Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Webasto Thermo top C

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Webasto Thermo top C

    Webasto Thermo top C има таймер на таблото за пускане и дистанционно Т80 мисля с два бутона.

    Мога да я пусна от таймера и там се вижда че работи, но когато я стартирам от дистанционното таймера е без индикация. Та как да разбирам че съм успял да я стартирам от дистанционното? Примерно мога ли да хвана от някъде по печката захранване за светлодиод в работещ режим да свети?
    Biagini Passo Powered By VW Syncro

  • #2
    От: Webasto Thermo top C

    На моята е само с дистанционно от по-стария модел и след като я стартирам започва да мига индикацията на дистанционното. Ако е висока температурата отвън или нещо друго поради което не е започнала да работи( примерно паднал акумулатор) индикацията изгасва, което означава, че печката не се е стартирала успешно. Според мен това е достатъчна индикация за работа на печката.

    Коментар


    • #3
      От: Webasto Thermo top C

      Моето обаче ми се стори че и без да я стартира пак си мигаше. Ще го пробвам.
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #4
        От: Webasto Thermo top C

        При мен също мига по време на работа. Миналата зима имаше проблем със свещта и въпреки, че печката не стартираше, пак мигаше.
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          От: Webasto Thermo top C

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          При мен също мига по време на работа. Миналата зима имаше проблем със свещта и въпреки, че печката не стартираше, пак мигаше.
          За това говоря, след натискане на бутона си мига, без значение дали изобщо е имало връзка с печката.
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #6
            От: Webasto Thermo top C

            При мен определено осъществяваше връзката, но печката влизаше в някакъв авариен режим и след 10-тина минути опити да запали, всичко приключваше. Лампата обаче продължаваше да си мига до края на зададения период на работа, който съм настроил на един час. Та според мен няма постоянна обратна връзка , която да ти показва какво точно се случва. Не съм пробвал какво ще стане ако колата е твърде далече за да сработи дистанционното, но все пак го натисна. Може би пак ще си мига един час и накрая ще изгасне
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              От: Webasto Thermo top C

              При мене няма настройка за зададен период на работа, защото нямам таймер. Обаче когато работи си мига индикацията и като стигне 60 градуса на антифриза се изключва сама и индикацията ми изгасва.

              Коментар


              • #8
                От: Webasto Thermo top C

                Печката си е голяма екстра, много съм доволен.
                Дистанционното обаче, дали е направило контакт с колата или не, все си мига докато не му изтече зададения период.
                Biagini Passo Powered By VW Syncro

                Коментар


                • #9
                  От: Webasto Thermo top C

                  Това, което искаш да направиш, е постижимо, и ми е една задачка, която ще реша в по-топло време. Също имам таймер и дистанционно - но Т70. Таймера не индикира работа на печката, ако е пусната с дистанционното. Дали е запалила печката, или не, индикатора на дистанционното си мига, колкото време е нагласена да работи печката. Може да се спре мигането с бутона на дистанционното.

                  От модела Телестарт Т90 нагоре са с обратна връзка, и на самото дистанционно можеш да видиш, дали печката е запалила, или не.

                  След три неуспешни опита за палене печката излиза в авариен режим, и има процедура за излизане от него.
                  Самото дистанционно може да се програмира колко време да държи печката запалена със стъпка от 10 минути за време от 10 до 60 минути.
                  Можеш да минаваш в режим "отопление" или "вентилация".
                  Съветвам те да ползваш дистанционното от разстояние поне няколко метра и да не гасиш печката от бутона на дистанционното, ако си в колата.

                  Я да видя какво ти е дистанционното, макар че съм почти сигурен, че е същото като Т70.
                  То май няма принципни разлики между двете.
                  Последно редактирано от Veni1; 16-01-19, 12:29.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Webasto Thermo top C

                    Т80 - общо взето съм го нагласил на топло, на 30 мин.

                    Защо да не я гася от дистанционното? Така или иначе от него трудно я гася, пускам ръчно от таймера запалване и след това гасене за да спре. Случвало се е обаче да запаля двигателя с работеща печка, това проблем ли е?
                    Biagini Passo Powered By VW Syncro

                    Коментар


                    • #11
                      От: Webasto Thermo top C

                      Не, идеята е да не ползваш дистанционното от малки разстояния между него и антената, че сигнала от дистанционното е доста силен, и се замотва приемника нещо.
                      После трябва да се ресетира.

                      Ти схема на вебастото нямаш ли - там можеш да се ориентираш къде да вържеш един светодиод за индикация.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X