Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Оригиналния комплект е с много цанги и е специализиран за три вида фрези-кръгли, квадратни и хексагон.
    Това е захват на инструмента към цангата-т.е. опашката на фрезата. Започват от 1.0мм. Кръглите вървят през 0,5 мм, квадратните и хексагоналните вървят през 1 мм в размера. Аз фреза с хексагонална опашка дори на картинка не съм виждал...пък тия на всичкото отгоре имат не само метрични, ми и инчови размери( и цанги и инструмент).
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Оригиналния комплект е с много цанги и е специализиран за три вида фрези-кръгли, квадратни и хексагон.
      Това е захват на инструмента към цангата-т.е. опашката на фрезата. Започват от 1.0мм. Кръглите вървят през 0,5 мм, квадратните и хексагоналните вървят през 1 мм в размера. Аз фреза с хексагонална опашка дори на картинка не съм виждал...пък тия на всичкото отгоре имат не само метрични, ми и инчови размери( и цанги и инструмент).
      Имат всичко хората, но пусто скъпо е за нашия джоб

      Коментар


      • #33
        От: Някой виждал ли е такава фреза?

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Не барай резбата,товароносеща е и затова е с този профил,до колкото се сещам и на декел е такава(със такъв профил).
        Имаш ли някакъв инструмент с машината или е само окомплектовката?

        P.S.Тия 40-50мм за ЕР-32-то ще те бъркат много понякога...
        На Декел до FP 3 които са с ръчна смяна на инструмента нагоре FP 4 резбата вече е М 16 независимо дали е ръчно затягане или с хидравлика . На нашия преди десетина години я изскуба направих му нов затягащ стержен от полуоска на москвич и до ден днешен не е мръднал . Тия дни даже и профилния нож дето правих резбата го намерих . Иначе захватите на Декел са ИСО 40 и имат и комплект големи директни цанги освен стандартния цангодържател.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3201.jpg
Прегледи:4
Размер:127.7 КБ
ID:5805045Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM3255.jpg
Прегледи:2
Размер:165.9 КБ
ID:5805046
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от sek.1; 22-12-18, 04:28.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Мдаа, единственият недостатък за мен е че ще загубя 40-50мм ход, което си е фактор при тази фреза.
          Защо? Не помня къде че беше отдавна, обаче можеше да се поръча държач по твой чертеж. Избираш си какви ER-ки ще ползваш (такива дето се побират в отвора на шпиндела), и отвън ще остане единствено гайката.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Защо? Не помня къде че беше отдавна, обаче можеше да се поръча държач по твой чертеж. Избираш си какви ER-ки ще ползваш (такива дето се побират в отвора на шпиндела), и отвън ще остане единствено гайката.
            Къде се поръчва това.
            Иначе - да гайката + контрата на цангодържача тамъм 40мм..

            Ако има къде да се направи фабричен държач ще е идеално.
            Не че няма да си го направя сам, само няма как да я шлайфам вътрешно под конус!?

            Коментар


            • #36
              От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Идеята на оригиналната цанга е,че не се нуждае от "контра" при завиване и отвиване.Достатъчно е да сложиш малки обороти на шпиндела.И още нещо,отпада използването на чук.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #37
                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Идеята на оригиналната цанга е,че не се нуждае от "контра" при завиване и отвиване.Достатъчно е да сложиш малки обороти на шпиндела.И още нещо,отпада използването на чук.
                Ехх.. Пусто фабричното си е фабрично, но като са кът и на тия цени...

                Ще го мисля де и аз днес пусках инсталацията за новата фреза

                Коментар


                • #38
                  От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  Като го гледах в нета какъв е тоя захват, попаднах на клипче на един руснак, дето си е купил такава фреза, не знам дали същия модел-просто същата марка. И от някъде беше успял да се обзаведе с приставка за главата-не разбрах какво точно, но нещо специфично за конкретната машина. Приставката-произведена 10 години по-късно.
                  Нямаше разлика в боята между приставката и фрезата. Абсолютно еднакви, 10 години разлика. Показателно за начина, по който се работи в оня там свят и за продукцията, която произвежда.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    ...И още нещо,отпада използването на чук.
                    Ъъъ, аз като махам ER цанги не ползвам чук. А за изваждане на държач ползвам парче буково дрЪво. Все се каня да си направя свестен дървен чук, ама все не стигам до него.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      Ако има къде да се направи фабричен държач ще е идеално.
                      Не че няма да си го направя сам, само няма как да я шлайфам вътрешно под конус!?
                      Не помня. Беше отдавна.

                      Не можеп да си го направиш сам. Трябва ЦПУ и закаляване, за да е като хората. Иначе цангите ще наранят/изядат повърхността, колкото и добре да си я направил. Ако пък повъхността не е точна цангите няма да хващат добре.

                      Търси връзки из заводите, които произвеждат такива неща. Предполагам и няма да е евтино, сравенено с държачите в магазина.

                      Но пък да пльоснеш нов държач и всичко да заспи до стотна си е несравниомо удоволствие.

                      Купих няколко преди време за разни фрези, които имах, включително злата 12-пластинчата и по-малката с 5 пластини. Конуса на шпиндела ми е перфектен - не мога да хвана никакво биене с микрометър. На това нов държач, нагласен до нещо като 2 хилядни биене и нов инструмент, и той опитан и в двете си положения и поставен в позиция на по-малкото. Нещо като 2-3 хилядни крайно биене по повърността на инструмента. Кеф! Пускаш и излиза почти като шлайфано.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не помня. Беше отдавна.

                        Не можеп да си го направиш сам. Трябва ЦПУ и закаляване, за да е като хората. Иначе цангите ще наранят/изядат повърхността, колкото и добре да си я направил. Ако пък повъхността не е точна цангите няма да хващат добре.
                        .
                        Имам ЦПУ под ръка - хаас Ст10. Има и термист и кръгъл шлайф до които да се допитам и да ми свършат работа. Но за преходник на ЕР32 ми обягва само шлайфа на вътрешния конусен отвор.
                        Все пак се надявам да изкочи нещо от някъде. Поне 10тина цанги да събера като стартов пакет

                        Коментар


                        • #42
                          От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Нещата не са толкова зле колкото изглежда на пръв поглед.
                          Една оферта за цанги. Друга оферта за цанги.
                          На твое място, бих си направил адаптер (адаптери) към някакъв вид ER цанги. (16, 20, 25, 32)
                          Вече имайки с какво да работиш, можеш на спокойствие да търсиш и оригинални.

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          ...Но за преходник на ЕР32 ми обягва само шлайфа на вътрешния конусен отвор...
                          Защо не потърсиш готов преходник нещо към ER който може да се обработи външно. Например МТ4 към ER32 или каквото би паснало като размери.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Нещата не са толкова зле колкото изглежда на пръв поглед.
                            Една оферта за цанги. Друга оферта за цанги.
                            На твое място, бих си направил адаптер (адаптери) към някакъв вид ER цанги. (16, 20, 25, 32)
                            Вече имайки с какво да работиш, можеш на спокойствие да търсиш и оригинални.



                            Защо не потърсиш готов преходник нещо към ER който може да се обработи външно. Например МТ4 към ER32 или каквото би паснало като размери.
                            Тия оферти са отдругия край на океана. Неща от там не пазарувам вече...

                            Преработването на готов държач няма как да направя на ЦПУ-то. Оттам и ако го правя ръчно е много вероятно да не го докарам, щото ще се наложи пак термообработка и шлайф. Колко ще е точен...
                            Но май ще си правя мой преходник за да мога да я ползвам, пък както ти каза, каквото изпадне ще дооборудвам.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Този цангодържател съм го направил поне преди 10 години за да може на тази фреза да се ползва големия цагов набор от един държател на ИСО 50 който има сигурно 30 цанги от 4 мм до 32 мм . Нито съм го закалявал нито съм го шлайфал и работи перфектно . Колегата където основно работи основно на тази фреза е борвергист по принцип и обича душманските режими . Щом при него държи Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM6298 (1).jpg
Прегледи:1
Размер:333.3 КБ
ID:5805095
                              Последно редактирано от sek.1; 23-12-18, 18:32.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                А откъм биене как е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X