Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансибирска магистрала

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трансибирска магистрала

    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение


    Чувал съм нещо че искат хотелски резервации, не просто билет.
    Искат резервация за хотел,когато ще нощуваш някъде.Конкретно в този случай,ще се нощува във влака и след това се излита от Владивосток.Руските туристически визи са много кофти,защото се издават според туристическият ти маршрут.Къде ще се спи,колко дни и т.н. и визата се издава от определения от теб(програма) период.Примерно за 8 дни и после трябва да те няма,защото се явяваш без виза.
    Имал съм иранска виза която си е 30 дни,когато си искаш влизаш и си тръгваш в рамките на тези дни.Явно руснаците искат да им е малко по-изяснена обстановката откъм престоят ти там.

    Коментар


    • #17
      От: Трансибирска магистрала

      Доста сложна постановка, доколкото чета...Премисли пак...
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Трансибирска магистрала

        Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
        Още по СССР време ...
        По-интересното беше, че билети просто нямаше. "Все забронировано". Па влаковете пътуват полупразни. Като извадиш бутылка болгарского "Слынчав удар" или стек "Вье-Тье" оказывается, че можно из квоты обкома Партии да ти дадат. Няма да се учудя и сега да е нещо подобно.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Трансибирска магистрала

          Те и при полетите имат една такава шашава практика тия...бройка места, заделени за "правоимащи", които ако решат да пътуват, винаги да има места за тях. Съответно-продават ги на черно когато е сигурно, че няма да се появи никой от правоимащите. До ден днешен си е така.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Трансибирска магистрала

            Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
            Обратното е-без билет(и покана) няма виза.
            Сигурен ли си? Я пак?
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • #21
              От: Трансибирска магистрала

              tutu.ru за ЖП и други билети.

              За виза съветвам услугите на туристическа агенция. Доплаща се допълнително, но си заслужава. Знаят си работата и правят всичко достатъчно бързо. Анкета на руския сайт за визи така или иначе трябва да се попълни лично.

              Коментар


              • #22
                От: Трансибирска магистрала

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Сигурен ли си? Я пак?
                Ако знаеш как да си взема една туристическа виза за Руската федерация,без да се налага да доказвам целта за пътуването си,може да ми я споделиш,ще съм много благодарен.

                Коментар


                • #23
                  От: Трансибирска магистрала

                  https://rzd-online.ru/kupit-zhd-bile...a-vladivostok/
                  only 4 x 4,sim AWD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трансибирска магистрала

                    Добре, има ли вариант да си качим мотори до Владивосток? Идеята е да се върнем с тях. Може и обратен план.

                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трансибирска магистрала

                      Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                      Ако знаеш как да си взема една туристическа виза за Руската федерация,без да се налага да доказвам целта за пътуването си,може да ми я споделиш,ще съм много благодарен.
                      Отиваш в руския център на Шипка 6 в София. Там има агенция, вляво от входа. Казваш какво искаш и ти вадят виза. Без да се налага да доказваш нищо.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • Sasho74
                        Sasho74 коментира
                        Редактиране на коментар
                        На ул. "Шипка" №36 е руския център

                    • #26
                      От: Трансибирска магистрала

                      Аеротур се казва агенцията

                      Изпратено от моят Redmi 5 с помощта на Tapatalk
                      Марин Райковски

                      Коментар


                      • #27
                        От: Трансибирска магистрала

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Отиваш в руския център на Шипка 6 в София. Там има агенция, вляво от входа. Казваш какво искаш и ти вадят виза. Без да се налага да доказваш нищо.
                        То това е ясно,че ще ползвам фирма и няма да ходя да се тръшкам пред консула да му доказвам каквото и да е.И продължавам да съм на мнение,че същите тези фирми ще те представят пред консула с някакви аргументи,макар и формални.Щом на база искането ти за виза се издава и самата тя.Не е просто така-за колко дни искаш!?на ти!Чувал съм,че се отбелязва от къде влизаш и къде излизаш,кой ГПП.
                        Опита ми с издаване на Иранска виза се сведе до там,при разговор с консула,той да протече така:Искам да пътувам за Иран-За колко време искаш виза,за 30 или 90 дни?Едното беше 50 другото 70 в някаква валута и избрах първото,че по евтино ми седна.Толкова,това беше разговора!Влизаш си от където и както си искаш и си седиш колкото си щеш-до 30 дни!Не мисля,че с руснаците се минава ей така на пазарлък!
                        Но акцента на темата не беше по издаване на визата,а по транспорта с влака.

                        Коментар


                        • #28
                          От: Трансибирска магистрала

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          А дали някой знае може ли да се купи абонаментна карта за определен период - месец, година... и може ли чужд гражданин да ползва такава. Т.е. въпроса е може ли да платиш някакви пари и да слизаш и да се качваш от Москва до Владивосток когато ти е кеф? Чисто любопитство ме гложди
                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Едва ли... Ще е доста скъпо, а и безсмислено. Никой не пътува по няколкостотин километра ежедневно, та какво остава за хиляди километри.

                          От друга страна, само за сравнение, годишна карта за всички жп-линии в Германия(важи и за част от другите видове масов обществен транспорт, автобуси, метро и пр.), струва над 7000 евро на година. И има хора, които наистина я ползват. (Между другото, притежанието на такава карта носи намаление на застраховката на лично МПС).
                          Това, че немската е 7000 евро не значи, че и руската ще е толкова, може и 700 да няма... не знам, затова питам.

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          Не, защото маршрутът е само с резервации, дата, час, койка.
                          Именно - това е билет за конкретен влак и конкретен маршрут. Идеята ми е да се качваш и слизаш според разписанието в оникновените влакове от град до град. Пътувах преди доста години от София до Кавказ и обратно с влак. Имам не-лоши спомени, даже напротив. Тогава нито за Байкал, нито за Владивосток съм мислил, но по-късно ми се зароди подобна идея - качваш се във влака, пътуваш 5-10-20 часа, както се връзва, наспиваш се, слизаш където ти е интересно, после следващия влак и така. Разбира се и с пари в джоба става, без абонамнтна карта.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #29
                            От: Трансибирска магистрала

                            Доста късно, но да се включа и аз.
                            2012та пътувах Москва - Пекин с Транс-Монголската - до Байкал и Иркутск са заедно с Транс-Сибирската, след това завива през Монголия към Пекин. Има и Транс-Манчурска, през Манчурия пак до Пекин.
                            Билета си взех от realrussia, излезе ми около 100 паунда по-скъпо, отколкото на гише, но от друга страна неимоверно много улесни визата. Във влака срещнах само чужденци - закачат руски вагони с руснаци най-отзад, но не пускаха много да се омешваме с тях Почти всички бяха взимали билета през агенцията.
                            Има опция да се вземе частично, да речем Москва - Екатеринбург, Екатеринбург - Иркутск и т.н. и да се прекарва известно време на места по пътя. Като цена не излизаше кой знае колко по-скъпо от един билет от началото до края.
                            6 дни и 6 нощи беше до Пекин, но беше едно от най-интересните ми пътувания. Срещат се невероятни хора! Комфортно е, а ако се сприятелиш с някой от 1ва класа може да ползваш и баня

                            Иначе самото пътуване беше Лондон - Москва самолет, Москва - Пекин с железницата, Пекин - Сидни самолет, Сидни - Cairns 3000км на стоп, обратно до Пекин самолет, 1 седмица из Китай с вклакове, Пекин - Москва - Лондон самолет (:

                            Коментар


                            • #30
                              От: Трансибирска магистрала

                              Първоначално публикуван от MoridinBG Преглед на мнение
                              ..
                              Иначе самото пътуване беше Лондон - Москва самолет, Москва - Пекин с железницата, Пекин - Сидни самолет, Сидни - Cairns 3000км на стоп, обратно до Пекин самолет, 1 седмица из Китай с вклакове, Пекин - Москва - Лондон самолет (:
                              Че това си е за книга!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X