Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
    п. П. Мисля да опирам да изградя с твърд припой липсващите ръбчета по шайбата с оксижена и после да я врътна на струга. Някой минавал ли е по този път, гледам разни клипчета в тубата, но до там...
    Чугун с оксижен не съм пипал, но с електрожен съм пробвал и имаше успех някакъв. Но във форума има доста по-сериозни заварчици, та нека те кажат.

    Липсващите парчета пречат ли на работата по някакъв начин?
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #62
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      Чугун с оксижен не съм пипал, но с електрожен съм пробвал и имаше успех някакъв. Но във форума има доста по-сериозни заварчици, та нека те кажат.

      Липсващите парчета пречат ли на работата по някакъв начин?
      Може и да не пречат, но предполагам ще скъсят живота на ремъка. В първия канал влиза баш ремъка за задвижката на самохода. И аз съм заварявал чугунени отливки със специални електроди, като преди това подгрявам до червено. Но беше пукнатина. Тук иде реч за изграждане.

      Коментар


      • #63
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Без да имам претенции че съм постъпил правилно подобен детайл съм пълнил с телоподаващото. Ама то зависи ,,колко,, е чугун и колко шупли и боклуци има вътре. Ако си се нагласил да правиш нова шайба и сегашната ти не ти харесва в този вид нищо не губиш да пробваш.С припой и аз съм виждал.

        Коментар


        • #64
          От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Виж меден припой и на аргон или оксижен.Недей със СО-то,дори и да се сплавява,свръзката със чугуна става изключително твърда,до степен да троши ножове.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #65
            От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
            Виж меден припой и на аргон или оксижен.Недей със СО-то,дори и да се сплавява,свръзката със чугуна става изключително твърда,до степен да троши ножове.
            Мисля да си събера оксижен че така или иначе ми трябва и ще пробвам с медения припой да видим какво ще излезне.

            Коментар


            • #66
              От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Чугун го дават да се заварява със силициев бронз. То не е и точно заваряване де. Brazing е на ингилизки. Има и добавъчен материал за ВИГ, има и тел за телоподаващо, за електроди не съм сигурен. Но пък има електроди специално за чугун. С такова си възстановявах ръбче на лястовичата опашка на струга. Устоя на фрезоването после.

              Тая шайба бих я направил наново. То разправията покрай наваряването и последващото оформяне си е почти толкова, колкото да си направиш нова шайба. Само централния отвор и шпонковия канал са играчка.
              Последно редактирано от sparkybg; 12-01-19, 20:17.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Чугун го дават да се заварява със силициев бронз. То не е и точно заваряване де. Brazing е на ингилизки. Има и добавъчен материал за ВИГ, има и тел за телоподаващо, за електроди не съм сигурен. Но пък има електроди специално за чугун. С такова си възстановявах ръбче на лястовичата опашка на струга. Устоя на фрезоването после.

                Тая шайба бих я направил наново. То разправията покрай наваряването и последващото оформяне си е почти толкова, колкото да си направиш нова шайба. Само централния отвор и шпонковия канал са играчка.
                Абе баш наваряването и престъргване ще ми е по-бързо и лесно ама иначе си прав за разправията

                Коментар


                • #68
                  От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Силициев бронз трудно се намира в БГ. Аз ползвам Мед силиций или бронз. По-правилния и по контролиран начин е с оксижена , разбира се ако спазиш правилото за бавното отгряване Задължително с карбидно борче изкопай отчупванията поне милметър два , чугуна особено на не отговорните отливки е много порьозен и се набива-насмуква със всякаква гняс. Имал съм доста случай когато чугунени детайли са просмукани със парафин, греси , масла даже и свинска мас, и се наложи дялане до "здраво" за да е възможна ВИГ заварка въобще

                  Коментар


                  • #69
                    От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Не става ли с присадка,мисля че ще е по добре.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от ВГЗ Преглед на мнение
                      Силициев бронз трудно се намира в БГ. Аз ползвам Мед силиций...
                      Именно мед-силиций имах предвид под "силициев бронз".
                      http://www.ceweld.com/en/content/cus...re-mig-brazing
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Тъй, мотора вече е в оригинален вид - с 2 скорости.
                        Чугунената ремъчна шайба е възстановена чрез изграждане/наваряване на силициевбронз с оксижен.
                        Тук е момента да благодаря на Георги и Асен от АИГ заваряване, от които си взех перфектна горелка харис за газо-кислородно спояване и заваряване. Просто е удоволствие да се работи. Остава само да събера части за да си направя оксижена мобилен. Колега ми обеща кислородна бутилка, но ако някой има пропанова или такава от малък пожарогасител( 2-5л) да се обажда да я спазарим.

                        Пробвах с DC ВИГ машина, но не се получава с този припой който имам аз. Само пука и пръщи и нищо. С кислород и пропан стана перфе.

                        Свалих и горната алуминиева, която е вадена отново с чука и секача. Но като и да е.

                        Един въпрос - боите с хамърефект по - устойчиви на надраскване ли са от обикновените алкидни бои?
                        Че за фрезата бих отделил пари за килограм боя, ама за струга ми се досвидяха 200 кинта само за боя, при все че не е двукомпонентна или нещо по-устойчива от нормалното.

                        Ето малко снимки:

                        Коментар


                        • #72
                          От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Карай с българска 3в1 с хамър ефект на Световрачане и въобще не го мисли . Машините на учебната практика ги пръсках с такава предиш 5-6 години и още изглеждат добре .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Карай с българска 3в1 с хамър ефект на Световрачане и въобще не го мисли . Машините на учебната практика ги пръсках с такава предиш 5-6 години и още изглеждат добре .
                            Аз съм силно разочарован от обикновената нашенска 3в1. Викаш тази с хамъра е по-читава от автоемайл лак

                            Коментар


                            • #74
                              От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              То тая май беше Протекта . Струговете нямат много подготовка промишлен обезмаслител водоструйката и отгоре боята още държи . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4804.JPG
Прегледи:2
Размер:483.7 КБ
ID:5806876
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Хмм... може да и дам шанс.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X