Обява

Свий
Няма добавени обяви.

79 3 L нова занимава...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • сега гледам че SC имат и от мекинкото, иначе при мен е китайско също. Silent Coat NI6 - Sound Isolator е звукоизолационен материал на базата на полиетиленова пяна със затворена структура. Водоустойчив и самозалепващ с добри термоизолационни свойства. Препоръчва се залепване директно върху метални, боядисани или пластмасови повърхности - под, покрив, врати. Подходящ за употреба в комбинация с битумни материали. Работна температура: - 40 до 70° C
    Поръчах 6м2 за 225 лв от ТМЕ.
    TLC 200 V8
    TLC LJ79
    Toyota Prius2

    Коментар


    • Вот такая хуйня

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-03-24_22-06-13.jpg
Прегледи:473
Размер:319.1 КБ
ID:6577410
      Прикачени файлове
      TLC 200 V8
      TLC LJ79
      Toyota Prius2

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        С такова си затварях вратите на теракана след кадо сменях говорителите и констатирах ,че найлона ,който пази кората от прах го няма. МОето го взех от приятел ,който има фирма за ОВК и имаше голям избор, лепне здраво и после няма махане. Все още имам две ролки , но няма слагам на задните врати ,защото прекалих с дебелината и ми е трудно после да сложа корите.

    • Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Ground Zero не е лошо, но е тънко и скъпо. Скоро правих един Дефендър, над него сложих оше една пореста шумоизолация и стана добре.
      Аз си внасям от Китай копие на Дайнамат(на много по-добра цена), но съм го свършил. Над него нищо друго на слагам.
      След месец-два ще имам.
      За мен важното е като е полага да не се оставят никакви пролуки. Шумът е коварен и минава през всяка дори и най-малка пролука.
      Те реално всичките битуми за шумоизолация са на бутилова основа и разликата е само в дебелината. Там китаеца според мен няма какво да обърка, но и там цените на са приятни, доста време гледах и се чудех и накрая си взех сайлън коут от авител от най-тънкият и на промоция.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • kalibbg
        kalibbg коментира
        Редактиране на коментар
        Майстор тапицера ми каза да съм видел Изолайн, въпреки че за мен е късно вече защото поръчах
        http://www.isoline.bg/продукти/изолация-за-автомобили/
        Цените им са от 8 до 22 лв на м2

        http://isoline.bg/wp-content/downloa...ATION_2018.pdf

      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Да ама това трябва да се сложи върху изолацията на битумна основа, или само с това мислиш да караш? Бтв, не знам какво лепило имат тези микропорести изолации, но веднъж залепи ли на чиста и гладка повърхност е голям зор да се махне.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Нищо свръхестествено не е лепилото. Това, което лепиш, е пластично и е един от факторите, заради които лепилото се държи така - почти нямаш начин да го "натовариш" правилно за да тръгне да се отлепва.

        Почти всички "гумени" двойнолепящи са с подобно лепило. Реално е течност с много голям вискозитет, поради което се лепи почти върху всички повърхности. Тънкостта е да се направи достатъчно температуроустойчива и достатъчно химически устойчива, за да си седи на мястото без да се размеква, изпарява или разтича.

        А ако си намазал основата с грунд за такива (реално същото или много подобно на грунд за пластмаси), вече и с теслата не могат да се махнат. Тогава хващат и върху полипропилен и полиетилен дори. Така ще си обработвам пластмасовите кори утре.

    • Да, лепя гъ върху битумната изолация на пода, иначе на тавана ще е само то. Когато дойде време за махане се маха със сух лед (а откъде да го взема )
      TLC 200 V8
      TLC LJ79
      Toyota Prius2

      Коментар


    • Някакъв конкретен опит с Isoline някой има ли? Че утре започвам моето возило. Всички кори отвътре с 6мм, таван и под с 10мм. На пода половината (в ниските места) мисля да е залепено на мокета, а само по високите на пода. Някой да се е балтавил с такъв вариант?

      Оригиналното кече, залепено отдолу на мокета, никой не може да ме накара да го "монтирам" обратно.

      Защо мисля да е лепен на мокета по ниските части - защото се опасявам от задържане на вода, а пода си има съответните оребрения и каналчета за да я отвежда до определени места с тапи. Може и да е безпочвено (по пода има сумарно 2кв.см следи от ръжда, които ще обработя, като даже за "корозия" не може да се говори), та затова питам. Най-лесно е направо ба наплющя пода с такова, но дали е най-добре? Мокета е реално непромокаем, направих и някои "подобрения" по него в краката на шофьора - сега е с допълнителен слой от около 4-5мм полиуретан за автостъкла, който е абсолютно невъзможно в близките поне 10 години да пропусне нещо или да се отлепи от мокета.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • И аз имах твоите притеснения и мислех твоя вариант за лепене на мокета ,но мокета ми е компроментиран и в крайна сметка го залепих на пода като оставих дупки там където са тапите .Тези дупки ги изолирах с незалепяща изолация и отгоре с алуминиево самозалепящо фолио ,нещо като ревизионни отвори .Догодина ,живот и здраве ,ще ги ревизирам .

        Коментар


        • kalibbg
          kalibbg коментира
          Редактиране на коментар
          за мокета мисля че намерих решение с нов мокет....

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X