Обява

Свий
Няма добавени обяви.

79 3 L нова занимава...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: 79 3 L нова занимава...

    Колко е сигурно , че е 4степенна (ръчна) кутията ?
    Едната ми 70ка е от 85та , другата 89... и лайт и хеви дъти....все са с по 5 ръчни скорости. Или съм пропуснал , че е автомат.
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • #77
      От: 79 3 L нова занимава...

      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
      Колко е сигурно , че е 4степенна (ръчна) кутията ?
      Едната ми 70ка е от 85та , другата 89... и лайт и хеви дъти....все са с по 5 ръчни скорости. Или съм пропуснал , че е автомат.
      Натурална ръчка... 4 степенна.. Пробвах във всички посоки...
      LJ79 standard са с 4 степенни... Не съм огледал още дали има парно.. Но като смъкна таблото ще се види

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190128-205323.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5808032
      Последно редактирано от kalibbg; 28-01-19, 19:57.
      TLC 200 V8
      TLC LJ79
      Toyota Prius2

      Коментар


      • #78
        От: 79 3 L нова занимава...

        имат ли заменяемост 5-степенните да търся такава или е крива работа.
        На първо четене двигателчето ми харесва как го тегли... но си носи 5-та скорост....
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • #79
          От: 79 3 L нова занимава...

          Търси си. Трябва да стане. А и турбо скоро ще му сложиш...Апропо един 1KZ-T ще и пасне като пестница на врат. Ама се влиза в инвестиции...
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #80
            От: 79 3 L нова занимава...

            Малко безплатни съвети относно развитието.
            Турбинирането на този двигател ще иска работа и подход. Например помпата да храни правилно във всички режими без зад теб да правиш черна диря или да се налага да караш между бензиностанции. Отделно турбинирането на предкамерен дизел (от онези години) иска малко допълнителни неща, ако искаш да си я караш някакво време, а не да е за пазара.
            1KZ-T е най-добре да се търси от Рънер 3то поколение по ред причини - заводски е с механична помпа, в Косово има колкото искаш и за разлика от моргаджийте тук можеш да се разбереш за нормални пари. Най-добре е да се вземе с кутията (R150, 5-степенна).
            Аз бих търсил тойотовски бензинов двигател. 2.7 (150к.с.) или 3.4 V6. Особено втория ще се намери лесно от 9х серия, също с кутия и т.н.

            В тази връзка - познат руснак ми показа интересен проект точно с такава тойота преди година - мотор 1kd от 120ка (с чип от тойота = 200к.с.), съответно с 6ст. ръчка и full-time раздатка с блокаж+торсен от същата кола. Мостове от 80тка (с 3.7 ГП), но предния се обръща, което е сериозна занимавка (правено е в България). Крайният резултат е отлична динамика, разход и така мечтаните 2000 оборота при 120-140км/ч.

            Коментар


            • #81
              От: 79 3 L нова занимава...

              Малко разходих жирафа и глейте кво се закачило

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0485.jpg
Прегледи:1
Размер:760.9 КБ
ID:5808102

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0487.jpg
Прегледи:1
Размер:622.6 КБ
ID:5808103
              ----
              Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк

              Коментар


              • #82
                От: 79 3 L нова занимава...

                Ся кажи че ще сваляш и купето от шасито
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: 79 3 L нова занимава...

                  Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                  Малко разходих жирафа и глейте кво се закачило

                  [ATTACH=CONFIG]980289[/ATTACH]

                  [ATTACH=CONFIG]980290[/ATTACH]
                  ----
                  Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк
                  Яаа...Нима ще сменяш Хашзета с този ?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #84
                    От: 79 3 L нова занимава...

                    Тц. Тва е дълбок резерв.
                    Навъртял е 100-тина хиляди мили /сухопътни /.

                    ----
                    Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк

                    Коментар


                    • #85
                      От: 79 3 L нова занимава...

                      Кутията е G40, а G52 е петстепенната за този модел... Има я по хайлуксовете от ония години... Като минах през всички мисли, по скоро ми се върти в главата да го възстановя в оригиналния му вид /с изключение на големия резервоар, лебедка и някоя и друга дреболия/. Така или иначе достатъчно напомпах 200-цата.... ако ми трябва див офроуд ще съм с нея..
                      Даже я намерих ребилдната в щатите http://www.ez4x4.com.au/toyota-hilux...yn65-gearbox-t
                      TLC 200 V8
                      TLC LJ79
                      Toyota Prius2

                      Коментар


                      • #86
                        От: 79 3 L нова занимава...

                        Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                        ....да го възстановя в оригиналния му вид ...]
                        Това би било най-доброто и финансово съобразно решение. Така или иначе ще я продадеш след някоя друга година...

                        А най-добре да я реставрираш в стил Руси, но тази кола като гледам трябва да се пръсне на съставни части.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #87
                          От: 79 3 L нова занимава...

                          Да сложите на тази кола 1HD-T ми се струва неправилно. Този мотор е, от и за тежка Тойота(друго шаси, мостове трансмисия и размер на коша).
                          Ако ще насаждате нещо помислете за БМВ - парадокс, но става най-лесно
                          .
                          Изобщо насаждането и компилациите на мотори на тойота не са проста работа. Малко хора се отравят с на Тойота жиците и блоковете.

                          Попадна ми на Ицо 78цата, на която специалисти са насадили 3,0 (1KZ-TE) на мястото на 2,4 (2LT-E) , че и на автоматичната кутия. Резултата от това е паментник стоящ няколко години даже без да запали.

                          Оказва се, че в тази комбинация мотор-скорости тази кола няма шанс да запли и да върви.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #88
                            От: 79 3 L нова занимава...

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            Да сложите на тази кола 1HD-T ми се струва неправилно. Този мотор е, от и за тежка Тойота(друго шаси, мостове трансмисия и размер на коша).
                            Ако ще насаждате нещо помислете за БМВ - парадокс, но става най-лесно
                            .
                            Изобщо насаждането и компилациите на мотори на тойота не са проста работа. Малко хора се отравят с на Тойота жиците и блоковете.

                            Попадна ми на Ицо 78цата, на която специалисти са насадили 3,0 (1KZ-TE) на мястото на 2,4 (2LT-E) , че и на автоматичната кутия. Резултата от това е паментник стоящ няколко години даже без да запали.

                            Оказва се, че в тази комбинация мотор-скорости тази кола няма шанс да запли и да върви.
                            Тя на Румен КоЙотата си е тежка серия, че и матора си пасва, само дето е леко усвежен с охлЮФче.
                            А за жиците на Тойота си много прав, аз покрай моята се почовърках много и въпреки сервизното ръководство което си купих от Австралия, при уверение на продавача, че има ВСИЧКО подробно за дизеловите - ами половината означения по инсталацията от ръководството липсват. Отделно че Denso е една фирама коя "много уважавам" и като цяло имам огромното желание да осъществя контакт (жестомимичен и физичен) с японците които са мъдрили всички електронни блокове ....

                            Коментар


                            • #89
                              От: 79 3 L нова занимава...

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Да сложите на тази кола 1HD-T ми се струва неправилно. Този мотор е, от и за тежка Тойота(друго шаси, мостове трансмисия и размер на коша).
                              Ако ще насаждате нещо помислете за БМВ - парадокс, но става най-лесно
                              .
                              Изобщо насаждането и компилациите на мотори на тойота не са проста работа. Малко хора се отравят с на Тойота жиците и блоковете.

                              Попадна ми на Ицо 78цата, на която специалисти са насадили 3,0 (1KZ-TE) на мястото на 2,4 (2LT-E) , че и на автоматичната кутия. Резултата от това е паментник стоящ няколко години даже без да запали.

                              Оказва се, че в тази комбинация мотор-скорости тази кола няма шанс да запли и да върви.
                              Напълно си прав за 1hd-t, такъв двигател няма място в лека серия. Леко се почудих, когато Явор предложи 1hz по-нагоре в темата.

                              При Ицо концептуално нещата са доста сбъркани. Да обръщаш дирекция и едновременно с това да сменяш двигател е подход обречен на редица неизвестности в най-добрия случай.

                              А иначе за компилации с агрегати на тойота в тойота, задачата не е трудна за тези, които познават модели на марката в детайли в повече от едно поколение (и разбира се знаят от кой край се хваща отверката, образно казано). Ел. инсталациите им например са изключително последователни и консистентни през поколенията. При агрегатите и целия drive-train положението е същото.

                              Коментар


                              • #90
                                От: 79 3 L нова занимава...

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                                ... да го възстановя в оригиналния му вид ...
                                Това би било най-доброто и финансово съобразно решение...
                                Точно така, напълно съгласен. Но аз все пак бих ъпрейднал с 5ст. кутия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X