Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

    Здравейте ,собственик съм на Опел Монтерей 3.0 ДТИ (4jx1) и като цяло има два доста интересни дребни проблема ,ако някой се е сблъсквал с тях нека да помогне .
    Първият проблем е ,че когато колата се пали сутрин на студен мотор върти от 3 до 4 пъти преди да запали и докато не загрее малко мотора има едно пушене отзад . (подгревните свещи са сменени + двете релета за тях)
    Другият проблем ,който се появи от скоро е Check Engine лампата ... светва и гасне когато си поиска .
    Ако някой има някакви съвети нека ги сподели ,благодаря !

  • #2
    От: Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

    Здравей колега,
    Аз бих те посъветвал да диагностицираш защо чек лампата се активира. Като се останови грешката, вероятно ще е по-лесно с локализирането на проблема.
    Елиминирал си евентуален проблем с подгряваната система, както си описал. Продължавайки нататък, следва да провериш горивна система. Дюзите в какво състояние са, датчик за налягане в рейла, ГНП. Знам че е тривиално, но горивният филтър проверявал ли си го в какво състояние е ?
    Започни с прочитане на грешката...
    Пиша ти общи неща. Не съм имал достъп до конкретния автомобил и тип двигател.

    Коментар


    • #3
      От: Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
      Пиша ти общи неща. Не съм имал достъп до конкретния автомобил и тип двигател.
      До скоро нямаше в България кой да го чете това на тоя модел въобще, съмнявам се и вече да има... Ходеха нещо по Гърция.
      А системата е уникална поне за Европа - нещо като комбинация от комън рейл и помпа-дюза е. Маслото на двигателя се подава под високо налягане в рейл, и чрез него се натискат помпи-дюзите, които вече впръскват горивото. ( https://www.google.com/url?sa=t&sour...GEGh2rKPkRY3rs )
      По Щатите е било малко по-разпространено това решение, системата се води HEUI (hydraulically actuated electronic unit injection). Даже, доколкото помня, Исузу са работили заедно с Катерпилар, по разработването на тая система.

      Общо взето за у нас тоя мотор си е таралеж в гащите.
      Даже и като уж всичко му е наред, е добре да се проверява редовно маслото, защото често вкарва нафта в него и вдига нивото, като същевременно го разрежда.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

        Ето в тази тема - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=209870 .

        Коментар


        • #5
          От: Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

          Автомобила беше на диагностика ,няма грешки нито пък излизат някакви повреди .Според диагностиката колата е в отлично състояние ... днес забелях ,че когато светне чек лампата автомобила почва да пуши бял дим ,а когато изгасне спира да пуши ... хубава машина ,но доста странна

          Коментар


          • #6
            От: Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

            За първия проблем извади вакума на ЕГР клапана и затапи маркучето с нещо. По-добре е да се изолира, но не става с проста планка.

            За проверката за грешки тук: https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=193012

            Последния софтуер на Бош също го чете този компютър, но имам едно усещане, че като се изолира ЕГР клапана, ще се оправи и чека.
            Последно редактирано от silverfox; 20-12-18, 20:27.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Opel Monterey 3.0 DTI / Isuzu Trooper 3.0 DTI проблем

              След като запали,докато загрее има ли вибраций(тресене) на ДВГ?

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X