Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой виждал ли е такава фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

    Какво количество бронз ти трябва ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Какво количество бронз ти трябва ?
      Ф50 около 150-200мм
      Ф25 около 150мм

      Но ако има повепе ще взема, зависи и от цената де
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 20-03-19, 20:06.

      Коментар


      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

        А защо не си направил таблото с автоматични предпазители?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          А защо не си направил таблото с автоматични предпазители?
          Мии щото така си е оригинално. Автоматичен е в таблото и е САМО за фрезата. Просто не е в нейното тажло. Тези ше са двойна защита или просто проводници. Токовете в тази машинка не надвишават 3А,така че няма грижи.

          Поздрави

          Коментар


          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

            Зарежи оригиналното, тези за трифазен са много кофти, че може да изключи само един .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Зарежи оригиналното, тези за трифазен са много кофти, че може да изключи само един .
              Краси, както вече ти казах - тези просто ще са там за свидетели. Трифазния е в таблото и си работи както се иска да работи. На струга пак си запазих системата, бушоните са си оригиналните за там 25А. Работи безгрижно. Дори от глупост (бях закъсил кабелите на помпата за охлаждането) давах 2 пъти на късо веригата за помпата. Контактора залепна, паднаха и 2 та предпазителя - този в разпределителното табло 25А автоматичен с крива C и един 50А автоматичен с крива D, това вторият път. Но кермаичните не трепнаха

              Та ще е така за сега де

              Коментар


              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                Ф50 около 150-200мм
                Ф25 около 150мм

                Но ако има повепе ще взема, зависи и от цената де
                Сигурно ги имам като размери ама вървят на цял прът 6 метра при мен .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                  що не им врътнеш един телефон ? Сайта им е доста хаотичен и данните не съвпадат.

                  1 тази я дават ужким за трапецовидна резба с диаметър 18 и стъпка 4, един ред по нагоре я водят фи 16 стъпка 4 https://www.technobg.com/Gaika-Tr-18...eska-plastmasa

                  2 тази я водят за бронзова Бронз CuSn8 https://www.technobg.com/Kragla-gaik...-DIN-103-bronz

                  гледам намалили са я на 53 лева

                  Не вярвам колегата Сек 1 да ти даде 6 метра прът бронз за 53 лева

                  Тия са с фланец https://www.technobg.com/gaika-s-tra...s-flanec-bronz

                  Ако намериш гайката от там, ти остава само винта.

                  Но нищо не пречи да си направиш гайката и от чугун.

                  Коментар


                  • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                    Тея същите и винтове имат
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Тея същите и винтове имат
                      разрових се из сайта им и останах с впечатление, че винтовете ги изработват сами
                      Но за Иван няма да е проблем и сам да пребори трапецовидната резба и да ни зарадва с видео

                      Коментар


                      • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                        Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                        що не им врътнеш един телефон ? Сайта им е доста хаотичен и данните не съвпадат.

                        1 тази я дават ужким за трапецовидна резба с диаметър 18 и стъпка 4, един ред по нагоре я водят фи 16 стъпка 4 https://www.technobg.com/Gaika-Tr-18...eska-plastmasa

                        2 тази я водят за бронзова Бронз CuSn8 https://www.technobg.com/Kragla-gaik...-DIN-103-bronz

                        гледам намалили са я на 53 лева

                        Не вярвам колегата Сек 1 да ти даде 6 метра прът бронз за 53 лева

                        Тия са с фланец https://www.technobg.com/gaika-s-tra...s-flanec-bronz

                        Ако намериш гайката от там, ти остава само винта.

                        Но нищо не пречи да си направиш гайката и от чугун.
                        Ще ошитам, но гайката трябва да е бронзова задължително. Звтнях на едни обавци, но те правят всичко на струг с нож. Така и аз мога. Питах румен но няма поне метчик да калибровам гайката накрая. Но ше помисля над варианта който ме посъветва той, да нашравя яинта по-дълъг и накрая да отрежа една част от него, коята до направя на импровизиран метчик. С идеята накрая само да калибровам гайката.
                        Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                        разрових се из сайта им и останах с впечатление, че винтовете ги изработват сами
                        Но за Иван няма да е проблем и сам да пребори трапецовидната резба и да ни зарадва с видео
                        Че ще направя и двете е фак. Въпроса е колко ше съм точен....
                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Тея същите и винтове имат
                        Винта не е толкоз сложвн, но за сметка на това няма смисъл да взимам готов,ако няма гайка.
                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Сигурно ги имам като размери ама вървят на цял прът 6 метра при мен .
                        Колко е килото?
                        Просто питам.

                        Коментар


                        • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                          Остана ми малко време та се занимах с карданчето. Много хитро е измислена системата, ама някой мамата и е....
                          Единственият фабричен щифт беше скъсан, а паретата вътре, оста превъртяла и задрала. Наложи се да сваля цяла ос и с оксижена да помогна и после на пресата.
                          Излезна де. Но така или иначе луфта е доста голям и при работа карданчето подскачаше и дрънчеше дразнещо.
                          Намерих едно от кормилния прът на Вектра Б. На дължина (разгънато и сгънато) е перфектно. Само ще преработя захвата.
                          Ето и малко фотки :

                          Коментар


                          • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                            Междувременно си чопля по час, два, 10 минути и когато остабе време

                            Бронз намерих. Почистих и намазаната с боя врътка за подаването.
                            Полирах ръждивите ръчки за самохода и тялото в което се поставят.
                            А най-важното е че се сдобих с люнет за струга, е вярно малко поръждясал, но след кратка профилактика заспа и с негова помощ направих винта.
                            Много съм доволен как стана. Направих го наведнъж, без сваляне. Леглата за бронзовите втулки са уточнени на - 0.01мм.
                            Остава да направя гайката и да издялкам шпонковия канал на новия винт.
                            Резбата нарочно я направих по-дълга, имам изпредвид как да удължа хода по Х с 50тина мм.
                            Та ето и малко снимки :

                            Коментар


                            • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                              Тц, тц, тц... Е как може да бачкаш с толкова очукан и олюпен люнет...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Някой виждал ли е такава фреза?

                                Обзалагам се на 2бири, че тоя люнет до края на седмицата ще изглежда по съвсем различен начин.

                                Евала човече.
                                I'm not Lost, I'm Discovering !

                                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X