Обява

Свий
Няма добавени обяви.

79 3 L нова занимава...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 79 3 L нова занимава...

    Честит Крузър! Няколко човека стягаме такива - обаждай се ако ти трябват части или информация.
    Между другото лесно се турбинира с турбо от 2L-T.

    Късметлия си, че не съм минал преди теб през Кърджали...
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: 79 3 L нова занимава...

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      ... Късметлия си, че не съм минал преди теб през Кърджали...
      Явно не си ходил при Кинекса отдавна. НАП го продаваха този повече от година.

      Коментар


      • #18
        От: 79 3 L нова занимава...

        Бях в командировка и случайно попаднах на крузака.... А отдавна искам нещо натурално и просто, без електроника
        TLC 200 V8
        TLC LJ79
        Toyota Prius2

        Коментар


        • #19
          От: 79 3 L нова занимава...

          Задна броня и огледало на шофьора... Фарове ако някой му се намират.... Че трябва да мина през кат да я регистрирам тия дни и след това започва разглобяването
          TLC 200 V8
          TLC LJ79
          Toyota Prius2

          Коментар


          • #20
            От: 79 3 L нова занимава...

            Привет,
            Аз купих в началото на ноември 73ка/88г. и в момента се занимавам с нея, но тъй като стъклото на лявото огледало явно е било счупено и сменено с обикновено огледало, си поръчах от Люцкан ново оригинално панорамно огледало и днес го смених.....
            Ако огледалата са еднакви и ти е необходимо само за КАТ, мога да ти дам временно старото ляво огледало - здраво е, но просто не е панорамно ?!?




            Коментар


            • #21
              От: 79 3 L нова занимава...

              Първоначално публикуван от asobgbg Преглед на мнение
              Привет,
              Аз купих в началото на ноември 73ка/88г. и в момента се занимавам с нея, но тъй като стъклото на лявото огледало явно е било счупено и сменено с обикновено огледало, си поръчах от Люцкан ново оригинално панорамно огледало и днес го смених.....
              Ако огледалата са еднакви и ти е необходимо само за КАТ, мога да ти дам временно старото ляво огледало - здраво е, но просто не е панорамно ?!?
              Благодаря, ще го имам предвид - ще се огледам по моргите докато направя списъка за Люцкан
              TLC 200 V8
              TLC LJ79
              Toyota Prius2

              Коментар


              • #22
                От: 79 3 L нова занимава...

                Екстра е, кефи яко!
                Много да те радва и да ти служи вярно! Пускай снимки!
                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                Само DIESEL !!!

                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                Коментар


                • #23
                  От: 79 3 L нова занимава...

                  Гледах много из нета и засега най-много ми допадна това визуално...
                  Идеята е пътешественик за Азия, Африка и Южна Америка.. 200 л резервоар, 2 инча лифт, 31 инча гуми, лебедки и прочее. Турбина на мотора за да може да вдига 120...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190104_185023.JPG
Прегледи:1
Размер:110.0 КБ
ID:5806017
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190104_185135.JPG
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5806018
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190104_185223.JPG
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5806019
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20190104_185300.JPG
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5806020
                  TLC 200 V8
                  TLC LJ79
                  Toyota Prius2

                  Коментар


                  • #24
                    От: 79 3 L нова занимава...

                    Помисли за следното -
                    - обикновено хората гледат да се подсигурят за 1200-1500км гориво, макар, че са доста малко местата (вече) където това все още е необходимо, поне от изброените континенти. В този смисъл 200л гориво на този автомобил е излишно много. По-добре до/ под 200л. гориво + вода и други течности.
                    - има окачвания на 0 лифт, но с подобрени килограми. Помисли дали повдигането е реално необходимо. 31" ще влязат и с нормално окачване.
                    - тази кола, натоварена по начин от снимките, дори и с турбина няма да държи 120км/ч, нека сме реалисти. Колата ще ги вдигне и поддържа като цяло, но спиране, нужда от (рязка) маневреност и т.н. ще са в съвсем други величини.
                    - last but not least - това е лека серия и е добре да остане ... лека. Аз бих бил минималистичен, палатка, подобрени обеми за гориво, вода (колкото по-ниско в колата, по-добре), лебедка в оригиналната броня, шнорхел, крик, малко инструменти.

                    Лично мнение, което не е задължително да е единствено правилното, споделям съвсем приятелски.
                    Последно редактирано от Yaro; 05-01-19, 11:19.

                    Коментар


                    • #25
                      От: 79 3 L нова занимава...

                      Абсолютно съгласен с Яро. Аз бих я държал максимално сток и олекотена. Това нито ще върви иначе, нито окачването ще му понесе.

                      Едно от най-важните неща е да се сменят главните предавания с коригирани спрямо гумите с този малък двигател.

                      235/85 ми е любимия размер за гуми ако се търси проходимост. Ако е асфалтова може и по-широчки.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #26
                        От: 79 3 L нова занимава...

                        Абре, откъде ги намирате тея 70та серия с 4 врати?!?!
                        Русев има 78 с 4 врати, купи си и 76 пак с 4, сега тая с 4....
                        Единствените, които съм намирал с 4 врати са някви 76 серия в Белгия, чисто нови, но пише изрично, че са за продажвба извън ЕС...
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: 79 3 L нова занимава...

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Абре, откъде ги намирате тея 70та серия с 4 врати?!?!
                          Русев има 78 с 4 врати, купи си и 76 пак с 4, сега тая с 4....
                          Единствените, които съм намирал с 4 врати са някви 76 серия в Белгия, чисто нови, но пише изрично, че са за продажвба извън ЕС...
                          Като се има предвид, че моделната гама е ограничена, Христо даде точно описание по-горе:
                          Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                          На тази база са RJ77 22R бензин и LJ77 2lt-e дизел (ляв волан), LJ78 Prado 2lt-e и 1kzt (десен волан) , LJ79 3l (ляв волан).
                          Бих казал, който търси намира.
                          Ето една обява (с обръщана дирекция) след 2 минути търсене, сигурен съм, че ще излязат и още насам натам.
                          https://www.autoscout24.com/offers/t...e26f?cldtidx=1

                          Коментар


                          • #28
                            От: 79 3 L нова занимава...

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Абре, откъде ги намирате тея 70та серия с 4 врати?!?!
                            Русев има 78 с 4 врати, купи си и 76 пак с 4, сега тая с 4....
                            Единствените, които съм намирал с 4 врати са някви 76 серия в Белгия, чисто нови, но пише изрично, че са за продажвба извън ЕС...
                            Че ние не сме много в ЕС... Цялата ислямска държава се движи на 4-врати 70-ки
                            TLC 200 V8
                            TLC LJ79
                            Toyota Prius2

                            Коментар


                            • #29
                              От: 79 3 L нова занимава...

                              Първоначално публикуван от kalibbg Преглед на мнение
                              Че ние не сме много в ЕС... Цялата ислямска държава се движи на 4-врати 70-ки
                              Моята е Дубайска.

                              Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #30
                                От: 79 3 L нова занимава...

                                Тойотата от снимката не е с 31 инча гуми а с 32-33. АРБ бронята вече не се произвежда.

                                Ако се прави 2 инча лифт колата ги понася спокойно, но след преместване на опорите на предните пушки с поне 40мм надолу и преработка на лостовата система на кантара на спирачките. След този лифт може се сложат до 33 инча гуми. 235/85R16 не ги препоръчвам - поне 265/75R16 или най-добре 285/75R16. Не знам с този изпърдян мотор колко добре ще ги върти. Ако се турбинира този мотор от мъртвец ще стане асматик. Най-добре е да се сложи 1KZ-T - не, че ще е бегачка, но ще се предвижва добре.

                                Иначе ако е със сток окачване оригинално я има с 31 - 265/70R15, на джанти 7х15 ЕТ-20.

                                Аз препоръчвам оригинално окачване, даже с оригиналните регулируеми амортисьори(ако тази е такива). Оригиналните пружини не са скъпи, даже предните ги има за лебедка, щото има такава оригинална опция от завода.

                                Вече стягането на такава кола е скъпо начинание. По моргите няма нищо. Като оригинал има почти всичко, но без ламарини. Аз съм посъбрал туй-онуй...
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X