Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки витара дизел,въпросче?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки витара дизел,въпросче?

    Колеги ,на път съм да си закупя витара дизел КБ 1997г,та да попитам този двигател на пежо ли е ,или на мазда,благодаря предварително
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Сузуки витара дизел,въпросче?

    На Пежо е.
    ПП: И е по-добрият вариант.
    Последно редактирано от TigerHunter; 20-12-18, 22:12.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки витара дизел,въпросче?

      Мерси,колега,освен за ръжди,на бомбетата,и отдолу,за какво друго да гледам което би ми създало проблеми за в бъдеще.

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки витара дизел,въпросче?

        Мотора е пежо това е добре ... но маховика е двумасов -демпферен- и се използва само при пежо-витара т.е. малко бройки. Не искам да те плаша ама провери цената на маховика преди покупката. Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки витара дизел,въпросче?

          Тоя няма турбо.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки витара дизел,въпросче?

            Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
            Мотора е пежо това е добре ... но маховика е двумасов -демпферен- и се използва само при пежо-витара т.е. малко бройки. Не искам да те плаша ама провери цената на маховика преди покупката. Успех.
            Това не е комънрейл мотор. Стария 1.9 без турбо както е написал и колегата. Доста слаб за Витара, даже по - слаб от Маздовия мотор. За сметка на това - вечен.
            Панайот Бърдарски
            0887 60 77 22

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки витара дизел,въпросче?

              Явно собствениците на такива (испански) Витари не са офроудаджии затова и няма мнения за тях тука.

              Тези двигатели са древни - освен на Пежо се вграждат и в един куп стари модели на Ситроен.
              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                Чак древни не са. От 80-те години на миналия век. И са от последните, преди масовото навлизане на директното впръскване и електронното управление.
                Конкретния ако е 1,9 е или 65 или 71к.с.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                  1.9 D е вероятно, макар че не знам дали чист дизел се слага на Витара. По спомен на Витара монтират 1.9 TD. Не помня конете, но 75 ми се върти в главата. Би трябвало да е турбо, но без интеркулер. Въздухозаборника на предния капак е бутафорен. Няма кулер под него. Тези двигатели (XUD-9) са едни от най-идиотоустойчивите и здрави дизели, правени някога. Монтира се и на различни модели бусове и камиончета на Фиат. По-слаб е от маздовия като коне, но е по-еластичен, по-здрав и по-лек от оня огромен маломощен туч с бъгава електроника и помпа с ел. управление. Аз бих го предпочвл в пъти, защото имам Кия с маздовия струг. Два маслени филтъра и 6 литра масло, в сравнение с 4 на Пежото. Освен това, спокойно може да му се бъзне помпата и да се намери място за примерно паджеров кулер.
                  Относно демпферния маховик, не съм сигурен дали има комбинация от този мотор и двумасов маховик.
                  Витара да е изключение...
                  За 2.0 HDi, по бих повярвал, макар че пежо 306 е без, Ксантията е без, но 307 и С5 са с демпферни.
                  Последно редактирано от TigerHunter; 21-12-18, 18:51.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                    Няма какво да гадаем , тука ги има всички Витари...https://www.auto-data.net/bg/suzuki-vitara-model-1892.


                    п.с. ,,,,,то е спам .... но..... тия демпферни маховици кой злодей ги е измислил.....дяволска работа - за пари направена
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                      То това хубаво е писано, но Витара TDI няма.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                        Аз карам пежо 406 2.0 hdi 109 коня и като сменях съединителя се бях приготвил за смяна на демпферен маховик, но се оказа че жабаря преди мен го е сменил с твърд. Голям зор докато открия от каква кола е, оказа се че е от ксантия 2.1 мисля че е td,и до сега си карам с него и няма проблем, мисля че и за витарата може да се направи тая магия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          То това хубаво е писано, но Витара TDI няма.
                          .... Гледам че има някакъв който го пишат 90 коня (срещу 75 на другите , а атмосферния е 68 коня) , но може да е печатна грешка....
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                            Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
                            Аз карам пежо 406 2.0 hdi 109 коня и като сменях съединителя се бях приготвил за смяна на демпферен маховик, но се оказа че жабаря преди мен го е сменил с твърд. Голям зор докато открия от каква кола е, оказа се че е от ксантия 2.1 мисля че е td,и до сега си карам с него и няма проблем, мисля че и за витарата може да се направи тая магия.
                            При Витарата би трябвало по-другояче да стоят нещата . Най малко мотора е надлъжно разположен , скорости,кожуси и пр. са различни ....и едва ли нещо освен съвсем необорудван двг. от пежо-ситроен би станало...
                            Последно редактирано от nbajani; 21-12-18, 21:12.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сузуки витара дизел,въпросче?

                              Има Витара с 2.0 HDi. Тя е 90 коня. Но не е 1.9. XUD-9 TE е 90 коня 1.9 но няма къде да сложат интеркулера.
                              Това е писано от българи, за които всички турбодизели с интеркулер са ТДИ.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X