Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

    Здравейте ,търся качественни конуси за клапаните на шинерай 250 въздушно с клапани 5,5 мм .понеже вече 2 път ми се отключва клапан от конусите и ми прави мизерии ,(чупене на бутало и клапани ).може и с почръчка

  • #2
    От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

    Някъде другаде е проблема.

    Коментар


    • #3
      От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

      С оригиналния натяг на пружините ли е двигателя? Правилно ли е зацепен? При грешно газоразпределение, може да "бухне" изгорелите газове към въздушния филтър и да се разкопчаят... Веднага след ремонта ли ги разкопчава или работи известно време?
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • #4
        От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

        2 пъти го направи обикновенно като не е каран примерно седмица или 10 дена ,малкия го пали малко като загрее му дава газ на място и край ,иначе си е карано след ремонта всеки ден почти 2 месеца .последно се сещам като монтирам конусите леко почуквам с чук за да се наместят по добре,засега мисля да е там причината .сега пак след последния ремонт ще видя докъде ще издържат.друг проблем ми е при ново бутало риза глава да ми гори масло,ново бутало при сегментите е с 0,50 разлика с ризата ,сега видях при масленния е 1мм луфта с ризата,продавачите казват че е нормално за мен е много .омръзна ми да хвърлям пари на вятъра ,сега ще е за последно .като беше ново се караше с пълна синтетика и грам масло не буташе
        Последно редактирано от aaa35; 21-12-18, 14:42.

        Коментар


        • #5
          От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

          за отключването ,малко неправилно съм се изразил ,по скоро конусите изпускат клапана ,самото ръбче което в вътрешната стана на конусите се потрива и изпуска клапана ,предполагам от много мек материал

          Коментар


          • #6
            От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

            пробвах едни резервни конуси от търговище .режат се с клещи .Не трябва ли да са закалени

            Коментар


            • #7
              От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

              С колко канала е клапана? Конусите трябва да са закалени - на ф5,5 можеш да потърсиш от Рено или ВАГ.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #8
                От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

                пробвах едни резервни конуси от търговище .режат се с клещи .Не трябва ли да са закалени
                При Недко от Търговище има и незакалени .

                Коментар


                • #9
                  От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

                  Има китайско и китайско производство.
                  Разликата в цените е минимална, купувайте оригинални части, когато е възможно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

                    след шлайф на ризата според ремотното бутало ,с маслото нямам проблеми вече .да се надяваме конусите да издържат този път

                    Коментар


                    • #11
                      От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

                      пак моля за помощ .какво масло да сложа да не гори масло ,след основен ремонт с 10 на 40 синтетика пуши синйо като е студен .сложих 20на 50 пак същата работа ,как може да продават бутало с разлика до сегментити 0,50 а до масленния сегмент разликата е 1 мм с цилиндъра 4т, и да ми твърдят че тез разлики са нормални продавачите

                      Коментар


                      • #12
                        От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

                        Първоначално публикуван от aaa35 Преглед на мнение
                        пак моля за помощ .какво масло да сложа да не гори масло ,след основен ремонт с 10 на 40 синтетика пуши синйо като е студен .сложих 20на 50 пак същата работа ,как може да продават бутало с разлика до сегментити 0,50 а до масленния сегмент разликата е 1 мм с цилиндъра 4т, и да ми твърдят че тез разлики са нормални продавачите
                        Много опетлано звучи твоя случай, според мен, не търси причината във вискозитета на маслото, а в хлабините на ДВГ. Направи си ги, ако трябва с нов цилиндър и бутало и сегменти, подмени и гумичките на клапаните.. Не знам дали не си струва направо да смениш ДВГ...
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #13
                          От: проблеми с конусите на клапани атв шинерай 250

                          Здравейте, ще използвам тематата да попитам, някой знае ли какви трябва да бъдат хлабините на клапаните, на този същия двигател 250cc?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X