 8ци имат прилична тяга.
                    8)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет при избора на джип

                      Всичко добре, но като гледам набелязаните, нещо американско се търси.
                      Т.е. добре е да се развърже лаф с Дядо Владо, и от там нататък да се избира.
                      Гледам има примерно Дуранго с 5,9 мотор в мобиле...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет при избора на джип

                        Цецо, ти що купи Мусо?

                        П.П. Колко хамерикански боклука требе да си купи, та да има некой в движение, докато другите са в бокса? Все пак има и само 10к лева за бюджет.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет при избора на джип

                          Тундра
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет при избора на джип

                            Задължително да има бавни.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет при избора на джип

                              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                              Тундра
                              За 10К лева? Къде е?
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X