Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансибирска магистрала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трансибирска магистрала

    Някой знае ли разписанието на влаковете или ако има сайт на РДЖ да ми го сподели?

  • #2
    От: Трансибирска магистрала

    Имат сайт:
    https://www.transsiberianexpress.net/rus/
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Трансибирска магистрала

      И сайта на железниците им(РЖД) - http://www.rzd.ru
      За точно разписание, трябва да се гледа в частта за закупуване на билети.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Трансибирска магистрала

        А дали някой знае може ли да се купи абонаментна карта за определен период - месец, година... и може ли чужд гражданин да ползва такава. Т.е. въпроса е може ли да платиш някакви пари и да слизаш и да се качваш от Москва до Владивосток когато ти е кеф? Чисто любопитство ме гложди
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • #5
          От: Трансибирска магистрала

          Едва ли... Ще е доста скъпо, а и безсмислено. Никой не пътува по няколкостотин километра ежедневно, та какво остава за хиляди километри.

          От друга страна, само за сравнение, годишна карта за всички жп-линии в Германия(важи и за част от другите видове масов обществен транспорт, автобуси, метро и пр.), струва над 7000 евро на година. И има хора, които наистина я ползват. (Между другото, притежанието на такава карта носи намаление на застраховката на лично МПС).
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Трансибирска магистрала

            В сайтовете по-горе показва цена за еднопосочен билет около 400 лв за Москва-Владивосток,а от българска агенция ми искат 2000 лв голяма разлика.Дано се появи някой,който скоро си е купувал подобен билет от гишето направо.

            Коментар


            • #7
              От: Трансибирска магистрала

              Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
              В сайтовете по-горе показва цена за еднопосочен билет около 400 лв за Москва-Владивосток,а от българска агенция ми искат 2000 лв голяма разлика.Дано се появи някой,който скоро си е купувал подобен билет от гишето направо.
              Именно! Разликата е покъртителна и миналото лято по същия начин реагирах. Все още ми е в "to do" листа и се надявам някой ден да го направя. Следя.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Трансибирска магистрала

                Още по СССР време имаше драстична разлика на билетите за чужденци и съветски граждани. Да не сте попаднали на това разминаване? Също така имаше огромна разлика между плацкарт и купе първа класа. Едното е общ вагон, а другото доста по-комфортно за пътуване. До тук разликите в СССР между най-евтиния и най-скъпия вариант Москва - Ленинград можеха да достигнат до над 10 пъти това ако сравнявате само седящ за съветски гражданин спрямо първа класа спално купе за чужденец. Е сега може да няма зарлични цени за чужденци и свои граждани, но пък съм сигурен, че всеки макар и леко по-комфортен вариант става много по-скъп.

                Също може би стравнявате цената между екскурзия и просто билет. Напишете в някоя търсачка "экскурсии по транссибирской магистрали" и ще видите едни съвсем други цени. При екскурзиите е предвидено спиране по градовете и разни други екстри. Включително може да е включен и тур покрай Байкал по старото трасе, от преди построяването на иркутското водохранилище.

                Коментар


                • #9
                  От: Трансибирска магистрала

                  Разбира се,че има разлики в това дали е със спирания или екскурзии.Аз говоря за гол билет между Москва и Владивосток.В няколко руски сайта дава цени от 200-до 390$ за втора и трета класа.Оферта от днес за втора класа за същия този маршрут (около 6-7 дни трае пътуването) 2000+лв. Разликата е в пъти.За една 20-30% надценка съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трансибирска магистрала

                    Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                    Разбира се,че има разлики в това дали е със спирания или екскурзии.Аз говоря за гол билет между Москва и Владивосток.В няколко руски сайта дава цени от 200-до 390$ за втора и трета класа.Оферта от днес за втора класа за същия този маршрут (около 6-7 дни трае пътуването) 2000+лв. Разликата е в пъти.За една 20-30% надценка съм съгласен.
                    Наистина ли искаш да си причиниш това приключение?
                    И ако да - защо?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трансибирска магистрала

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Наистина ли искаш да си причиниш това приключение?
                      И ако да - защо?
                      Замислям обиколка на земята.Това ще бъде част от маршрута.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трансибирска магистрала

                        Я да се абонирам...
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трансибирска магистрала

                          Когато ангажираш туристическа агенция, всичко е двойно и тройно. Нормално е. Трябва ти валидна руска виза, без която мисля, че няма да можеш да си закупиш билет. Разбиранията за руснаците за класата на влака са доста различни от нашите. "Лукс" е двуместно купе с всички екстри. Едва ли в транссибирския ще има такова нещо, понеже там са спални.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трансибирска магистрала

                            Обратното е-без билет(и покана) няма виза.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трансибирска магистрала

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              А дали някой знае може ли да се купи абонаментна карта за определен период

                              Не, защото маршрутът е само с резервации, дата, час, койка.


                              Това е сайт на посредник (има малко надценка, билетите се пращат до която искаш точка на земното кълбо), през който могат да се правят резервации директно до крайната точка или на порции (разделяш маршрута на етапи ако искаш да посетиш отделни градове и взимаш отделни билети)
                              https://trains.realrussia.co.uk/transsib/?refp=15


                              Доколкото знам разписанията се дават само в Московско време. Ако искаш цена без надценка, само на място от гишето. Може и от сайта на руските железници, но репутацията им не е добра и ако се загуби билета или има някакъв проблем си глас в пустиня ... Иначе системата за билети е комтюпъризирана и на гарата може да си вземеш билет за всеки маршрут в Русия. Имат и т.н. "сервиз центр" който е нещо като ВИП гише, срещу 100 рубли.


                              Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                              В сайтовете по-горе показва цена за еднопосочен билет около 400 лв за Москва-Владивосток,а от българска агенция ми искат 2000 лв голяма разлика.Дано се появи някой,който скоро си е купувал подобен билет от гишето направо.
                              Цената много зависи от датата на пътуването. Ако някой е цъкнал в момента на уебсайта да провери цените и е излязла цена за пътуване по коледа, спокойно цената може да е три пъти по-голяма отколкото ако се избере дата на пътуване идната пролет. Има също бърз и бавен влак, с различни цени. Бавните са с трицифрени номера.

                              Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                              Обратното е-без билет(и покана) няма виза.
                              Чувал съм нещо че искат хотелски резервации, не просто билет.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X